Hlavní menu
  Novinky
13.04.2019: Pozvánka na 11. ročník zahájení cyklosezony 2019
neděle 21. 4. 2019 Sraz účastníků v Jihlavě na Masarykově náměstí v 9, 00 hod. Slavnostní zahájení 9,05 hod. 9,15 hod. odjezd po cyklostezce do Luk n. Jihlavou - kontrola před restaurací U Procházků. Pokračovat podle svých možností po trase Luka - Kozlov - Rytířsko - Měšín - Jihlava (20 km), nebo Luka - Bítovčice -Přímělkov- Rokštejn - Brtnice - Příseka - Puklice - Studénky - Jihlava( 28 km) Všechny cykloturisty zvou pořadatelé

13.04.2019: 29. pochod k oslavě Dne Země - 20. 4. 2019
Odjezd: Motorpal Jihlava 9:00 Větrný Jeníkov 9:15 Vzdálenost:12 km, Buřty s sebou Návrat autobusem z V. Jeníkova 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Na pochod zve Jirka V.

06.04.2019: APRÍLOVÁ VYSOČINA - 13. DUBNA 2019
Odjezd osobního vlaku do Jihlávky (zpět z Počátky Žirovnice): Jihlava (7,33 h) - Jihlava město (7,42 h) - Staré Hory (7,44 h) Trasa je pohodová, max. 15 km: Jihlávka (příjezd v 8,38 h) – pramen řeky Jihlavy – kamenný kruh druidů – kostel sv. Kateřiny – kaple sv. Markéty – kaple sv. Vojtěcha – Smrčkův rybník – letohrádek sv. Vojtěch (prvorepublikový hotýlek) – modřínová alej – Počátky – Klátův rybník – Balkovo peklo – Počátky Žirovnice Občerstvení v Počátkách (Hostinec u Karásků, kavárna…) Odjezd rychlíkem ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 h s příjezdem do Jihlavy v 16,33 h Připravili: Mirek a Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
K pramenům Jevišovky
Vodácký a turistický oddíl Moravské Budějovice pořádal již 15. ročník pochodu k pramenům Jevišovky. Tohoto pochodu se rádi zúčastňujeme. Tak tomu bylo i letos.

V Jihlavě na nádraží se v sobotu 30. 3. 2019 sešlo 24 turistů, kteří odjeli do Mor. Budějovic. Po příjezdu se skupina vydala na místní koupaliště na start pochodu.

vystupujeme v Moravských Budějovicích

cestou ke koupališti

most a kaple u sv. Anny

na startu pochodu
Po přihlášení a pozdravení s pořadateli naše cesta směřovala po MTZ na Kosovou, kolem rybníka Hrachovec, dále po cyklostezce Jihlava – Třebíč – Raabs k odbočce k rybníku „U protržené hráze“, kde již hořel ohýnek připravený na opékání špekáčků. Byl zde také připraven na osvěžení dobrý teplý čaj.

vycházíme na trasu

po MTZ ke Kosové


rybník Hrachovec


odpočinek U protržené hráze


Po občerstvení naše další putování vedlo po vlastním značení „červeno bílých fáborkách“ nejprve lesem a potom po louce, kde se nachází prameniště Jevišovky.
Řeka Jevišovka má několik pramenů. Jeden z nich je označen pamětním kamenem. Po společném vyfotografování u kamene jsme pokračovali po koňské turistické cestě do Budkova.

po louce k prameništi Jevišovky
nad Budkovem


V Budkově v restauraci Bar Maják bylo plno a obsluha se měla co otáčet. Každý si dal na co měl chuť.
V 15,30 hod. přijel autobus, který nás odvezl do Moravských Budějovic na vlak do Jihlavy.

v Budkově

před odjezdem autobusu

cesta autobusem do M. Budějovictrasa pochodu


V pěkném a slunečném počasí jsme ušli 17 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 31. 03. 2019 | 91 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server