07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Hvězdicově na Jalovec.
8. září 2018 se 22 turistů vydalo ještě v letním slunečném dni na pochod KČT,odbor Třebíč "Hvězdicově na Jalovec".

Tentokrát jsme si vybrali doporučenou pěší trasu Okříšky – Přibyslavice – Číchov – Jalovec, 10 km.

přivítání v Okříškách

z Okříšek do Přibyslavic

Přibyslavice

něco z historie Přibyslavic

První zastávkou byl kostel v Přibyslavicích.
Chtěli jsme se zastavit na kdysi hojně navštěvovaném poutním místě v době hlavní mariánské pouti. Jsou zde dva kostely vedle sebe, Kostel Svaté Anny vystavěný benediktiny v 10. století, kde se podle záznamů na vnější omítce nacházel obraz Panny Marie. Zápisy mluví o tom, že ačkoliv byl obraz vystaven všem nepohodám povětrnosti, přesto zůstával stále zachovalý a pěkný, a to bez jakéhokoliv lidského zásahu. Podle pověstí se obraz po dešti sám od sebe obnovoval a v noci z něj vycházelo zvláštní světlo. Z vděčnosti za vyslyšené prosby a obdržené milosti nechal v roce 1724 hrabě Collalto vystavět kapli přiléhající ke stěně starého kostela se vzácným obrazem. Kaple byla proměněna v presbytář a ke starému kostelu byl přistavěn nový chrám 40 m dlouhý, 16 m široký a 26 m vysoký. Kostel měl být korunován dvěma věžemi. V roce 1764 starý hrabě zemřel a jeho syn dal stavbu zastavit. A tak se chrám dočkal až v roce 1936, kdy byly postaveny dvě vysoké věže 20 m.

kostel sv. Anny

původní obraz P. Marie

prohlídka historické části kostela

Po této zastávce jsme se už vydali na trasu. Cíl byl jasný, ale cesty byly trochu jiné. První část po kdysi existující červené značce, ale po pravém břehu řeky Jihlavy, část pak po cyklotrase okolo Kratochvílova mlýna, přes houpací most a chatovou osadu, kde jsme se znovu napojili na červenou značku. Protože v lesích probíhá kácení, značení se nám ztratilo a my jsme sešli kolem chaty po velmi romantické cestě k řece Jihlavě a kolem ní pokračovali až do Číchova.

po ČTZ

na lanovém mostě

sestup k řece Jihlavě

u řeky Jihlavy

řeka Jihlava

nad Číchovem

Po modré turistické značce jsme pak dorazili k cíli, kde nás čekalo na lyžařské chatě občerstvení a také setkání s mnoha známými turisty.

cesta na Jalovec

před cílem pochodu

na Jalovci

Větší část výpravy se pak rozhodla sejít na vlak do Číchova a menší putovala ještě neznačenou cestou do Okříšek.

ohlédnutí za Jalovcem

cesta k vlaku

na zastávku v Číchově

Vycházku vedli manželé Korbelovi.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 09. 2018 | 511 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: V. a J. Veselí, P. Varhaníková |