15.10.2018: Radňov – Kamenice u Humpolce 20.října 2018
Odjezd z hlavního nádraží směr Havlíčkův Brod Jihlava 7.27 - Havlíčkův Brod - Radňov (8.25) Návrat Kamenice u Humpolce (13.18)- Havlíčkův Brod - Jihlava (14.34) Trasa: Radňov (železniční stanice) po žluté turistické značce do Koječína, dále po modré turistické značce přes Herálec (zámek), Kamenice u Humpolce (železniční muzeum) Celkem 13 km Jidlo, pití a dobrou náladu na cestu sebou Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

06.10.2018: Jindřišské údolí 13.10. 2018
Odjezd: Jihlava hl. n.: 7:25 /R 654 Hejtman/ - vzhledem k výluce na trati budeme nuceni využít náhradní autobusovou dopravu – Jihlava – Jindřichův Hradec i zpáteční, předpokládaný příjezd do Jindř. Hradce 8:40, zde přestoupíme na úzkokolejku Os 21252 Jind. Hr. – Blažejov odjezd z J.H. 9:25 /jízdenka se kupuje ve vlaku/, příjezd do Blažejova 9:43. Délka trasy: 11, 4 km, není nijak náročná Odjezd:z J.H. přímo do Jihlavy v 13:16 nebo z J.H. 15:16, Občerstvení: vlastní zásoby, Na vycházku zvou Hela a Petr

01.10.2018: Krajem Šimona kouzelníka - 6. 10. 2018
Odjezd do Humpolce v sobotu 6. 10. 2018 Jihlava město: 7,15 hod. Jihlava hl. n. 7,27 hod. odjezd z H. Brodu 8,07 hod., příjezd do Humpolce 8,49 hod. V Humpolci bude autobus, který nás doveze do Kletečné. Zpáteční odjezd z Humpolce 15,12 hod., nebo 17,08 hod., Odjezd z H. Brodu 16,05 hod. nebo 18,05 hod. Příjezd Jihlava hl. n. 16,35 hod. nebo 18,34 hod. Možnost i autobusem z Humpolce v 16,35 hod. Jihlava aut. n. 17,17 hod. Na vycházku zvou V. a J. Veselí

Krajem Šimona kouzelníka
KČT, odbor Šlápoty Hněvkovice u Humpolce pořádal v sobotu 6. 10. 2018 25. ročník dálkového pochodu a cykloturistické jízdy Krajem Šimona kouzelníka. V našem kalendáři jsme tento pochod neměli letos zařazený, ale protože v sobotu byly volby, nastala změna plánu, a tak jsme se vydali do Humpolce, do kraje Šimona kouzelníka.

Předpověď počasí byla příznivá, tak nás do Humpolce přijelo 15. Hned na nádraží nás očekávala jedna z pořadatelů a předala informace o pochodu a zároveň o dopravě do obce Kletečná, kde byl start pochodu. Zanedlouho přijel objednaný autobus a ten nás do místa startu dovezl. Přihlásili jsme se na trasu 14 km.

v Humpolci čekáme na autobus

v Kletečné

na startu pochodu

Vydali jsme se na cestu. Nejprve po zelené TZ. Potom jsme šli po červené kolem Sedlické přehrady a dál do Milotic. Odtud po silnici do Kletečné.

mapka pochodu

Procházeli jsme chatovými osadami, lesní cestou s pěknými výhledy do kraje i na zelenou vodu přehrady. Zpočátku jsme šli volným tempem a druhou polovinu cesty jsme museli trochu přidat, abychom stihli dojít do cíle do 13:30 hod., kdy mělo začít slavnostní odhalení pamětní desky profesora Dr. Františka Hamzy, který se v Kletečné narodil před 150. lety. V roce 1901 založil léčebnu Luže – Košumberk. Do Kletečné jsme došli včas.

po ZTZ

Jankovský potok u Šimonic

skřítkové na stráni

nesbírat !

Sedlická přehrada

kolem přehrady

na hrázi Sedlické přehrady

po ČTZ

svačina u Sedlice

porada kudy dál

krajina u Milotic

Milotice

v Kletečné

Před hlavním odhalením desky oživila atmosféru country skupina Kolibříci. Slavnostní akt zahájila Mgr. Marie Vincencová a přivítala hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka, představitele turistiky - místopředsedu KČT Ing. Zdeňka Cabalku, předsedu KČT oblast Vysočina Ing. Jaroslava Šlechtu, předsedkyni Jihomoravské oblasti Ing. Hanu Slabákovou, ředitele Vysočina Tourism Tomáše Čiháka, dále ředitele Hamzovy léčebny Luže – Košumberk MUDr. Václava Volejníka, a také potomky rodiny Hamzů. Každý z hostů pronesl krátký projev. Po projevech hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek a člen Ústředí KČT Ing. Zdeněk Cabalka odhalili pamětní desku profesora Dr. Františka Hamzy.

před zahájením zahrají Kolibříci

slavnostní zahájení

projev hejtmana Kraje Vysočina

pozdrav člena Ústředí KČT

pozdrav ředitele Hamzovy léčebny

zástupce rodiny Hamzů

odhalování pamětní desky

pamětní deska

hosté u pamětní desky

Po skončení slavnostního aktu se přítomní odebrali na zahradu místního hostince, kde byl start i cíl pochodu. K dobré náladě zde hrála skupina Kolibříci.
V cíli každý obdržel diplom za účast a dobrý čerstvý bramborák. Po půl třetí přijel autobus, který nás odvezl do Humpolce na nádraží.

než přijede autobus

Kolem Sedlické přehrady jsme za pěkného slunného podzimního počasí absolvovali 15 km.
Podle údajů pořadatelů se pochodu zúčastnilo 286 turistů, z toho byla početná skupina dětí.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 10. 2018 | 52 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |