Hlavní menu
  Novinky
13.04.2019: Pozvánka na 11. ročník zahájení cyklosezony 2019
neděle 21. 4. 2019 Sraz účastníků v Jihlavě na Masarykově náměstí v 9, 00 hod. Slavnostní zahájení 9,05 hod. 9,15 hod. odjezd po cyklostezce do Luk n. Jihlavou - kontrola před restaurací U Procházků. Pokračovat podle svých možností po trase Luka - Kozlov - Rytířsko - Měšín - Jihlava (20 km), nebo Luka - Bítovčice -Přímělkov- Rokštejn - Brtnice - Příseka - Puklice - Studénky - Jihlava( 28 km) Všechny cykloturisty zvou pořadatelé

13.04.2019: 29. pochod k oslavě Dne Země - 20. 4. 2019
Odjezd: Motorpal Jihlava 9:00 Větrný Jeníkov 9:15 Vzdálenost:12 km, Buřty s sebou Návrat autobusem z V. Jeníkova 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Na pochod zve Jirka V.

06.04.2019: APRÍLOVÁ VYSOČINA - 13. DUBNA 2019
Odjezd osobního vlaku do Jihlávky (zpět z Počátky Žirovnice): Jihlava (7,33 h) - Jihlava město (7,42 h) - Staré Hory (7,44 h) Trasa je pohodová, max. 15 km: Jihlávka (příjezd v 8,38 h) – pramen řeky Jihlavy – kamenný kruh druidů – kostel sv. Kateřiny – kaple sv. Markéty – kaple sv. Vojtěcha – Smrčkův rybník – letohrádek sv. Vojtěch (prvorepublikový hotýlek) – modřínová alej – Počátky – Klátův rybník – Balkovo peklo – Počátky Žirovnice Občerstvení v Počátkách (Hostinec u Karásků, kavárna…) Odjezd rychlíkem ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 h s příjezdem do Jihlavy v 16,33 h Připravili: Mirek a Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Lovětínský ledopád
Volný termín v kalendáři využili turisté Čeřínku k vycházce do Lovětína.

V sobotu 2. 2. 2019 ráno se sešlo 18 turistů na nádraží v Jihlavě a odjeli vlakem do Batelova. V Batelově Jirka upozornil turisty na možnou ledovku na cestě. Do rána do sněhové peřiny pršelo, oteplilo se a přišla velká obleva.

v Batelově

Vydali jsme se směrem na Lovětín. První nástrahy zimy se ukázaly již v kopci v Batelově, v podobě zledovatělé a mokré vozovky. Zde přišly k dobru návleky na boty, zvané „nesmeky“. Kdo je měl, rychle si je nasadil. Po ŽTZ se pokračovalo, mokrým sněhem pokrytou krajinou, k cíli naší cesty - k lovětínskému ledopádu. Tento umělý ledopád je tvořen úzkým pramínkem stříkající vody z trubky na okolní břízy.

po ŽTZ

je čas na nesmeky

ledová cesta


hlubokým sněhem

výhled k Roštejnu

blížíme se k ledopádu


Lovětínský ledopád


u ledopádu


Po tradičním vyfotografování jsme pokračovali přes Rácov do Batelova. V Batelově jsme se občerstvili v restauraci „Na Západě“. Tentokrát jsme byli spokojeni s usměvavou obsluhou i dobrým jídlem. Špatná zkušenost z poslední naší návštěvy „Na Západě“ 11. 11. 2017 se neopakovala.

Vysoký rybník

u Rácova

před Batelovem

v restauraci "Na Západě"

Nastal čas odjezdu, a tak jsme se odebrali na nádraží a vlakem v 12,50 hod. jsme odjeli do Jihlavy.

v čekárně na nádražíPočasí nám celkem přálo a dokonce kolem poledne se mezi mraky skromně objevily i sluneční paprsky. Ledovými cestami a mokrým hlubokým sněhem jsme urazili 11 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 02. 2019 | 213 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.+ J. Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server