Hlavní menu
  Novinky
05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Hvězdicově na Jalovec 2019
V první polovině září se tradičně koná pochod organizovaný KČT, odbor Třebíč - „Hvězdicově na Jalovec“.

V tomto roce vydrželo ještě skoro letní počasí a 14. 9. 2019 vyjelo 28 jihlavských turistů autobusem do historického městečka Brtnice, odkud jsme společně vyšli po modré turistické značce. Po zdolání největšího stoupání na rozcestí Černé lesy, nám byly odměnou krásné výhledy zpět na krajinu Vysočiny a městečko našeho startu. Po cestě jsme se zastavili u Božích muk U sv. Trojice v hlubokých lesích, kde lavičky zlákaly některé k posezení a svačině.

 
na autobusovém nádraží

 
v Brtnici

 
Jitka nás vítá na vycházce

 
výhled na Brtnici

 

 

 
na rozcestí Černé lesy

 

 
Výklenková kaple sv. Trojice


Dál jsme pokračovali lesem, poznamenanýcm těžbou po kalamitě, do zapadlé, ale romantické vesnice Radonín. Asi po 1 km následovala nejdobrodružnější část dnešního putování. Bylo třeba překonat potok po lávce, která nebyla zcela bezpečná. Modrá značka nás zavedla na zříceninu Střeliště, kde můžeme najít zbytky kruhového valu.

 
v lese napadeném kůrovcem

 
v lese napadeném kůrovcem

 
v Radoníně

 
přes nebezpečnou lávku

 
ke Střelišti

 

 
Střeliště - zřícenina


Poslední etapa vedla lesy, které bohužel mizí před očima, a kolem krásně opravené hájenky Vápenice. Poslední stoupání pod vlekem nás dovedlo k cíli cesty. Na lyžařské chatě pod Jalovcem už turisté z Třebíče nabízeli občerstvení. Téměř nikdo neodolal a po 8,5 zdolaných kilometrech jsme společně opekli klobásy, mnozí si objednali i kávu a k ní dostali něco sladkého, pečeného turistkami pořádajícího odboru.

 

 
u hájenky Vápenice

 
Jalovec

 
opékání na Jalovci

 


 Někteří poseděli déle a sešli na vlak do nedalekého Číchova, vzdáleného asi 2,5 km, někteří se vydali 4 km na vlak do Okříšek.

 

 
cestou do Okříšek

 
cestou do Okříšek

 
před námi Okříšky

 
v Okříškách na nádraží

 
než přijede vlak


Den, kdy jsme se možná rozloučili s létem, se vydařil a my se budeme těšit na další ročník.

 
| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 09. 2019 | 50 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: V+J Veselí, P. Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server