13.12.2019: POZVÁNKA
NA VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI KČT,odbor ČEŘÍNEK JIHLAVA Výbor KČT,odbor Čeřínek Jihlava Vás zve na výroční členskou schůzi, která se koná v pondělí 16. 12. 2019 od 16.00 hod. v budově Krajského úřadu Žižkova 57 Jihlava za výbor KČT Čeřínek – Jihlava Jiří Veselý

07.12.2019: Adventní vycházka 14. 12. 2019
Z Křižanova do V. Meziříčí na výstavu betlémů. Odjezd z Jihlavy os. vlakem v 7.27 do H. Brodu příjezd do H. Brodu v 7.51hod. Přestup na rychlík do Křižanova v 8.02hod. v Křižanově v 8.51hod. Odtud půjdeme po ŽTZ a ČTZ do V. Meziříčí, délka vycházky cca 10 km. Výstava betlémů je otevřena od 13 do 17 hodin v muzeu města V. Meziříčí. Odjezd z V. Meziříčí autobusem buď v 14.31 nebo 16.31hod. Příjezd do Jihlavy 15.20 nebo v 17.20hod. Na vycházku zve Petr

30.11.2019: Mikulášská vycházka na Čeřínek
V sobotu 7. 12. 2019 pojedeme vlakem v 7,33 hod z hl. n., Ji. město 7,42 hod.,St. Hory 7,44 hod. do Dolní Cerekve. Půjdeme na Čeřínek po ŽTZ v turistické chatě si dáme něco dobrého. Zpáteční cesta povede do Kostelce na vlak v 14,15 R nebo 14, 45 os. vlak. Příjezd do Jihlavy v14,33 hod. nebo 15,14 hod. Na vycházku zvou V+J Veselí

Cestami Jaroslava Haška
Na závěr prázdnin už tradičně odjíždíme do Světlé nad Sázavou, abychom se zúčastnili dálkového pochodu a cykloturistické jízdy „Cestami Jaroslava Haška“, který pořádá KČT, odbor Bohemia Světlá nad Sázavou.

V sobotu 31. 8. 2019 se nás ve Světlé sešlo 10 pěších turistů a 7 cykloturistů. Na startu v ZŠ v Lánecké ulici jsme se pozdravili s pořadateli a známými turisty. Potom se pěší vydali na trasu, která vedla ze Světlé n. S. přes Horní Březinku a Benetice na Modlaň. Na Modlani byla kontrola a tam také využili připraveného občerstvení u turistické chaty. Potom se přes Dolní Březinku vrátili do Světlé n. S. Při tom v horku ušlapali 12 km.

prezence na startu

pěší před odchodem na trasu

pěší na Modlani

Cykloturisté, kteří přijeli osobními auty, si vybrali trasu dlouhou 45 km.
Jeli jsme přes obce Opatovice, Vlkanov do Číhoště. V pěkně upraveném parčíku jsme posvačili, vyfotili se u pomníčku geografického středu České republiky a v Číhošti nahlédli do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde v roce 1949 došlo k nevysvětlitelnému pohybu kříže na hlavním oltáři. Kněz Josef Toufar, který byl v té době v kostele farářem, byl potom umučen k smrti. U kostela stojí pomník na památku pátera J. Toufara.

příprava kol na cestu

střed ČR v Číhošti

svačina u středu ČR

pomník pátera Toufara

pohled do kostela v Číhošti

Z Číhoště se pokračovalo přes Tunochody do Hlohova, přes Hostkovice, Vrbku do Ledče nad Sázavou. Z Ledče byl jen kousek do Vilémovic, kde jsme si v restauraci „U Čerta“ pochutnali na polévce. Nedaleko restaurace je památný strom tis červený. Jeho stáří se odhaduje na 1500 – 2000 let. Je to nejstarší strom v České republice, ale i ve střední Evropě. Je vysoký 14 metrů a stejně širokou má korunu. Obvod jeho kmene měří 360 cm.

cestou do Ledče n. S.

Sázava v Ledči n.S.

k památnému tisu ve Vilémovicích

památný tis červený

Z Vilémovic se pokračovalo do Leštinky a do Mrzkovic. Odtud asi 1 km stoupání a dojeli jsme na Modlaň. U zatopeného lomu se nachází pěkná chata, kde mají zázemí místní turisté. U chaty bylo připravené občerstvení. Studené pivo (nealko) přišlo v tom velkém vedru vhod a grilované klobásky byly také moc dobré. Z Modlaně jsme se vrátili do Mrzkovic a přes Dolní Březinku dojeli zpět do cíle ve Světlé nad Sázavou.

krajina u Ledče

zatopený lom na Modlani

občerstvení na kontrole na Modlani

V cíli každý účastník dostal Pamětní list a tradiční skleničku. Někteří navíc byli vylosováni a dostali ještě jeden výrobek skláren.

Chvíli posezení u kávy a pak už jsme naložili kola na automobily a odjeli do Jihlavy

v cíli u kávy

ještě naložit kola a domů

Užili jsme si krásnou sobotu na konci prázdnin.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 09. 2019 | 130 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá a P. Varhaníková |