05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

Léto v Železných horách – Sobíňov
Nedaleko Chotěboře mezi CHKO Žďárské vrchy a CHKO Železné hory se nachází obec Sobíňov, která každý rok pořádá pochod nazvaný Léto v Železných horách. Letos už 25. ročník se konal 3. srpna 2019.

Tohoto pochodu se účastníme každoročně, i když vždycky v menším počtu. Je to zaviněno dovolenými a počasím. Poslední roky bývá veliké horko, a to nám nedělá moc dobře. Z té malé účasti našich turistů se ještě navíc dělíme na pěší a cyklisty. S Pepou K. chodí pěší a Jirka V. vede cyklo.
Tak to bylo domluveno i letos. Ale počasí vše mění. Předpověď byla docela krutá. Celou sobotu asi od devíti ráno mělo pršet. A to dost. Pršet v Jihlavě začalo už v 6 hodin. Prudký déšť naše cyklisty odradil od jízdy na kole a tak se rozhodli podpořit účast na pochodu aspoň pěšky.
Když se vláček přibližoval k Sobíňovu, udivilo nás, že všude bylo sucho. Na startu bylo už slunečno. Vydali jsme se na trasu Naučné stezky. Po cestě na makových polích nás rozvážným kýváním zdravily téměř zralé makovice a louky byly rozzářeny rudými vlčími máky. Modré květy chrp a žlutobílé hlavičky rmenu, či heřmánku dotvářely barevnost letní krajiny pod modrým nebem s bílými obláčky. Ani náznak nějakého deště. Docela nás mrzelo, že nemůžeme na kole, které jsme nechali doma v deštivé Jihlavě. Ale zase naopak jsme si v malé čtyřčlenné skupince mohli užívat krásný letní den.

nad Sobíňovem

ve Ždírci n. Doubravou

tentokrát mě fotoaparát zradil

v cíli pochodu

Naučná stezka měla 8 km, ale naše putování směřovalo ještě dál. Přišli jsme až do Ždírce nad Doubravou. Tady jsme si dali pivo a kávu a pokračovali do cíle. Nakonec jsme měli v nohách 12 km.
V cíli měli pořadatelé připraven Pamětní list. Venku v přilehlém prostranství u tanečního parketu si každý mohl za lidové ceny vybrat z bohaté nabídky podle své chuti třeba výbornou dršťkovou polévku, španělského ptáčka s knedlíkem, guláš a různé saláty. Všechno měli moc dobré. Každý si pochvaloval chuť vybraného jídla.

Chvíli jsme poseděli. Když se nachýlil čas odjezdu vláčku, odebrali jsme se na stanici a odjeli. Nejprve do přestupní stanice Havlíčkův Brod. Tady nás překvapily mokré silnice. Do Jihlavy jsme přijeli za drobného deště. Že by v Jihlavě pršelo celý den? Veliké louže tomu nasvědčovaly.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 08. 2019 | 117 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: P. Varhaníková |