07.07.2018: Bedřichovská padesátka 14. 7. 2018
Sraz turistů Čeřínku v 9,00 hod. u haly Sokola Bedřichov. Trasy domluvíme na místě. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na Poště na náměstí. Pěší zve Pepa K. a cyklisty Jirka V.

30.06.2018: Vycházka do Slavonic 7. 7. 2018
V sobotu 7. 7. 2018 pojedeme vlakem 7,33 z hl. nádr. Jihl. město 7,42 St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Zde přestoupíme na vlak do Slavonic. Ve Slavonicích budeme 9,52 hod. Půjdeme do rakouského Fratres a přes Maříž zpět do Slavonic. Trasa vycházky asi 15 km. Odjezd ze Slavonic 15,05 hod. V Jihlavě 17,14 hod. Na vycházku zve Pepa

24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

Chvojnice u Kralic
V sobotu 5. května jsme s Martou a s Mirkem zamířili k řece Chvojnici.

Z vlakové stanice Kralice nad Oslavou jsme se vydali po modré značce k Olšínskému mlýnu, kde jsme z turistické značky odbočili doleva. Po železničním viaduktu, který se jako vysoká slavobrána klenul nad námi, právě projížděl vlak. Pokračovali jsme ke Spálenému mlýnu a dál stále proti proudu řeky Chvojnice, zapomenutými a jarem provoněnými lesními a lučními partiemi. Z pastvin za řekou na nás bečely ovečky, a dokonce nás až k ohradě přišlo pozdravit štětinaté hnědé prasátko. V lese jsme obdivovali rozkvétající konvalinky a opravdový klid.

v Kralicích

Marta seznamuje s vycházkou

Olšínský mlýn

železniční viadukt

mostek přes Chvojnici

řeka Chvojnice

lučními a lesními partiemi

přes překážky

udělej holubičku

myslíš takhle?

cestou necestou

ovečky v ohradě

štětinaté prasátko

voňavé konvalinky

k Lesnímu Jakubovu

Z okraje vesničky Lesní Jakubov jsme se vrátili zpět k řece, a přešli jsme na druhý břeh. Tím jsme se přiblížili k očekávané svačinové přestávce, a především k vodní nádrži Chvojnice, zvané Jezero. Poseděli jsme na odpočívadle, pozorovali jsme vlnění vodní hladiny a duchovně jsme se účastnili opékání voňavého špekáčku. Jeho majitel se rozdělil s partnerkou a s pejskem, ale na naši čtrnáctičlennou skupinu se už nedostalo…

Jezero - vodní nádrž Chvojnice

svačina u Jezera

na nás nezbylo

Rybářskou pěšinou vedoucí podél vody jsme se odebrali dál. Do obce Hluboké jsme přicházeli za intenzívního svitu poledního sluníčka. Překvapením dne byl Svatojakubský pivovar, úžasná, rozsáhlá a jistě nákladná a poctivá stavba. Přivítal nás sluníčkový personál, a dokonce jsme si v doprovodu prohlédli pivovarské zázemí.

rytíř u pivovaru

nádvoří pivovaru

sluníčková obsluha

prohlídka pivovaru

průvodce pivovarem

Po příjemném zážitku jsme vystoupili na okraj lesa k nejmenšímu hřbitovu v ČR. Z tohoto půvabného místa jsme pokračovali po lesní cestě a sestoupili k přehradě. Od ní pak doprava na polní cestu s malou užovkou obojkovou okolo mnoha skleníků zahradnického areálu do Horních Lhotic.

do Horních Lhotic

mládě užovky obojkové

na obzoru Dukovany

skleníky u Horních Lhotic

Naše cesta stoupala ke starému sadu a křížku na okraj lesa s pěkným výhledem na pestrou jarní krajinu. Lesem jsme sešli k Jinošovskému potoku, kde jsme potkali dvě postavy s plynovými – kyslíkovými maskami a v ochranném obleku. Byl to velmi zvláštní výjev.

Horní Lhotice

Vešli jsme do Kralic nad Oslavou, odpočinuli jsme si v blízkosti kostela sv. Martina a památníku Bible kralické, pod obrovskou, košatou hrušní a závěrečný úsek cesty nás vedl k vlakové stanici. V příjemné restauraci u nádraží jsme se ještě občerstvili. Pivo, limo, káva a nanuk byly konečnou odměnou za dnešních skutečně jarních šestnáct kilometrů.

kostel sv. Martina v Kralicích

pod košatou hrušní