14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi

Číhošť napodruhé
O prázdninách pozval Pepa členy na vycházku do Číhoště do středu ČR. A právě proto, že byly prázdniny, ne všichni, kteří by rádi navštívili střed naší republiky a Číhošť, se mohli výpravy účastnit. Na sobotu 23. 9. 2017 byla původní naplánovaná vycházka zrušená, tak místo ní Pepa uskutečnil Číhošť podruhé.

Počasí sice bylo jak na houpačce. Zrána byla hustá mlha a předpovězený déšť měl přijít už brzy po poledni. Přesto se na nádraží v Jihlavě sešlo 10 turistů. Při přestupu v Havlíčkově Brodě byla hodina času na další přípoj do Leštiny u Světlé, a tu jsme využili na krátkou procházku kolem řeky Sázavy.

řeka Sázava v H. Brodě

Z Leštiny jsme se vydali na pěší túru do Číhoště. Počáteční mlha se pomalu začala rozpouštět a dokonce nás nesmělými paprsky pohladilo sluníčko. V Dobrnici jsme cestou kolem kostela zašli na hřbitov a tam jsme objevili hrob herce Pavla Landovského.

v Leštině

k Dobrnici

upravená studánka v Dobrnici

dopolední siesta

kostel Všech svatých v Dobrnici

hrob herce P. Landovského

Po prohlídce hřbitova jsme po modré TZ došli k obci Kynice. Překvapily nás všude v každé zahrádce záplavy rozkvetlých podzimních květin. Moc se nám v Kynicích líbilo. Do Číhoště už zbýval jen kousek cesty, ale trochu optimismu nám vzala opět přibývající mlha. Obec Číhošť jsme uviděli až těsně v její blízkosti. Ke středu ČR nás dovedly směrovky. Chvíli jsme u středu pobyli a také zašli na prohlídku obce a kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde působil páter Josef Toufar.

velká a malá

odpočívadlo pro znavené turisty

v Kynicích

před Číhoští je mlhavo

ke středu ČR

v Číhošti

kostel Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti

u kostela

Od kostela jsme ještě vyšli na nedalekou vyhlídku. Tentokrát byla ale zčásti zamlžená. A protože byl čas oběda, chtěli jsme z vyhlídky zajít na nějaký menší oběd nebo aspoň na občerstvení do hospůdky „Na středu“. Ale bohužel, bylo ještě zavřeno, tak jsme museli sáhnout do vlastních zásob.

na vyhlídce za kostelem

vyhlídka

fronta před zavřenou hospůdkou

V obavě zhoršujícího se počasí jsme se vydali na zpáteční cestu do Leštiny, která z velké části kopírovala naši cestu do Číhoště.
Cestou jsme se ještě zásobili vitamíny na zimu v podobě pěkně vyzrálých plodů černého bezu. Na zastávku v Leštině jsme dorazili s hodinovým předstihem před příjezdem vlaku, ale tak akorát se začínajícím deštěm.

ohlédnutí za Číhošťským kostelem (věž mezi stromy)

obora

na bezinkách

před Dobrnicí

v Leštině začíná pršet

v čekárně

Další téměř hodinové čekání v hale havlíčkobrodského nádraží jsme si zkrátili u kávy, i když byla z automatu. Ale byla výborná.
Touto lahodnou tečkou jsme završili příjemný den. Ani jsme nepocítili únavu z celkových 17 km. (2,5 km kolem řeky v HB a 14,5 km ke středu a zpět)

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 09. 2017 | 171 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |