Hlavní menu
  Novinky
19.08.2019: V sobotu 24. 8. 2019 Vás zve Eva do Luk n. Jihlavou
Na výstavu fotografií a starých žehliček, Odjezd z Jihlavy hl.n. 15,30 hod. do Luk n. Jihlavou. Zájemci o výstavu se sejdou v 16.00 hod. U Kolničky, výstava je s průvodcem. Odjezd vlakem z Luk n. Jihlavou 18,09 hod.

09.08.2019: Pozvánka výlet na nejsevernější místo Rakouska v sobotu 17. 8. 2019
 Odjezd: Jih 7,25 hod. hl.n., J. Hradec 8,40 hod. J. Hradec 9,25 hod. N. Bystřice 10,47 hod. z Bystřice na Peršlák je to 7 km tam a 7 km zpět. Odjezd vlaku z N. Bystřice je 15,15 hod. do J. Hradce z J. Hradce 17,16 hod. v Jihlavě je 18,33 hod. Na výlet zve Pepa

27.07.2019: LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH - v sobotu 3. srpna 2019
S t a r t: Hostinec "U Štefana" Sobíňov od 6.00 – 9.00 hodin (Od zastávky ČD 0,5km po modré turistické značce C í l: Hostinec „U Štefana“ Sobíňov do 18,00 hodin. Startovné: 20,- Kč, děti do 15 let zdarma Občerstvení: Z vlastních zásob a v restauračních zařízeních po cestě. V cíli v hostinci „U Štefana" a na letním parketě. Další informace: Na startu obdrží účastníci mapku s vyznačenými trasami. Odjezd z Jihlavy hl.n. 7, 27 hod. příjezd Sobíňov 8, 34 hod. Odjezd ze Sobíňova 13,19 nebo 15,24 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Pěší vede Pepa K. a cyklo Jirka V.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Léto v Železných horách – Sobíňov
Nedaleko Chotěboře mezi CHKO Žďárské vrchy a CHKO Železné hory se nachází obec Sobíňov, která každý rok pořádá pochod nazvaný Léto v Železných horách. Letos už 25. ročník se konal 3. srpna 2019.

Tohoto pochodu se účastníme každoročně, i když vždycky v menším počtu. Je to zaviněno dovolenými a počasím. Poslední roky bývá veliké horko, a to nám nedělá moc dobře. Z té malé účasti našich turistů se ještě navíc dělíme na pěší a cyklisty. S Pepou K. chodí pěší a Jirka V. vede cyklo.
Tak to bylo domluveno i letos. Ale počasí vše mění. Předpověď byla docela krutá. Celou sobotu asi od devíti ráno mělo pršet. A to dost. Pršet v Jihlavě začalo už v 6 hodin. Prudký déšť naše cyklisty odradil od jízdy na kole a tak se rozhodli podpořit účast na pochodu aspoň pěšky.
Když se vláček přibližoval k Sobíňovu, udivilo nás, že všude bylo sucho. Na startu bylo už slunečno. Vydali jsme se na trasu Naučné stezky. Po cestě na makových polích nás rozvážným kýváním zdravily téměř zralé makovice a louky byly rozzářeny rudými vlčími máky. Modré květy chrp a žlutobílé hlavičky rmenu, či heřmánku dotvářely barevnost letní krajiny pod modrým nebem s bílými obláčky. Ani náznak nějakého deště. Docela nás mrzelo, že nemůžeme na kole, které jsme nechali doma v deštivé Jihlavě. Ale zase naopak jsme si v malé čtyřčlenné skupince mohli užívat krásný letní den.


 nad Sobíňovemve Ždírci n. Doubravou


tentokrát mě fotoaparát zradil


v cíli pochoduNaučná stezka měla 8 km, ale naše putování směřovalo ještě dál. Přišli jsme až do Ždírce nad Doubravou. Tady jsme si dali pivo a kávu a pokračovali do cíle. Nakonec jsme měli v nohách 12 km.
V cíli měli pořadatelé připraven Pamětní list. Venku v přilehlém prostranství u tanečního parketu si každý mohl za lidové ceny vybrat z bohaté nabídky podle své chuti třeba výbornou dršťkovou polévku, španělského ptáčka s knedlíkem, guláš a různé saláty. Všechno měli moc dobré. Každý si pochvaloval chuť vybraného jídla.

Chvíli jsme poseděli. Když se nachýlil čas odjezdu vláčku, odebrali jsme se na stanici a odjeli. Nejprve do přestupní stanice Havlíčkův Brod. Tady nás překvapily mokré silnice. Do Jihlavy jsme přijeli za drobného deště. Že by v Jihlavě pršelo celý den? Veliké louže tomu nasvědčovaly.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 08. 2019 | 59 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: P. Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server