05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

Havlíčkobrodská padesátka
V sobotu 7. 9. 2019 se sešla skupinka 5 turistů KČT Čeřínek na hl. nádraží, aby se zúčastnila tradičního pochodu Havlíčkobrodská padesátka, kterou pořádají tamní turisté.

Naše skupina v počtu 4 turistů se rozhodla pro trasu naučné stezky Bohuslava Reynka.

Počasí bylo deštivé a většina trasy vedla mokrou trávou. Místy jsme se museli vyhnout i dřevorubcům, kteří likvidují kůrovcovou kalamitu. Neodradilo nás to a absolvovali jsme 15 km úsek trasy. Nejvíce nám ale bylo smutno z toho, když jsme procházeli úseky, kde z lesů zůstaly jen suché a zničené stromy, které v tom zamračeném počasí připomínaly ukázky z hororových strašidelných filmů. Při příchodu do cíle jsme obdrželi drobný dárek a Pamětní list. I když počasí bylo nepříjemné, za které pořadatelé nemohli, organizace pochodu byla dobře připravena. Myslím si, že byli spokojeni i ostatní turisté.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 09. 2019 | 72 přečtení |
Zdroj: text: J. Kaman, foto: A. Stratilová |