13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Chvojnice u Kralic
V sobotu 5. května jsme s Martou a s Mirkem zamířili k řece Chvojnici.

Z vlakové stanice Kralice nad Oslavou jsme se vydali po modré značce k Olšínskému mlýnu, kde jsme z turistické značky odbočili doleva. Po železničním viaduktu, který se jako vysoká slavobrána klenul nad námi, právě projížděl vlak. Pokračovali jsme ke Spálenému mlýnu a dál stále proti proudu řeky Chvojnice, zapomenutými a jarem provoněnými lesními a lučními partiemi. Z pastvin za řekou na nás bečely ovečky, a dokonce nás až k ohradě přišlo pozdravit štětinaté hnědé prasátko. V lese jsme obdivovali rozkvétající konvalinky a opravdový klid.

v Kralicích

Marta seznamuje s vycházkou

Olšínský mlýn

železniční viadukt

mostek přes Chvojnici

řeka Chvojnice

lučními a lesními partiemi

přes překážky

udělej holubičku

myslíš takhle?

cestou necestou

ovečky v ohradě

štětinaté prasátko

voňavé konvalinky

k Lesnímu Jakubovu

Z okraje vesničky Lesní Jakubov jsme se vrátili zpět k řece, a přešli jsme na druhý břeh. Tím jsme se přiblížili k očekávané svačinové přestávce, a především k vodní nádrži Chvojnice, zvané Jezero. Poseděli jsme na odpočívadle, pozorovali jsme vlnění vodní hladiny a duchovně jsme se účastnili opékání voňavého špekáčku. Jeho majitel se rozdělil s partnerkou a s pejskem, ale na naši čtrnáctičlennou skupinu se už nedostalo…

Jezero - vodní nádrž Chvojnice

svačina u Jezera

na nás nezbylo

Rybářskou pěšinou vedoucí podél vody jsme se odebrali dál. Do obce Hluboké jsme přicházeli za intenzívního svitu poledního sluníčka. Překvapením dne byl Svatojakubský pivovar, úžasná, rozsáhlá a jistě nákladná a poctivá stavba. Přivítal nás sluníčkový personál, a dokonce jsme si v doprovodu prohlédli pivovarské zázemí.

rytíř u pivovaru

nádvoří pivovaru

sluníčková obsluha

prohlídka pivovaru

průvodce pivovarem

Po příjemném zážitku jsme vystoupili na okraj lesa k nejmenšímu hřbitovu v ČR. Z tohoto půvabného místa jsme pokračovali po lesní cestě a sestoupili k přehradě. Od ní pak doprava na polní cestu s malou užovkou obojkovou okolo mnoha skleníků zahradnického areálu do Horních Lhotic.

do Horních Lhotic

mládě užovky obojkové

na obzoru Dukovany

skleníky u Horních Lhotic

Naše cesta stoupala ke starému sadu a křížku na okraj lesa s pěkným výhledem na pestrou jarní krajinu. Lesem jsme sešli k Jinošovskému potoku, kde jsme potkali dvě postavy s plynovými – kyslíkovými maskami a v ochranném obleku. Byl to velmi zvláštní výjev.

Horní Lhotice

Vešli jsme do Kralic nad Oslavou, odpočinuli jsme si v blízkosti kostela sv. Martina a památníku Bible kralické, pod obrovskou, košatou hrušní a závěrečný úsek cesty nás vedl k vlakové stanici. V příjemné restauraci u nádraží jsme se ještě občerstvili. Pivo, limo, káva a nanuk byly konečnou odměnou za dnešních skutečně jarních šestnáct kilometrů.

kostel sv. Martina v Kralicích

pod košatou hrušní