Hlavní menu
  Novinky
17.02.2019: Radňov – H. Brod 23. 2. 2019
Pojedeme os. vlakem z Jihlavy 7,27 do Havlíčkova Brodu příjezd do H. Brodu 7,51 hod. Přestoupíme na vlak z odjezdem z H. Brodu 8,07 hod. Příjezd do Radňova 8,25 hod. Půjdeme po MTZ do H. Brodu, délka vycházky asi 13 km. Odjezd z H. Brodu do Jihlavy vlakem buď ve 14,05 (je zde plánovaná výluka mezi Šlapanovem a Dobronínem) nebo 16,05 hod. Příjezd do Jihlavy 14,34, nebo 16,35 hod. Na vycházku zve Petr

10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Lovětínský ledopád
Volný termín v kalendáři využili turisté Čeřínku k vycházce do Lovětína.

V sobotu 2. 2. 2019 ráno se sešlo 18 turistů na nádraží v Jihlavě a odjeli vlakem do Batelova. V Batelově Jirka upozornil turisty na možnou ledovku na cestě. Do rána do sněhové peřiny pršelo, oteplilo se a přišla velká obleva.

v Batelově

Vydali jsme se směrem na Lovětín. První nástrahy zimy se ukázaly již v kopci v Batelově, v podobě zledovatělé a mokré vozovky. Zde přišly k dobru návleky na boty, zvané „nesmeky“. Kdo je měl, rychle si je nasadil. Po ŽTZ se pokračovalo, mokrým sněhem pokrytou krajinou, k cíli naší cesty - k lovětínskému ledopádu. Tento umělý ledopád je tvořen úzkým pramínkem stříkající vody z trubky na okolní břízy.

po ŽTZ

je čas na nesmeky

ledová cesta


hlubokým sněhem

výhled k Roštejnu

blížíme se k ledopádu


Lovětínský ledopád


u ledopádu


Po tradičním vyfotografování jsme pokračovali přes Rácov do Batelova. V Batelově jsme se občerstvili v restauraci „Na Západě“. Tentokrát jsme byli spokojeni s usměvavou obsluhou i dobrým jídlem. Špatná zkušenost z poslední naší návštěvy „Na Západě“ 11. 11. 2017 se neopakovala.

Vysoký rybník

u Rácova

před Batelovem

v restauraci "Na Západě"

Nastal čas odjezdu, a tak jsme se odebrali na nádraží a vlakem v 12,50 hod. jsme odjeli do Jihlavy.

v čekárně na nádražíPočasí nám celkem přálo a dokonce kolem poledne se mezi mraky skromně objevily i sluneční paprsky. Ledovými cestami a mokrým hlubokým sněhem jsme urazili 11 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 02. 2019 | 70 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.+ J. Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server