Hlavní menu
  Novinky
24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Mělnicko - Kokořínsko
Stává se již tradicí, že na svatováclavské svátky vyjíždíme na cyklo dovolenou do různých koutů naší země. Letošní oblastí bylo Mělnicko-Kokořínsko. Ubytování bylo domluveno MUDr. Šilhanem v motelu sv. Kryštof v Tupadlech.

Ve středu 27. 9. 2017 jsme vyjeli autem po trase H. Brod, Kolín, Nymburk, Mělník a Tupadly. Po příjezdu jsme se ubytovali a prohlédli si okolí motorestu.

Motel sv. Kryštof v Tupadlech

u moteluVe čtvrtek ráno jsme vyjeli směrem na Kokořín, projížděli jsme krásným údolím. Lesy kolem cesty se barvily do podzimních odstínů. Cesta ubíhala a po krátkých zastávkách jsme dojeli ke skalnímu útvaru Pokličky. Vystoupali jsme po schodech nahoru a obdivovali, co dokázala příroda vytvořit.

příprava na první jízdu

vychutnáváme si barevný podzim


na cyklostezce


Horní Vidim

do kopce bereme kolo "na procházku"


poradaschody k Pokličkám

Pokličky
Po prohlídce naše cesta vedla na hrad Kokořín. Tento hrad je na vysokém kopci, a tak nebylo snadné tam s koly vyjet. V okolí hradu jsou nádherné lesy. Přes Vysokou jsme přijeli do Tupadel. Večeře byla velice dobrá a personál ochotný.

hrad Kokořín

na nádvoří hradu


VysokáV pátek ráno jsme se vydali na cestu směrem na Mělník. Hned na začátku nás v Tupadlech čekal výstup do prudkého kopce na cyklostezku. Tato trasa vedla lesem, kde jsme si prohlíželi skalní útvary, které vytvořila příroda a také svou rukou přispěl na dozdobení sochař Václav Levý. Tak jsme viděli Hada, Harfenici a různé skalní kapličky.

před odjezdem na Mělník

cyklisto, sesedni z kola

lesní socha Had

u Hada

Harfenice


kaple sv.Máří MagdalényPrašná cesta nás dovedla do Liběchova a dále na Mělník. V Mělníku jsme si prohlédli náměstí a pak jeli na vyhlídku na soutok Labe s Vltavou. Překvapilo nás, že vlastně řeka Labe z vyhlídky není skoro vidět. To, co je na první pohled patrné, je Vltava a kanál Vltavy. Až při důkladnějším pozorování je vidět jen malá část řeky Labe. Nedaleko je také Vrázova vyhlídka na soutok a tam už je Labe vidět víc. Na Vrázově vyhlídce jsme zažili jeden nepříjemný zážitek. Zároveň s námi, ale z druhé strany shora, přijeli na kole k vyhlídce tři kluci za velice hlasité hudby (ne to nebyla hudba, ale hrozný řev se sprostým textem). Kluci vyskákali na nejvyšší zeď vyhlídky a nohama zakryli část nápisu. Slušně jsme je požádali, aby slezli, že bychom si vyhlídku rádi vyfotili bez nich. Jak nahoru vyskákali, tak rychle zase byli dole, ale přitom sprostými slovy, nadávkami a urážkami nás doslova zasypali. Snad jsme neslyšeli za celý život tolik sprostých slov, jako za těch několik pár minut. Byli jsme rádi, že stojíme na druhé straně silnice. Možná, že by ze strany těch reprezentantů Mělníka došlo i na tělesný kontakt. Asi dvě až tři minuty to trvalo, pak jsme se dali dál na cestu, protože by další konverzace byla naprosto zbytečná. Jejich gesta svědčí o všem.

Mělník

soutok Labe s Vltavou

Vltava a lodní kanál


Labe pod Mělníkem

Vrázova vyhlídka

tato gesta mluví za vše

ohlédnutí za MělníkemPo Labské cyklostezce jsme si udělali zastávku v Dolních Beřkovicích, kde historický vodočet informuje o stavu povodní v různých obdobích. Nejstarší je tu datum povodně v roce 1784, a nejvýše vystoupala voda v roce 2002. Záznam je až těsně pod stříškou stavby vodočtu.

Labská cyklostezka

historický vodočet v D. BeřkovicíchKolem Labe se jelo moc pěkně, cesta ubíhala až jsme dojeli do Račic. Zde je známý veslařský a vodácký areál.

zdymadlo na Labi

veslařský areál Račicestartovací zařízeníNa zpáteční cestě jsme přejeli most do Štětí a přes Stračí zpět do místa ubytování.

lesní cestou do Tupadel

posezení před návratem do motelu


Sobotní plánovaná cesta vedla přes lesy (plné houbařů) do Štětí po stejné trase, kterou jsme se vraceli v pátek. Ve Štětí jsme přejeli most a dostali se na Labskou cyklostezku a po ní jsme pokračovali k Roudnici n. Labem a stále kolem Labe až do obce Nučničky, kde jsme se nechali převézt přívozem na druhou stranu řeky.

a ráno zase do prudkého kopce

na Labské

na obzoru Roudnice n. L.

na kafíčku před Roudnicí

kolem Labe

Labská cyklostezka

k přívozu

u přívozu Nučničky

přívozem na druhou stranu LabePo druhém břehu Labe po cyklostezce jsme dojeli do obce Vědomice a chtěli pokračovat na Štětí. Na obecním více účelovém hřišti u bufetu jsme se dali do řeči s jinými cyklisty. Ti nám poradili cestu přes most v Roudnici n. Labem, protože cesta po pravém břehu je dost rozbitá a tím pádem obtížně sjízdná. Do Tupadel jsme se tedy vrátili zase po stejné trase nejprve po Labské a přes Štětí a Liběchov do Tupadel.


dýně Hokaido


zvonice u kostela sv. Mikuláše v Lounkách

Labe v Roudnici

Roudnice n. Labem

vracíme se do Tupadel


V neděli po snídani jsme naložili kola, nechali ještě auta zaparkovaná u motelu a vyrazili pěšky na houby. Šli jsme jen na chvíli a do nejbližšího lesa, kde asi moc houby nerostou (nebo už byly vysbírané), zkrátka jsme jich našli jen pár.

máme sbaleno

před odjezdem ještě na houby

skalní útvary jsou tu hezké

ale hub tady mnoho nebylo


Cesta domů i přes veliký provoz nám ubíhala a kolem čtvrté hodiny jsme dojeli do Jihlavy.
Byli jsme spokojeni s pobytem, dobrým jídlem i okolní přírodou. I když se na cestách vyskytly nečekané překážky v podobě píchnuté duše, nebo vykoupání v blátě na cestě, vždycky se vše vyřešilo s úsměvem.
Z celkového počtu účastníků 35, nás z Čeřínku bylo 7 a najeli jsme na kole 174 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 10. 2017 | 406 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server