13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Kralice - Náměšť nad Oslavou
Volného sobotního termínu v našem kalendáři vycházek využil Petr a naplánoval vycházku z Kralic n. Oslavou do Náměště n. Oslavou.

V sobotu 17. 2. 2018 se sešlo 14 turistů na nádraží v Jihlavě a odjeli vlakem do Kralic nad Oslavou. Po vystoupení z vlaku nás Petr přivítal a seznámil s trasou vycházky. Po MTZ jsme se vydali směrem na obec Březník a pokračovali přes rekreační areál „U Lamberka“.

v Kralicích n. Oslavou

z Kralic do Březníku

v Březníku

po modré TZ

zvířátka U Lamberka

Další naše cesta vedla po cyklostezce 5106 do údolí řeky Oslavy. Po cestě jsme míjeli vyvrácené stromy po vichřici, po krátkém zastavení u rozcestníku Pod Pastýřkou jsme pokračovali dále do údolí řeky. U rozcestníku Pod Vlčím kopcem, v místech, kde býval brod, se buduje nový most přes řeku Oslavu.

zvědavá srna

kudy dál?

lesní cestou k řece Oslavě

Pod Pastýřkou

řeka Oslava

stavba mostu Pod Vlčím kopcem

Pod Vlčím kopcem

řeka Oslava Pod Vlčím kopcem

Nemohli jsme dál přes řeku pokračovat. Po krátké svačince jsme se vydali zpět stejnou cestou až k cyklorozcestníku, který nás nasměroval na Anninu alej a dále do Náměště n. Oslavou. Po cestě jsme v mlze zahlédli na druhé straně řeky rekreační zařízení Vlčí kopec a Gloriet. Kolem Velkopolského dvora jsme došli po ČTZ do Náměště.

zpátky po ČTZ

rekreační zařízení Vlčí kopec

na rozcestí

altán Gloriet

do Náměště n. O.

okolo Velkopanského dvora

zámek v Náměšti n. O.

v Náměšti

V Náměšti jsme využili času do odjezdu vlaku a zastavili jsme se na oběd v restauraci.

na obědě

Po absolvování 17 kilometrů jsme nastoupili do vlaku a odjeli do Jihlavy.

před odjezdem do Jihlavy

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 02. 2018 | 385 přečtení |