Hlavní menu
  Novinky
27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Léto v Železných horách – Sobíňov
Nedaleko Chotěboře mezi CHKO Žďárské vrchy a CHKO Železné hory se nachází obec Sobíňov, která každý rok pořádá pochod nazvaný Léto v Železných horách. Letos už 25. ročník se konal 3. srpna 2019.

Tohoto pochodu se účastníme každoročně, i když vždycky v menším počtu. Je to zaviněno dovolenými a počasím. Poslední roky bývá veliké horko, a to nám nedělá moc dobře. Z té malé účasti našich turistů se ještě navíc dělíme na pěší a cyklisty. S Pepou K. chodí pěší a Jirka V. vede cyklo.
Tak to bylo domluveno i letos. Ale počasí vše mění. Předpověď byla docela krutá. Celou sobotu asi od devíti ráno mělo pršet. A to dost. Pršet v Jihlavě začalo už v 6 hodin. Prudký déšť naše cyklisty odradil od jízdy na kole a tak se rozhodli podpořit účast na pochodu aspoň pěšky.
Když se vláček přibližoval k Sobíňovu, udivilo nás, že všude bylo sucho. Na startu bylo už slunečno. Vydali jsme se na trasu Naučné stezky. Po cestě na makových polích nás rozvážným kýváním zdravily téměř zralé makovice a louky byly rozzářeny rudými vlčími máky. Modré květy chrp a žlutobílé hlavičky rmenu, či heřmánku dotvářely barevnost letní krajiny pod modrým nebem s bílými obláčky. Ani náznak nějakého deště. Docela nás mrzelo, že nemůžeme na kole, které jsme nechali doma v deštivé Jihlavě. Ale zase naopak jsme si v malé čtyřčlenné skupince mohli užívat krásný letní den.


 nad Sobíňovemve Ždírci n. Doubravou


tentokrát mě fotoaparát zradil


v cíli pochoduNaučná stezka měla 8 km, ale naše putování směřovalo ještě dál. Přišli jsme až do Ždírce nad Doubravou. Tady jsme si dali pivo a kávu a pokračovali do cíle. Nakonec jsme měli v nohách 12 km.
V cíli měli pořadatelé připraven Pamětní list. Venku v přilehlém prostranství u tanečního parketu si každý mohl za lidové ceny vybrat z bohaté nabídky podle své chuti třeba výbornou dršťkovou polévku, španělského ptáčka s knedlíkem, guláš a různé saláty. Všechno měli moc dobré. Každý si pochvaloval chuť vybraného jídla.

Chvíli jsme poseděli. Když se nachýlil čas odjezdu vláčku, odebrali jsme se na stanici a odjeli. Nejprve do přestupní stanice Havlíčkův Brod. Tady nás překvapily mokré silnice. Do Jihlavy jsme přijeli za drobného deště. Že by v Jihlavě pršelo celý den? Veliké louže tomu nasvědčovaly.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 08. 2019 | 430 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: P. Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server