05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

K pramenům Jevišovky
Vodácký a turistický oddíl Moravské Budějovice pořádal již 15. ročník pochodu k pramenům Jevišovky. Tohoto pochodu se rádi zúčastňujeme. Tak tomu bylo i letos.

V Jihlavě na nádraží se v sobotu 30. 3. 2019 sešlo 24 turistů, kteří odjeli do Mor. Budějovic. Po příjezdu se skupina vydala na místní koupaliště na start pochodu.

vystupujeme v Moravských Budějovicích

cestou ke koupališti

most a kaple u sv. Anny

na startu pochodu

Po přihlášení a pozdravení s pořadateli naše cesta směřovala po MTZ na Kosovou, kolem rybníka Hrachovec, dále po cyklostezce Jihlava – Třebíč – Raabs k odbočce k rybníku „U protržené hráze“, kde již hořel ohýnek připravený na opékání špekáčků. Byl zde také připraven na osvěžení dobrý teplý čaj.

vycházíme na trasu

po MTZ ke Kosové

rybník Hrachovec

odpočinek U protržené hráze

Po občerstvení naše další putování vedlo po vlastním značení „červeno bílých fáborkách“ nejprve lesem a potom po louce, kde se nachází prameniště Jevišovky.
Řeka Jevišovka má několik pramenů. Jeden z nich je označen pamětním kamenem. Po společném vyfotografování u kamene jsme pokračovali po koňské turistické cestě do Budkova.

po louce k prameništi Jevišovky

nad Budkovem

V Budkově v restauraci Bar Maják bylo plno a obsluha se měla co otáčet. Každý si dal na co měl chuť.
V 15,30 hod. přijel autobus, který nás odvezl do Moravských Budějovic na vlak do Jihlavy.

v Budkově

před odjezdem autobusu

cesta autobusem do M. Budějovic

trasa pochodu

V pěkném a slunečném počasí jsme ušli 17 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 31. 03. 2019 | 208 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí, E. Horská |