19.08.2019: V sobotu 24. 8. 2019 Vás zve Eva do Luk n. Jihlavou
Na výstavu fotografií a starých žehliček, Odjezd z Jihlavy hl.n. 15,30 hod. do Luk n. Jihlavou. Zájemci o výstavu se sejdou v 16.00 hod. U Kolničky, výstava je s průvodcem. Odjezd vlakem z Luk n. Jihlavou 18,09 hod.

09.08.2019: Pozvánka výlet na nejsevernější místo Rakouska v sobotu 17. 8. 2019
 Odjezd: Jih 7,25 hod. hl.n., J. Hradec 8,40 hod. J. Hradec 9,25 hod. N. Bystřice 10,47 hod. z Bystřice na Peršlák je to 7 km tam a 7 km zpět. Odjezd vlaku z N. Bystřice je 15,15 hod. do J. Hradce z J. Hradce 17,16 hod. v Jihlavě je 18,33 hod. Na výlet zve Pepa

27.07.2019: LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH - v sobotu 3. srpna 2019
S t a r t: Hostinec "U Štefana" Sobíňov od 6.00 – 9.00 hodin (Od zastávky ČD 0,5km po modré turistické značce C í l: Hostinec „U Štefana“ Sobíňov do 18,00 hodin. Startovné: 20,- Kč, děti do 15 let zdarma Občerstvení: Z vlastních zásob a v restauračních zařízeních po cestě. V cíli v hostinci „U Štefana" a na letním parketě. Další informace: Na startu obdrží účastníci mapku s vyznačenými trasami. Odjezd z Jihlavy hl.n. 7, 27 hod. příjezd Sobíňov 8, 34 hod. Odjezd ze Sobíňova 13,19 nebo 15,24 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Pěší vede Pepa K. a cyklo Jirka V.

Jince – Brdy 16. - 19. květen 2019
Měsíc květen bývá ideální k vyjížďkám na kole. Proto Jarda Šilhan zařídil od čtvrtka do neděle pobyt v krásné krajině ve středních Čechách, v obci Jince, která se nachází v Třemošenské vrchovině v Brdech, s nejvyšším vrcholem Tok (865 m n. m.)

V hotelu ERMI na okraji obce Jince se ve čtvrtek 16. 5. u večeře sešlo 43 cykloturistů, většina z Jihlavy.
V pátek ráno bylo docela mlhavo, ale slunce na sebe nenechalo dlouho čekat a k naší radosti brzy zalilo krajinu svým svitem. Ubytovaní cykloturisté se jednotlivě nebo po skupinkách vydávali na trasy. V tomto kopcovitém terénu se jezdí s velikým respektem v krásné přírodě s nádhernými výhledy v blízkosti vojenského výcvikového prostoru. Není výjimkou, že stoupání do vrchu je i několik kilometrů dlouhé.
Naše devítičlenná skupinka se vydala lesními cestami k zřícenině hradu Valdek a k vrcholu Tok. Často jsme ztráceli pojem, kde vlastně jsme, jen jsme si dávali dobrý pozor, abychom nevjeli do zakázané oblasti vojenského prostoru. Vždy jsme dostali ochotnou radu od místních obyvatel, či vojáků.
Odpoledne jsme dojeli do Příbrami. Tam jsme si prohlédli venkovní areál Hornického muzea.
Večer poseděla naše devítka společně v jednom z pokojů.
V sobotu jsme si naplánovali cestu do Hořovic, k hradům Žebrák a Točník a do Zbiroha.
Tato cesta vedla většinou po silnici a také byla, jak už jsme si tady zvykli, stále vzhůru do kopce, pak jen chvilku dolů a zase dlouho nahoru. K hradu Točník byla strmá a štěrkovitá a na jejím konci u hradu na zeleném plácku se líně rozvalovalo prasátko. Doslova slastně čekalo, až ho někdo pohladí. Krmit bylo zakázáno – prý drží dietu.
Tak jsme se nakrmili aspoň my, prohlédli si okolí hradu s jezírkem a v podhradí živé medvědy. Pak už jsme se vydali na cestu do Zbiroha.
Ve Zbirohu bylo živo. Probíhaly tu Zbirožské historické slavnosti 650 let povýšení na městys.
Na městečku jsme se naobědvali a pokračovali v cyklojízdě do Jinců.
V obci Komárov nás předjela velká organizovaná skupina malých motocyklů a mopedů. Pokračovali jsme podél tratě do Hořovic a do Jinců. Večer opět naše skupinka devíti besedovala na jednom z pokojů.
Nedělní ráno bylo ve znamení balení. Do desáté hodiny jsme museli opustit hotel.
Při snídani jsme si všimli, že někteří vybírají k jídlu jen rohlík, a tak se potvrdila i naše domněnka, že včerejší „asi večeře“ nebyla úplně v pořádku. Nejméně 15 lidí trpělo v noci nevolností a průjmem.
Cesta domů byla tak trochu komplikovaná (někomu nebylo dobře), ale přesto se naše skupinka ještě zastavila na chvilku v Dobříši u zámku. Potom jsme se rozloučili a odjeli domů.
Na kole jsme v Brdech v kopcovitém terénu ujeli za dva dny 110 km
Na prohlížení fotek klikněte zde.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 05. 2019 | 122 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |