22.01.2022: Slavnostní oheň na Čeřínku, - Memoriál Mirka Svatoše.
v sobotu 29. 1. 2022 Pojedeme osobním vlakem z Jihlavy hl. n. v 8:37 hod. (Jihlava město 8:41 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 9:35 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Restaurace v chatě KČT je v provozu. Odjezdy z Kostelce: 13:17 sp.; 15:17 sp.; 16:59 os., 17:17 sp. Odjezdy z Dolní Cerekve: 13:54 R; 15:54 R; 16:55 os. Prosíme o dodržení protiepidemických opatření vyhlášených Vládou ČR. Věra a Jirka Veselí + Míša Svatošová

15.01.2022: Vycházka 22.1.2022 – Kojetice n. Mor. -Třebíč
Odjezd z Jihlavy, hl. n. v 8:26 s příjezdem do Okříšek v 8:52, kde přestoupíme na vlak v 9:02 do Kojetic na Mor. s příjezdem v 9:19hod. Půjdeme po ŽTZ přes Pekelný kopec do Třebíče. Trasa je dlouhá cca 11 km Odjezd z Třebíče buď os. vlakem v 15:15 s příjezdem do Jihlavy 16:08 nebo R v 16:50 s příjezdem do Jihlavy 17:33 Na vycházku Vás zve a těší se Petr

09.01.2022: Zimní Zblovice - 15. 1. 2022
V sobotu 15. 1. 2022 pojedeme vlakem z hl. nádraží v 8,26 hod. do Moravských Budějovic, zde na nás bude čekat autobus, který nás odveze do Nových Syrovic. Půjdeme po značené cestě na Černá Blata, zde bude ohýnek a možnost opečení doneseného špekáčku. Budeme pokračovat do Zblovic. Délka trasy cca 11 km. Ze Zblovic nás odveze autobus ve 14,00 nebo v 15,30 hod. do M. Budějovic na vlak 16,23 hod. nebo 18,23 hod. Příjezd do Jihlavy v 17,33 hod. nebo 19,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Mikulášská vycházka na Čeřínek
Stalo se již tradicí, že KČT, odbor Čeřínek pořádá v době svátku sv. Mikuláše vycházku na turistickou chatu na Čeřínku.

V sobotu 4. 12. 2021 se sešlo13 turistů na vlakovém nádraží v Jihlavě a společně odjeli do Dolní Cerekve. Po vystoupení z vlaku Jirka všechny přivítal a seznámil s trasou vycházky a upozornil na nástrahy zimního počasí na cestě.

přivítání v Dolní Cerekvi

betlém v Dolní Cerekvi

u betléma

Po ŽTZ se všichni společně vydali směrem na Čeřínek. Cestou se zastavili u zatopeného bývalého lomu. Potom pokračovali do vrchu směrem na Čeřínek, kudy vedla cesta plná nástrah zimy i pozůstatků kůrovcového řádění.

po ŽTZ

u lomu

pod Čeřínkem

u turistické chaty

Po příchodu do chaty si každý objednal na co měl chuť (polévku, oběd, kávu, čaj). Do chaty dorazily i dvě další turistky, které jely autobusem do Nového Hubenova a odtud přišly na Čeřínek. Po občerstvení přinesl Jirka pozdrav od Mikuláše a všem nadělil balíček, který připravila Věra s Jirkou. K balíčku ještě přidali pamětní kartičku na tento den.

v turistické chatě

Po nadílce nastal čas na zpáteční cestu. Původní plán počítal s cestou do Kostelce na vlak, ale po dohodě se rozhodlo jít do Nového Hubenova na autobus, který jel dříve než vlak. Cesta vedla po ŽTZ. Bohužel v důsledku těžby se některé turistické značky ztratily a to bylo i příčinou, že skupina sešla z cesty, a tak místo do N. Hubenova šla směrem k Hojkovu. Když to zjistila, bylo již pozdě na autobus, a tak lesní cesta, poznamenaná těžbou, turisty zavedla na rozcestí pod Čeřínkem, kudy vede již známá cesta do Kostelce.

před chatou

na zpáteční cestě

cestou necestou

kde to vlastně jsme?

Po této zacházce a dobrodružném bloudění došli na vlak do Kostelce téměř s hodinovým zpožděním. Do Jihlavy se proto dostali až za tmy.

S občasným chumelením našlapali zimní přírodou místo plánovaných jedenácti celých 16 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 05. 12. 2021 | 113 přečtení |
Zdroj: text:J.Veselý foto:V+J Veselí, P.Varhaníková, J.Daňhel |