19.01.2020: Vycházka 25. 1. 2020
Pojedeme autobusem 25. 1. 2020 v 7.40 hod. ze st. č. 15 do Řehořova  a budeme pokračovat po ZTZ do Přímělkova nebo do Bítovčic. Délka vycházky cca 10 km. Jídlo a pití s sebou. Zpět z Přímělkova os. vlakem do Jihlavy buď ve 12.52 hod. nebo 14.52 hod. Z Bítovčic os. vlakem v 12.55 hod. nebo 14.55 hod. Příjezd do Jihlavy ve 13.11 hod. nebo v 15.11 hod. Možnost také autobusem z Bítovčic ve 12,42 hod. nebo 15,45 hod. Příjezd Jihlava 13,07 hod. nebo 16,20 hod. Zve Petr

11.01.2020: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 18. 1. 2020
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Pojedeme osobním vlakem z Jihlavy hl. n. v 8:37 hod. (Jihlava město 8:41 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 9:35 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 13:18 sp.; 13:59 R; 15:17 sp.; 15:59 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 13:54 R; 15:54 R; 16:55 os Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Kontakt: 604 456 475, 606 194 366 jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

05.01.2020: Tradiční vycházka M. Budějovice – Zblovice 11. 1. 2020
V sobotu pojedeme do M. Budějovic rychlíkem v 8,26 z hl.n., přestup v Okříškách na osobní vlak do M. Budějovic, příjezd 9,37 hod. Dále autobusem do N. Syrovic. Trasa z N. Syrovic do Zblovic. asi 12 km. Buřty s sebou !! Ze Zblovic autobusem do M. Budějovic na vlak v 16,23 hod. Příjezd Jihlava 17,33 hod. Na vycházku zve Jirka

Hvězdicově na Jalovec 2019
V první polovině září se tradičně koná pochod organizovaný KČT, odbor Třebíč - „Hvězdicově na Jalovec“.

V tomto roce vydrželo ještě skoro letní počasí a 14. 9. 2019 vyjelo 28 jihlavských turistů autobusem do historického městečka Brtnice, odkud jsme společně vyšli po modré turistické značce. Po zdolání největšího stoupání na rozcestí Černé lesy, nám byly odměnou krásné výhledy zpět na krajinu Vysočiny a městečko našeho startu. Po cestě jsme se zastavili u Božích muk U sv. Trojice v hlubokých lesích, kde lavičky zlákaly některé k posezení a svačině.

na autobusovém nádraží

v Brtnici

Jitka nás vítá na vycházce

výhled na Brtnici

na rozcestí Černé lesy

Výklenková kaple sv. Trojice

Dál jsme pokračovali lesem, poznamenanýcm těžbou po kalamitě, do zapadlé, ale romantické vesnice Radonín. Asi po 1 km následovala nejdobrodružnější část dnešního putování. Bylo třeba překonat potok po lávce, která nebyla zcela bezpečná. Modrá značka nás zavedla na zříceninu Střeliště, kde můžeme najít zbytky kruhového valu.

v lese napadeném kůrovcem

v Radoníně

přes nebezpečnou lávku

ke Střelišti

Střeliště - zřícenina

Poslední etapa vedla lesy, které bohužel mizí před očima, a kolem krásně opravené hájenky Vápenice. Poslední stoupání pod vlekem nás dovedlo k cíli cesty. Na lyžařské chatě pod Jalovcem už turisté z Třebíče nabízeli občerstvení. Téměř nikdo neodolal a po 8,5 zdolaných kilometrech jsme společně opekli klobásy, mnozí si objednali i kávu a k ní dostali něco sladkého, pečeného turistkami pořádajícího odboru.

u hájenky Vápenice

Jalovec

opékání na Jalovci

Někteří poseděli déle a sešli na vlak do nedalekého Číchova, vzdáleného asi 2,5 km, někteří se vydali 4 km na vlak do Okříšek.

cestou do Okříšek

před námi Okříšky

v Okříškách na nádraží

než přijede vlak

Den, kdy jsme se možná rozloučili s létem, se vydařil a my se budeme těšit na další ročník.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 09. 2019 | 125 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: V+J Veselí, P. Varhaníková |