07.07.2018: Bedřichovská padesátka 14. 7. 2018
Sraz turistů Čeřínku v 9,00 hod. u haly Sokola Bedřichov. Trasy domluvíme na místě. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na Poště na náměstí. Pěší zve Pepa K. a cyklisty Jirka V.

30.06.2018: Vycházka do Slavonic 7. 7. 2018
V sobotu 7. 7. 2018 pojedeme vlakem 7,33 z hl. nádr. Jihl. město 7,42 St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Zde přestoupíme na vlak do Slavonic. Ve Slavonicích budeme 9,52 hod. Půjdeme do rakouského Fratres a přes Maříž zpět do Slavonic. Trasa vycházky asi 15 km. Odjezd ze Slavonic 15,05 hod. V Jihlavě 17,14 hod. Na vycházku zve Pepa

24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

Číhošť
V sobotu 19.8. 2017 se skupinka 7 turistů KČT Čeřínek vydala na vycházku po stopách pátera Josefa Toufara z Leštiny do Číhoště.

Po nově opravené turistické stezce se šlo pohodlně. Počasí nám přálo, nebylo tak teplo a nepršelo. V půlce naší cesty jsme si chvíli odpočinuli a popřáli jsme naší kamarádce Marušce Dörrerové k jejím narozeninám. Po odpočinku jsme se vydali  k místu, kde je označen střed naší republiky.

společně u středu ČR

Udělali jsme si tu několik fotek a pokračovali směrem ke kostelu v Číhošti, který je spojen se jménem pátera Josefa Toufara. Pozastavili jsme se u hrobu, kde jsou v současné době uloženy jeho ostatky a dále jsme se podívali i do kostela, kde dříve kázal.

Po menším občerstvení v místní hospůdce jsme se vydali po 12km na zpáteční cestu domů.
Byl jsem požádán několika našimi členy abych vycházku ještě jednou zopakoval. Letos jsem moc prázdninových vycházek neudělal, mám koleno levé nohy na technické kontrole a  opravě. Ale snad už to bude v pořádku a opět budou probíhat vycházky jak byly.
Ještě se omlouvám za špatné datum na fotkách.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 08. 2017 | 414 přečtení |
Zdroj: text a foto J. Kaman |