07.07.2018: Bedřichovská padesátka 14. 7. 2018
Sraz turistů Čeřínku v 9,00 hod. u haly Sokola Bedřichov. Trasy domluvíme na místě. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na Poště na náměstí. Pěší zve Pepa K. a cyklisty Jirka V.

30.06.2018: Vycházka do Slavonic 7. 7. 2018
V sobotu 7. 7. 2018 pojedeme vlakem 7,33 z hl. nádr. Jihl. město 7,42 St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Zde přestoupíme na vlak do Slavonic. Ve Slavonicích budeme 9,52 hod. Půjdeme do rakouského Fratres a přes Maříž zpět do Slavonic. Trasa vycházky asi 15 km. Odjezd ze Slavonic 15,05 hod. V Jihlavě 17,14 hod. Na vycházku zve Pepa

24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

Kolem noční Jihlavy
Turistický pochod „Kolem noční Jihlavy po historických pamětihodnostech“, který každý rok začátkem září pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, oblast Vysočina, se konal v pátek 15. 9. 2017.

Náš odbor Čeřínek se tohoto pochodu pravidelně účastní. I když v našem kalendáři máme napsáno, že tento pochod může absolvovat každý individuálně (start bývá mezi 17. a 19. hodinou), přesto se na startu před nově zrekonstruovanou budovou DDM společně sešlo v 17 hodin více jak 16 čeřínkovských turistů. Potom se všichni vydali na procházku podvečerní Jihlavou.
Pořadatelé připravili dvě trasy. Delší trasa 15 km vedla nejprve městem, stejně jako kratší trasa, až do kontroly č. 7. Tady odbočila ven z města a pokračovala směrem na Helenín, Malý Beranov, ke Kosovu a dál kolem psychiatrické léčebny ke starému brněnskému mostu a do cíle zpět k budově DDM.
Většina našich pochodníků si vybrala krátkou 8 km cestu. Ta zavedla zúčastněné turisty i celé rodiny s dětmi po památných a zajímavých místech přímo ve městě. Nejprve se šlo po parkánu k místu, kde stávala Brtnická brána. Dál po parkánu, kolem minoritského kláštera k bráně Matky Boží a přes Masarykovo náměstí ke kostelu sv. Jakuba. Odtud zpět přes náměstí k parku Gustava Mahlera. Z parku se pokračovalo kolem Sokolovny, parkem „Keťásek“ a kolem tenisových kurtů po lávce přes řeku Jihlavu, po cyklostezce k Památníku královské přísahy a Havlíčkovou ulicí k Jánskému kostelíku. Vzhůru do kopce a Sokolovskou ulicí se účastníci dostali ke hraničnímu kameni Na Růžku.

na startu u DDM

na první kontrole

záhada jihlavských hradeb?

k bráně Matky Boží

kostel sv. Jakuba

kontrola v parku G. Mahlera

tunel u tenisových kurtů

řeka Jihlava

kontrola u "Robinsona"

Památník královské přísahy

u Jánského kostelíka

Jánský kostelík

hraniční kámen Na Růžku

Na Růžku se obě trasy dělily. Krátká pokračovala ulicí Jiřího z Poděbrad a Havlíčkovou ulicí, přes historický most přes řeku Jihlavu a k soše Jana Nepomuckého. Další cesta vedla lesem k amfiteátru. Pomalu se začalo stmívat. Aby turisté nebloudili, provázely je bílé papírové sovičky se svítícíma očima, umístěné na stromech. Kolem ZOO se prošlo až do Brněnské ulice a následně do cíle za budovou DDM.

kontrola u sochy sv. J. Nepomuckého

socha sv. J. Nepomuckého

stmívá se a sovičky nás vedou

v cíli pochodu

V cíli, jako vždy, byly připravené Pamětní listy a špekáčky k opékání. Ohýnek vesele plápolal a opečené buřtíky po vydařené procházce moc chutnaly. Ještě nutno dodat, že na některých kontrolách děti plnily různé úkoly a za splnění dostaly malou odměnu.

opékání špekáčků v cíli

Počasí bylo moc pěkné. Občas se sice objevily černé mraky, ale jak přišly, tak odešly, ke spokojenosti účastníků i pořadatelů.
Celé této akce se zúčastnilo asi 200 lidí.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 09. 2017 | 421 přečtení |
Zdroj: text a foto V. Veselá |