Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Lovětínský ledopád
Volný termín v kalendáři využili turisté Čeřínku k vycházce do Lovětína.

V sobotu 2. 2. 2019 ráno se sešlo 18 turistů na nádraží v Jihlavě a odjeli vlakem do Batelova. V Batelově Jirka upozornil turisty na možnou ledovku na cestě. Do rána do sněhové peřiny pršelo, oteplilo se a přišla velká obleva.

v Batelově

Vydali jsme se směrem na Lovětín. První nástrahy zimy se ukázaly již v kopci v Batelově, v podobě zledovatělé a mokré vozovky. Zde přišly k dobru návleky na boty, zvané „nesmeky“. Kdo je měl, rychle si je nasadil. Po ŽTZ se pokračovalo, mokrým sněhem pokrytou krajinou, k cíli naší cesty - k lovětínskému ledopádu. Tento umělý ledopád je tvořen úzkým pramínkem stříkající vody z trubky na okolní břízy.

po ŽTZ

je čas na nesmeky

ledová cesta


hlubokým sněhem

výhled k Roštejnu

blížíme se k ledopádu


Lovětínský ledopád


u ledopádu


Po tradičním vyfotografování jsme pokračovali přes Rácov do Batelova. V Batelově jsme se občerstvili v restauraci „Na Západě“. Tentokrát jsme byli spokojeni s usměvavou obsluhou i dobrým jídlem. Špatná zkušenost z poslední naší návštěvy „Na Západě“ 11. 11. 2017 se neopakovala.

Vysoký rybník

u Rácova

před Batelovem

v restauraci "Na Západě"

Nastal čas odjezdu, a tak jsme se odebrali na nádraží a vlakem v 12,50 hod. jsme odjeli do Jihlavy.

v čekárně na nádražíPočasí nám celkem přálo a dokonce kolem poledne se mezi mraky skromně objevily i sluneční paprsky. Ledovými cestami a mokrým hlubokým sněhem jsme urazili 11 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 02. 2019 | 293 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.+ J. Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server