Hlavní menu
  Novinky
19.08.2019: V sobotu 24. 8. 2019 Vás zve Eva do Luk n. Jihlavou
Na výstavu fotografií a starých žehliček, Odjezd z Jihlavy hl.n. 15,30 hod. do Luk n. Jihlavou. Zájemci o výstavu se sejdou v 16.00 hod. U Kolničky, výstava je s průvodcem. Odjezd vlakem z Luk n. Jihlavou 18,09 hod.

09.08.2019: Pozvánka výlet na nejsevernější místo Rakouska v sobotu 17. 8. 2019
 Odjezd: Jih 7,25 hod. hl.n., J. Hradec 8,40 hod. J. Hradec 9,25 hod. N. Bystřice 10,47 hod. z Bystřice na Peršlák je to 7 km tam a 7 km zpět. Odjezd vlaku z N. Bystřice je 15,15 hod. do J. Hradce z J. Hradce 17,16 hod. v Jihlavě je 18,33 hod. Na výlet zve Pepa

27.07.2019: LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH - v sobotu 3. srpna 2019
S t a r t: Hostinec "U Štefana" Sobíňov od 6.00 – 9.00 hodin (Od zastávky ČD 0,5km po modré turistické značce C í l: Hostinec „U Štefana“ Sobíňov do 18,00 hodin. Startovné: 20,- Kč, děti do 15 let zdarma Občerstvení: Z vlastních zásob a v restauračních zařízeních po cestě. V cíli v hostinci „U Štefana" a na letním parketě. Další informace: Na startu obdrží účastníci mapku s vyznačenými trasami. Odjezd z Jihlavy hl.n. 7, 27 hod. příjezd Sobíňov 8, 34 hod. Odjezd ze Sobíňova 13,19 nebo 15,24 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Pěší vede Pepa K. a cyklo Jirka V.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Cesta pohádkovým lesem
Středa 29. 5. 2019 ráno prší. Sice už méně než včera, ale prší. Chystáme pro děti a širokou veřejnost na Dopravním hřišti U Rybníčků v Jihlavě akci nazvanou Cesta pohádkovým lesem. Letos už po 34.

Po osmé hodině slábnoucí déšť chvílemi i ustává. Jedno nákladní auto s rekvizitami na pohádkové chaloupky už přijelo a osobní auta se zbývajícími potřebnými věcmi také dorazila. Scházejí se i někteří členové na pomoc při přípravě. Mezitím déšť slábne, a než je vše připraveno, ustal už úplně. Před 13. hodinou se sešly i děti 6. třídy ZŠ Nad Plovárnou, aby se převlékly za pohádkové bytosti a „Cesta pohádkovým lesem“ může začít.

stavba perníkové chloupky

stavíme myslivnu

příprava trasy


příprava perníčků na chaloupku

lanové centrum

pokladna


První dorazily početné skupiny školních družin a ve 14 hodin postupně přicházeli rodiče s malými dětmi a maminky s kočárky. Na hřišti bylo živo. Děti u princezny zabily draka, u šašků si vyzkoušely jak se umí trefovat míčkem na kuželky, u vodníků si nachytaly rybičky. S kocourem Mikešem se vydávaly do světa na koloběžkách a kolech, u myšek prolézaly sýrem, čertům utíkaly v pytlích. Ježibabě z perníkové chaloupky loupaly perníček. V myslivně spal vlk a děti si tu povídaly s Karkulkou a myslivcem. Také si v lese zkusily přejít úsek mezi stromy po laně.

začátek cesty


u princezny

u princezny

u šašků

u šašků

u šašků


u myšek

u myšek

u čertů se skáče v pytli


u čertů

u vodníků

vodníci

putování s Mikešem


perníková chaloupka

perníková chaloupka

baba Jaga

Červená Karkulka

Červená Karkulka

v myslivně spí vlk

lanové centrum

lanové centrum

lanové centrum

balonky


Kromě pohádek musely děti také plnit sportovní úkoly u stanoviště organizace Bílého kruhu bezpečí. Také policie tu měla svůj stánek a děti si osvěžily své znalosti dopravních značek a o vybavení jízdních kol.Bílý kruh bezpečí

Bílý kruh bezpečí

Bílý kruh bezpečí

sponzoři


Nakonec cesty si každý zazvonil na zvonec a pohádky byl konec. Nikdo z dětí neodcházel s prázdnou. Na startu každé dítě obdrželo kartičku a na jednotlivých stanovištích dostalo za absolvování úkolu do kartičky razítko a malou odměnu.

zazvonil zvonec a pohádky je konec

na shledanou za rok


Počasí se asi kvůli dětem umoudřilo, protože odpoledne bylo sice chladno a zataženo, ale už vůbec nepršelo.
Celé tři hodiny procházely postupně přicházející děti pohádkovou říší. Celkem jich přišlo 335. Doprovodilo je asi 200 dospělých.
Na akci Cesta pohádkovým lesem se podílelo 29 pořadatelů a 17 šikovných žáků ZŠ Nad Plovárnou.
Doufáme, že se pohádkový les líbil všem dětem, které na akci přišly.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 06. 2019 | 131 přečtení |
Zdroj: text:V.Veselá, foto:V+J Veselí, E.Horská,P.Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server