07.07.2018: Bedřichovská padesátka 14. 7. 2018
Sraz turistů Čeřínku v 9,00 hod. u haly Sokola Bedřichov. Trasy domluvíme na místě. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na Poště na náměstí. Pěší zve Pepa K. a cyklisty Jirka V.

30.06.2018: Vycházka do Slavonic 7. 7. 2018
V sobotu 7. 7. 2018 pojedeme vlakem 7,33 z hl. nádr. Jihl. město 7,42 St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Zde přestoupíme na vlak do Slavonic. Ve Slavonicích budeme 9,52 hod. Půjdeme do rakouského Fratres a přes Maříž zpět do Slavonic. Trasa vycházky asi 15 km. Odjezd ze Slavonic 15,05 hod. V Jihlavě 17,14 hod. Na vycházku zve Pepa

24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

Hvězdicově na Jalovec
9. září 2017, to bylo datum, které vybrali turisté KČT Třebíč na svůj hvězdicový pochod s cílem na Jalovci.

Na cestu, která začínala v Bransouzích se vydalo 19 členů nejenom našeho odboru, ale také turisté z KČT Bedřichov a Tesla. Počasí už silně připomínalo podzim, a tak jsme byli rádi za první zahřátí do kopce po žluté a zelené turistické značce k hájence Černé Lesy.

vystoupili jsme v Bransouzích

Jitka nás seznamuje s programem vycházky

vydáváme se na trasu

po žluté TZ

Malín rozcestí

přes potůček po zelené TZ

zastavení u hájenky Černé lesy

Bohužel háj houbařů, jak je okolí nazýváno, zklamal. Letos se asi nedočkáme. Pokračovali jsme dál po modré turistické značce s krátkým zastavením u kapličky svaté Trojice a na návsi u kapličky v Radoníně.

U sv. Trojice

v Radoníně

znovu přes potok

po modré TZ

Po zdolání dalšího kopečka jsme vydechli u zbytků hradu Střeliště.

Střeliště

na Střelišti

křížek J. Kubína z Radonína

Dalším a hlavním cílem byla lyžařská chata na Jalovci. A naši kamarádi z Třebíče už byli vzorně připraveni. Voněly tam grilované klobásky, nalévalo se vínko, pivo i nealko. Nechyběla kávička nebo čaj s domácími sladkými výrobky.

jsme u cíle na Jalovci

v cíli na Jalovci

občerstvení

budeme pokračovat do Okříšek

malá skupinka odchází do Číchova

Po takovém odpočinku jsme byli připraveni zdolat poslední etapu dnešní trasy. Za výstup na vrchol jsme byli odměněni nádhernými výhledy na naši vysočinu. Fáborky nás dovedly přes osadu Amerika na nádraží v Okříškách.

ostatní odchází do Okříšek

otevírají se nám hezké výhledy

cesta na osadu Amerika

setkání s Láďou

pohled z Ameriky

cesta do Okříšek

čekáme na vlak

Na konci se ukázalo i přívětivé sluníčko a my si mohli odložit některé vrstvy oblečení.

Vycházku připravili a vedli manželé Korbelovi. Celková délka vycházky 17 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 09. 2017 | 419 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto V.a J. Veselí |