15.10.2018: Radňov – Kamenice u Humpolce 20.října 2018
Odjezd z hlavního nádraží směr Havlíčkův Brod Jihlava 7.27 - Havlíčkův Brod - Radňov (8.25) Návrat Kamenice u Humpolce (13.18)- Havlíčkův Brod - Jihlava (14.34) Trasa: Radňov (železniční stanice) po žluté turistické značce do Koječína, dále po modré turistické značce přes Herálec (zámek), Kamenice u Humpolce (železniční muzeum) Celkem 13 km Jidlo, pití a dobrou náladu na cestu sebou Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

06.10.2018: Jindřišské údolí 13.10. 2018
Odjezd: Jihlava hl. n.: 7:25 /R 654 Hejtman/ - vzhledem k výluce na trati budeme nuceni využít náhradní autobusovou dopravu – Jihlava – Jindřichův Hradec i zpáteční, předpokládaný příjezd do Jindř. Hradce 8:40, zde přestoupíme na úzkokolejku Os 21252 Jind. Hr. – Blažejov odjezd z J.H. 9:25 /jízdenka se kupuje ve vlaku/, příjezd do Blažejova 9:43. Délka trasy: 11, 4 km, není nijak náročná Odjezd:z J.H. přímo do Jihlavy v 13:16 nebo z J.H. 15:16, Občerstvení: vlastní zásoby, Na vycházku zvou Hela a Petr

01.10.2018: Krajem Šimona kouzelníka - 6. 10. 2018
Odjezd do Humpolce v sobotu 6. 10. 2018 Jihlava město: 7,15 hod. Jihlava hl. n. 7,27 hod. odjezd z H. Brodu 8,07 hod., příjezd do Humpolce 8,49 hod. V Humpolci bude autobus, který nás doveze do Kletečné. Zpáteční odjezd z Humpolce 15,12 hod., nebo 17,08 hod., Odjezd z H. Brodu 16,05 hod. nebo 18,05 hod. Příjezd Jihlava hl. n. 16,35 hod. nebo 18,34 hod. Možnost i autobusem z Humpolce v 16,35 hod. Jihlava aut. n. 17,17 hod. Na vycházku zvou V. a J. Veselí

Kolem noční Jihlavy
Turistický pochod „Kolem noční Jihlavy po historických pamětihodnostech“, který každý rok začátkem září pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, oblast Vysočina, se konal v pátek 15. 9. 2017.

Náš odbor Čeřínek se tohoto pochodu pravidelně účastní. I když v našem kalendáři máme napsáno, že tento pochod může absolvovat každý individuálně (start bývá mezi 17. a 19. hodinou), přesto se na startu před nově zrekonstruovanou budovou DDM společně sešlo v 17 hodin více jak 16 čeřínkovských turistů. Potom se všichni vydali na procházku podvečerní Jihlavou.
Pořadatelé připravili dvě trasy. Delší trasa 15 km vedla nejprve městem, stejně jako kratší trasa, až do kontroly č. 7. Tady odbočila ven z města a pokračovala směrem na Helenín, Malý Beranov, ke Kosovu a dál kolem psychiatrické léčebny ke starému brněnskému mostu a do cíle zpět k budově DDM.
Většina našich pochodníků si vybrala krátkou 8 km cestu. Ta zavedla zúčastněné turisty i celé rodiny s dětmi po památných a zajímavých místech přímo ve městě. Nejprve se šlo po parkánu k místu, kde stávala Brtnická brána. Dál po parkánu, kolem minoritského kláštera k bráně Matky Boží a přes Masarykovo náměstí ke kostelu sv. Jakuba. Odtud zpět přes náměstí k parku Gustava Mahlera. Z parku se pokračovalo kolem Sokolovny, parkem „Keťásek“ a kolem tenisových kurtů po lávce přes řeku Jihlavu, po cyklostezce k Památníku královské přísahy a Havlíčkovou ulicí k Jánskému kostelíku. Vzhůru do kopce a Sokolovskou ulicí se účastníci dostali ke hraničnímu kameni Na Růžku.

na startu u DDM

na první kontrole

záhada jihlavských hradeb?

k bráně Matky Boží

kostel sv. Jakuba

kontrola v parku G. Mahlera

tunel u tenisových kurtů

řeka Jihlava

kontrola u "Robinsona"

Památník královské přísahy

u Jánského kostelíka

Jánský kostelík

hraniční kámen Na Růžku

Na Růžku se obě trasy dělily. Krátká pokračovala ulicí Jiřího z Poděbrad a Havlíčkovou ulicí, přes historický most přes řeku Jihlavu a k soše Jana Nepomuckého. Další cesta vedla lesem k amfiteátru. Pomalu se začalo stmívat. Aby turisté nebloudili, provázely je bílé papírové sovičky se svítícíma očima, umístěné na stromech. Kolem ZOO se prošlo až do Brněnské ulice a následně do cíle za budovou DDM.

kontrola u sochy sv. J. Nepomuckého

socha sv. J. Nepomuckého

stmívá se a sovičky nás vedou

v cíli pochodu

V cíli, jako vždy, byly připravené Pamětní listy a špekáčky k opékání. Ohýnek vesele plápolal a opečené buřtíky po vydařené procházce moc chutnaly. Ještě nutno dodat, že na některých kontrolách děti plnily různé úkoly a za splnění dostaly malou odměnu.

opékání špekáčků v cíli

Počasí bylo moc pěkné. Občas se sice objevily černé mraky, ale jak přišly, tak odešly, ke spokojenosti účastníků i pořadatelů.
Celé této akce se zúčastnilo asi 200 lidí.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 09. 2017 | 500 přečtení |
Zdroj: text a foto V. Veselá |