15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Jince – Brdy 16. - 19. květen 2019
Měsíc květen bývá ideální k vyjížďkám na kole. Proto Jarda Šilhan zařídil od čtvrtka do neděle pobyt v krásné krajině ve středních Čechách, v obci Jince, která se nachází v Třemošenské vrchovině v Brdech, s nejvyšším vrcholem Tok (865 m n. m.)

V hotelu ERMI na okraji obce Jince se ve čtvrtek 16. 5. u večeře sešlo 43 cykloturistů, většina z Jihlavy.
V pátek ráno bylo docela mlhavo, ale slunce na sebe nenechalo dlouho čekat a k naší radosti brzy zalilo krajinu svým svitem. Ubytovaní cykloturisté se jednotlivě nebo po skupinkách vydávali na trasy. V tomto kopcovitém terénu se jezdí s velikým respektem v krásné přírodě s nádhernými výhledy v blízkosti vojenského výcvikového prostoru. Není výjimkou, že stoupání do vrchu je i několik kilometrů dlouhé.
Naše devítičlenná skupinka se vydala lesními cestami k zřícenině hradu Valdek a k vrcholu Tok. Často jsme ztráceli pojem, kde vlastně jsme, jen jsme si dávali dobrý pozor, abychom nevjeli do zakázané oblasti vojenského prostoru. Vždy jsme dostali ochotnou radu od místních obyvatel, či vojáků.
Odpoledne jsme dojeli do Příbrami. Tam jsme si prohlédli venkovní areál Hornického muzea.
Večer poseděla naše devítka společně v jednom z pokojů.
V sobotu jsme si naplánovali cestu do Hořovic, k hradům Žebrák a Točník a do Zbiroha.
Tato cesta vedla většinou po silnici a také byla, jak už jsme si tady zvykli, stále vzhůru do kopce, pak jen chvilku dolů a zase dlouho nahoru. K hradu Točník byla strmá a štěrkovitá a na jejím konci u hradu na zeleném plácku se líně rozvalovalo prasátko. Doslova slastně čekalo, až ho někdo pohladí. Krmit bylo zakázáno – prý drží dietu.
Tak jsme se nakrmili aspoň my, prohlédli si okolí hradu s jezírkem a v podhradí živé medvědy. Pak už jsme se vydali na cestu do Zbiroha.
Ve Zbirohu bylo živo. Probíhaly tu Zbirožské historické slavnosti 650 let povýšení na městys.
Na městečku jsme se naobědvali a pokračovali v cyklojízdě do Jinců.
V obci Komárov nás předjela velká organizovaná skupina malých motocyklů a mopedů. Pokračovali jsme podél tratě do Hořovic a do Jinců. Večer opět naše skupinka devíti besedovala na jednom z pokojů.
Nedělní ráno bylo ve znamení balení. Do desáté hodiny jsme museli opustit hotel.
Při snídani jsme si všimli, že někteří vybírají k jídlu jen rohlík, a tak se potvrdila i naše domněnka, že včerejší „asi večeře“ nebyla úplně v pořádku. Nejméně 15 lidí trpělo v noci nevolností a průjmem.
Cesta domů byla tak trochu komplikovaná (někomu nebylo dobře), ale přesto se naše skupinka ještě zastavila na chvilku v Dobříši u zámku. Potom jsme se rozloučili a odjeli domů.
Na kole jsme v Brdech v kopcovitém terénu ujeli za dva dny 110 km
Na prohlížení fotek klikněte zde.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 05. 2019 | 57 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |