17.03.2019: Upozornění pro přihlášené na ZJTS do Humpolce 23. 3. 2019
Odjezd autobusu z parkoviště za BILLOU v 7,00 hod. Odjezd z Humpolce v 16,00 hod. Podrobnosti o programu ZJTS ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na poště na náměstí

10.03.2019: JARNÍ VODY 16. března 2019
Odjezd vlaku z hlavního nádraží Jihlava v 7,27 hodin do zastávky ZÁVRATEC (přes Havlíčkův Brod s přestupem (v 8.00 h) na rychlík do Čáslavi a v Čáslavi (v 9.12 h) na osobáček směr Třemošnice) 13 km převážně přírodního charakteru pěšina místy vede svahem nad řekou!!! (lze zkrátit na polovinu bez svahu – tj. z Ronova nad Doubravou využít vláček v 12,18 h do Žlebů a odtud procházkou k zámku a do parku) Trasa: Ztracenec – Mladotice – Chitussiho údolí – vodní tunel na Doubravě – kostel sv. Kříže – Ronov nad Doubravou – Sádecký most – údolím Doubravy do Žlebů Občerstvení v Hospůdce U Kosů (!!! pouze nápoje, klobása !!!) Svačinu proto s sebou. Zpáteční vlak ze Žlebů v 14,31 h do Čáslavi, z Čáslavi rychlík v 15,08 do H. Brodu, z H. Brodu osobní vlak v 16,05 h (odjezd dalšího spoje přesně o 2 hodiny déle) Při nepřízni počasí může být trasa pozměněna. Připravili: Mirek a Marta

04.03.2019: Upozornění pro zájemce na Poslední puchýř v Olomouci
ve dnech 14. -17. 11. 2019 Dostavte se ve čtvrtek 7. 3. 2019 v 9,00 do klubovny KČT, odbor Čeřínek Jihlava (kuželna Cháb). Je potřeba domluvit ubytování. Nebo volejte co nejdříve tel: 604 456 475

Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic
Telčských podzimních dálkových pochodů se pravidelně účastníme. Konaly se v sobotu 3. 11. a v neděli 4. 11. 2018. V sobotu se na deštivou trasu „Vysočinou k Telči“ vydalo pět našich turistů. Neděle patří pochodu „Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic“.

V neděli ráno ještě mrholilo, ale než přijel vlak do Telče, tak už se našich 11 turistů těšilo na pochod, sice v mlhavém, ale přívětivějším počasí, než včera.
Z vlaku rychle spěchali do sokolovny, aby se přihlásili k pochodu a včas nastoupili do připraveného autobusu na odjezd do obce Řásná, kde začínala trasa lučištníků na 10 km.
Další trasy jsou: na 29 km - trasa kopiníků, 28 km měří trasa pavézníků, 24 km má trasa cepníků, trasa sudličníků je 21 km, o jeden méně má trasa vozatajů, trasa střelců 37 km a nejvíce 50 km má trasa harcovníků.

na startu pochodu

Naše nejkratší trasa vedla mlhavou vysočinou z Řásné k Velkému pařezitému rybníku. Ten byl částečně vypuštěný. Jeho hráz lemuje stromořadí letitých velikánů, podzimně zbarvených do odstínů zlaté, oranžové až hnědé se zbytky zelené. Tento úsek je na trase jeden z nejhezčích. Doslechli jsme se, že tato krásná scenérie by měla zmizet v důsledku opravy hráze rybníka. Škoda.

v Řásné

cesta ke kempu Řásná

kemp Řásná

louka po řádění divočáků

Velký pařezitý se vypouští

na hrázi rybníka

s předsedou KČT Telč

na hrázi rybníka

Pokračovali jsme k 1. kontrole na trase, a lesní cestou kolem pomníčku z r. 1831 jsme došli k další kontrole „U Obrázku“, kde na poutníky čekal teplý čaj a do něj na přání chladič.

na 1. kontrole

pomníček u cesty z r. 1831

kontrola U obrázku

Od Obrázku vedla cesta po ČTZ do Janštejna a dále přes Horní Dubenky k rybníku Bor. Zde bylo tradiční ukončení pochodu. Při opékání špekáčků a družné zábavě a povídání s přáteli, se hodnotil dnešní pochod.

v Janštejně

H. Dubenky-lípa vysazená ke 100 letům Československa

k rybníku Bor

cíl pochodu u rybníka Bor

rybník Bor má také málo vody

k Jihlávce

Svoje putování jsme zakončili v Jihlávce na nádraží.

v Jihlávce

k nádraží

Po příjezdu vlaku naše skupinka nastoupila a odjela do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 11. 2018 | 290 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.a J. Veselí, P. Varhaníková |