13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Hvězdicově na Jalovec 12. 9. 2020
V první polovině září se tradičně koná pochod organizovaný KČT Třebíč-„Hvězdicově na Jalovec“. Jihlavské turisty z Dolního Smrčného vedla Jitka Korbelová.

I v letošním roce vydrželo skoro letní počasí. 18 turistů z Jihlavy i Havlíčkova Brodu vyšlo z vlakové zastávky Dolní Smrčné po červené turistické značce směr Číchov.

v Dolním Smrčném

po ČTZ

Za koupalištěm v Bransouzích jsme nepozorností ztratili značku a trasa se stala dobrodružnější. Mokrá louka, pak kozí stezka vzhůru lesem pro nás opravdové turisty neznamenala žádnou překážku. Šťastně jsme se vrátili na červenou značku a pokračovali dál už bez problémů do obce Číchov a dál po modré turistické značce do lyžařského centra Jalovec.

splav na řece Jihlavě

ztratili jsme značku

na mokré louce

kozí stezkou

ztraceni v kukuřici

opět na ČTZ

do Číchova

po modré na Jalovec

Na Jalovci jsme byli očekáváni organizátory s občerstvením. Tradiční klobásu jsme opékali na ohni, doplnili tekutiny a zazpívali si při kytaře a harmonice.

pod Jalovcem

klobásky na Jalovci

zpívání pro dobrou náladu

okolní lesy zmizely

Po příjemném posezení jsme se vydali vzhůru po malé sjezdovce na vrchol, neznačenou, ale pro nás známou cestou došlapali 4 km na vlak do Okříšek.

po malé sjezdovce do Okříšek

do Okříšek

v Okříškách, než přijede vlak

Letní den byl moc příjemný a vydařil se. A snad zas příště na dalším ročníku.

Celkem jsme ušlapali 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 09. 2020 | 117 přečtení |
Zdroj: text:Korbelová, foto: Veselý, Duchanová, Varhaníková |