07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Lovětínský ledopád
Volný termín v kalendáři využili turisté Čeřínku k vycházce do Lovětína.

V sobotu 2. 2. 2019 ráno se sešlo 18 turistů na nádraží v Jihlavě a odjeli vlakem do Batelova. V Batelově Jirka upozornil turisty na možnou ledovku na cestě. Do rána do sněhové peřiny pršelo, oteplilo se a přišla velká obleva.

v Batelově

Vydali jsme se směrem na Lovětín. První nástrahy zimy se ukázaly již v kopci v Batelově, v podobě zledovatělé a mokré vozovky. Zde přišly k dobru návleky na boty, zvané „nesmeky“. Kdo je měl, rychle si je nasadil. Po ŽTZ se pokračovalo, mokrým sněhem pokrytou krajinou, k cíli naší cesty - k lovětínskému ledopádu. Tento umělý ledopád je tvořen úzkým pramínkem stříkající vody z trubky na okolní břízy.

po ŽTZ

je čas na nesmeky

ledová cesta

hlubokým sněhem

výhled k Roštejnu

blížíme se k ledopádu

Lovětínský ledopád

u ledopádu

Po tradičním vyfotografování jsme pokračovali přes Rácov do Batelova. V Batelově jsme se občerstvili v restauraci „Na Západě“. Tentokrát jsme byli spokojeni s usměvavou obsluhou i dobrým jídlem. Špatná zkušenost z poslední naší návštěvy „Na Západě“ 11. 11. 2017 se neopakovala.

Vysoký rybník

u Rácova

před Batelovem

v restauraci "Na Západě"

Nastal čas odjezdu, a tak jsme se odebrali na nádraží a vlakem v 12,50 hod. jsme odjeli do Jihlavy.

v čekárně na nádraží

Počasí nám celkem přálo a dokonce kolem poledne se mezi mraky skromně objevily i sluneční paprsky. Ledovými cestami a mokrým hlubokým sněhem jsme urazili 11 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 02. 2019 | 293 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.+ J. Veselí, E. Horská |