Hlavní menu
  Novinky
14.09.2019: ŽĎÁRSKO - 21. září 2019
Odjezd autobusu z Jihlavy do Nového Veselí v 7,30 h  z autobusového nádraží, č. stanoviště 21 Trasa 13 km: Nové Veselí – Novoveselský rybník – Matějovský rybník – Babín – lom Štenice – Najdek Zpáteční cesta: Autobus ze zastávky Najdek ve 14,51 h do Žďáru, rychlík ze Žďáru v 15,32 h do Havl. Brodu, osobní vlak z Havl. Brodu v 16,05 h do Jihlavy (příjezd v 16,35 h) Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava připravili Mirek a Marta

09.09.2019: Hvězdicově na Jalovec - 14.září 2019
Tento rok se vydáme na trasu asi 11 nebo 13 km Brtnice – Černé lesy – Radonín – Střeliště – Jalovec (9 km) cíl 10.30 - 15.30 h na Jalovci v chatě lyžařů bohaté občerstvení zajištěno Odjezd z autobusového nádraží v 10 h, nástupiště č.24 Zpět odjezd vlakem z Číchova nebo Okříšek (+ 2km nebo 4 km) Návrat z Číchova v 13.48, 15.58 z Okříšek v 13.42, 14.47, 15.52 dotazy: Jitka Korbelová 728605898 Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.09.2019: KOLEM NOČNÍ JIHLA V Y - v pátek 13. září 2019
Start: Dům dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava, průběžně od 17 do 19 hodin. Trasa 7 km a Trasa 15 km, speciální: Trasa pro kočárky 5 km Cíl: Do 22 hodin v Domě dětí a mládeže, Brněnská 46, Jihlava. Startovné: 20 Kč. Odměna: Diplom, samolepka, špekáček nebo oplatka, tradiční razítka. Různé: Pochod se koná za každého počasí. Svítilny, baterky a blikačky s sebou! Účastníci akce jsou pojištěni, všichni respektují zásady BESIP. Děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osob starších 18 let. Informace: Ing. Míla Bradová, Na Kopci 22, 586 01 Jihlava, tel. 736 754 080, mila_bradova@volny.cz Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cestami Jaroslava Haška
Na závěr prázdnin už tradičně odjíždíme do Světlé nad Sázavou, abychom se zúčastnili dálkového pochodu a cykloturistické jízdy „Cestami Jaroslava Haška“, který pořádá KČT, odbor Bohemia Světlá nad Sázavou.

V sobotu 31. 8. 2019 se nás ve Světlé sešlo 10 pěších turistů a 7 cykloturistů. Na startu v ZŠ v Lánecké ulici jsme se pozdravili s pořadateli a známými turisty. Potom se pěší vydali na trasu, která vedla ze Světlé n. S. přes Horní Březinku a Benetice na Modlaň. Na Modlani byla kontrola a tam také využili připraveného občerstvení u turistické chaty. Potom se přes Dolní Březinku vrátili do Světlé n. S. Při tom v horku ušlapali 12 km.


prezence na startu

pěší před odchodem na trasu

pěší na Modlani
Cykloturisté, kteří přijeli osobními auty, si vybrali trasu dlouhou 45 km.
Jeli jsme přes obce Opatovice, Vlkanov do Číhoště. V pěkně upraveném parčíku jsme posvačili, vyfotili se u pomníčku geografického středu České republiky a v Číhošti nahlédli do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde v roce 1949 došlo k nevysvětlitelnému pohybu kříže na hlavním oltáři. Kněz Josef Toufar, který byl v té době v kostele farářem, byl potom umučen k smrti. U kostela stojí pomník na památku pátera J. Toufara.

příprava kol na cestustřed ČR v Číhošti

svačina u středu ČR


pomník pátera Toufara

pohled do kostela v Číhošti


Z Číhoště se pokračovalo přes Tunochody do Hlohova, přes Hostkovice, Vrbku do Ledče nad Sázavou. Z Ledče byl jen kousek do Vilémovic, kde jsme si v restauraci „U Čerta“ pochutnali na polévce. Nedaleko restaurace je památný strom tis červený. Jeho stáří se odhaduje na 1500 – 2000 let. Je to nejstarší strom v České republice, ale i ve střední Evropě. Je vysoký 14 metrů a stejně širokou má korunu. Obvod jeho kmene měří 360 cm.

cestou do Ledče n. S.


Sázava v Ledči n.S.

k památnému tisu ve Vilémovicích

památný tis červenýZ Vilémovic se pokračovalo do Leštinky a do Mrzkovic. Odtud asi 1 km stoupání a dojeli jsme na Modlaň. U zatopeného lomu se nachází pěkná chata, kde mají zázemí místní turisté. U chaty bylo připravené občerstvení. Studené pivo (nealko) přišlo v tom velkém vedru vhod a grilované klobásky byly také moc dobré. Z Modlaně jsme se vrátili do Mrzkovic a přes Dolní Březinku dojeli zpět do cíle ve Světlé nad Sázavou.

krajina u Ledče

zatopený lom na Modlani

občerstvení na kontrole na Modlani

zpět ve Světlé n. S.


V cíli každý účastník dostal Pamětní list a tradiční skleničku. Někteří navíc byli vylosováni a dostali ještě jeden výrobek skláren.
Chvíli posezení u kávy a pak už jsme naložili kola na automobily a odjeli do Jihlavy

v cíli u kávy

ještě naložit kola a domů


Užili jsme si krásnou sobotu na konci prázdnin.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 09. 2019 | 46 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá a P. Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server