18.11.2017: Po stopách arm. gen. L. Svobody - Trnava
V sobotu 25. 11. 2017 pojedeme vlakem v 7,30 hod. do Třebíče kde přestoupíme na autobus do Trnavy. Z Trnavy půjdeme do Hroznatína a dále do Rudíkov. Délka pochodu 12 km. Z Rudíkova pojedeme vlakem 14,38 hod. do Studence přestup na vlak do Jihlavy, příjezd Jihlava 16,27 hod. Na pochod zvou V+J Veselí

11.11.2017: Informace pro přihlášené
Odjezd autobusu na PP do Bučovic Sobota 18. 11. 2017 Odjezd z parkoviště za Billou v 6, 00 hod. Odjezd z Bučovic v 16,00 hod.

04.11.2017: Sobotní vycházka 11. 11. 2017
V sobotu pojedeme osobním vlakem v 7,33 hod. do Dolní Cerekve, kde budeme v 8,03 hod. Z D. Cerekve půjdeme neznačenou cestou do Batelova. Odjezd z Batelova 14,33 hod. nebo 16,36 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. nebo 17,14 hod. Na vycházku zve M. Nováková

Číhošť
V sobotu 19.8. 2017 se skupinka 7 turistů KČT Čeřínek vydala na vycházku po stopách pátera Josefa Toufara z Leštiny do Číhoště.

Po nově opravené turistické stezce se šlo pohodlně. Počasí nám přálo, nebylo tak teplo a nepršelo. V půlce naší cesty jsme si chvíli odpočinuli a popřáli jsme naší kamarádce Marušce Dörrerové k jejím narozeninám. Po odpočinku jsme se vydali  k místu, kde je označen střed naší republiky.

společně u středu ČR

Udělali jsme si tu několik fotek a pokračovali směrem ke kostelu v Číhošti, který je spojen se jménem pátera Josefa Toufara. Pozastavili jsme se u hrobu, kde jsou v současné době uloženy jeho ostatky a dále jsme se podívali i do kostela, kde dříve kázal.

Po menším občerstvení v místní hospůdce jsme se vydali po 12km na zpáteční cestu domů.
Byl jsem požádán několika našimi členy abych vycházku ještě jednou zopakoval. Letos jsem moc prázdninových vycházek neudělal, mám koleno levé nohy na technické kontrole a  opravě. Ale snad už to bude v pořádku a opět budou probíhat vycházky jak byly.
Ještě se omlouvám za špatné datum na fotkách.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 08. 2017 | 149 přečtení |
Zdroj: text a foto J. Kaman |