15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Cesta pohádkovým lesem
Středa 29. 5. 2019 ráno prší. Sice už méně než včera, ale prší. Chystáme pro děti a širokou veřejnost na Dopravním hřišti U Rybníčků v Jihlavě akci nazvanou Cesta pohádkovým lesem. Letos už po 34.

Po osmé hodině slábnoucí déšť chvílemi i ustává. Jedno nákladní auto s rekvizitami na pohádkové chaloupky už přijelo a osobní auta se zbývajícími potřebnými věcmi také dorazila. Scházejí se i někteří členové na pomoc při přípravě. Mezitím déšť slábne, a než je vše připraveno, ustal už úplně. Před 13. hodinou se sešly i děti 6. třídy ZŠ Nad Plovárnou, aby se převlékly za pohádkové bytosti a „Cesta pohádkovým lesem“ může začít.

stavba perníkové chloupky

stavíme myslivnu

příprava trasy

příprava perníčků na chaloupku

lanové centrum

pokladna

První dorazily početné skupiny školních družin a ve 14 hodin postupně přicházeli rodiče s malými dětmi a maminky s kočárky. Na hřišti bylo živo. Děti u princezny zabily draka, u šašků si vyzkoušely jak se umí trefovat míčkem na kuželky, u vodníků si nachytaly rybičky. S kocourem Mikešem se vydávaly do světa na koloběžkách a kolech, u myšek prolézaly sýrem, čertům utíkaly v pytlích. Ježibabě z perníkové chaloupky loupaly perníček. V myslivně spal vlk a děti si tu povídaly s Karkulkou a myslivcem. Také si v lese zkusily přejít úsek mezi stromy po laně.

začátek cesty

u princezny

u šašků

u myšek

u čertů se skáče v pytli

u čertů

u vodníků

vodníci

putování s Mikešem

perníková chaloupka

baba Jaga

Červená Karkulka

v myslivně spí vlk

lanové centrum

balonky

Kromě pohádek musely děti také plnit sportovní úkoly u stanoviště organizace Bílého kruhu bezpečí. Také policie tu měla svůj stánek a děti si osvěžily své znalosti dopravních značek a o vybavení jízdních kol.

Bílý kruh bezpečí

sponzoři

Nakonec cesty si každý zazvonil na zvonec a pohádky byl konec. Nikdo z dětí neodcházel s prázdnou. Na startu každé dítě obdrželo kartičku a na jednotlivých stanovištích dostalo za absolvování úkolu do kartičky razítko a malou odměnu.

zazvonil zvonec a pohádky je konec

na shledanou za rok

Počasí se asi kvůli dětem umoudřilo, protože odpoledne bylo sice chladno a zataženo, ale už vůbec nepršelo.
Celé tři hodiny procházely postupně přicházející děti pohádkovou říší. Celkem jich přišlo 335. Doprovodilo je asi 200 dospělých.
Na akci Cesta pohádkovým lesem se podílelo 29 pořadatelů a 17 šikovných žáků ZŠ Nad Plovárnou.
Doufáme, že se pohádkový les líbil všem dětem, které na akci přišly.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 06. 2019 | 53 přečtení |
Zdroj: text:V.Veselá, foto:V+J Veselí, E.Horská,P.Varhaníková |