Hlavní menu
  Novinky
06.07.2020: Pozor-Pozor -Sobotní vycházka - se překládá na neděli 12. 7. 2020
V neděli 12. 7. 2020 pojedeme do Ždírce, autobusem z Jihlavy autobusové nádr. st. č. 21, v 7,05 hod. Ze Ždírce půjdeme do Věžničky, Polné, N. Dvory, Dobronín. Z Dobronína odjedeme vlakem v 15,25 hod. Na vycházku zve Eva.

21.06.2020: Hvězdicový výstup a výjezd na Kolíbl (Holý vrch)
Sraz hlavní trasy cyklistické vyjížďky: 27.6. v 10:00 u mostku přes Koželužský potok na silnici JI - Pístov (Telečská ulice). Turisté Čeřínku pojedou MHD z Dolního Náměstí v 9,05 do Ráje. Po MTZ půjdou na do Rančířova a dále po žluté na Holý Vrch. Délka trasy asi 4 km. Na vycházku zve Pepa K. Cykloturisté sraz v 9.45 hod. na Telečské u mostku.

21.06.2020: Poslední rozloučeni s Mirkem Svatošem
V pátek 26.6. 2020 v 18, 00 hod. bude v kostele sv. Jakuba zádušní mše svatá za Mirka Svatoše. Všichni, kteří se budou chtít zúčastnit, jsou vítáni.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Mikulášská vycházka na Čeřínek
Sobota 7. prosince 2019 nezačala zrovna nejlíp. Přes noc mrzlo a k tomu začala padat mrznoucí mlha, takže ráno bylo všechno jako zalité pod sklem. Cestou na nádraží už byly silnice prosolené, ale MHD moc nefungovala. Chodníky klouzaly, a tak se mnozí turisté zavčas nedostali na nádraží. Někteří to vzdali už při pohledu z okna.

Přesto se ale sešlo 11 odvážných, aby se vydali vlakem do Dolní Cerekve a pak pěšky, námrazou pokrytou krajinou, na vrch Čeřínek. Cestou se zastavili u lomu. Na hladině jeho čisté vody se odrážela okolní skaliska jako v zrcadle.

v Dolní Cerekvi

betlém v D. Cerekvi


výzdoba u domu


po ŽTZu zatopeného lomu
Cesta lesem neklouzala, zato ze stromů občas padaly kapky tající námrazy. Chvílemi to vypadalo, jako když prší. Loni jsme šli čerstvým sněhem, ale letos jsme postupovali vzhůru spadaným listím, a tak jsme mohli vidět i čerstvě rozrytou zem od divočáků. S přibývající výškou se na cestě objevovala i sněhová pokrývka. Došli jsme na turistickou chatu na Čeřínku, kde již byly připravené špekáčky a začalo dobrodružství se zapálením ohně.

na zdraví

tady řádili divočáci

u chaty ale sníh není

v chatě


Dřevo totiž bylo hodně mokré, ale po chvíli snažení boje s kouřem se podařilo oheň rozdělat. Každý si opekl špekáček a odešel do chaty si ho sníst.

oheň ještě nechce hořet


a přece opékáme


V chatě panovala dobrá nálada. Věra rozdala perníčky a pamětní listy, které k této příležitosti připravila. Po výborné bramborové polévce a dalšího jídla nastal čas odchodu na vlak do Kostelce.odcházíme na vlakv KostelciVlakem v 14,45 hod. odjela skupina do Jihlavy.

Celkem jsme na vycházce ušli 12 km. I přes nepříznivé ráno se vycházka vydařila.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 12. 2019 | 291 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server