05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

Cesta pohádkovým lesem
Středa 29. 5. 2019 ráno prší. Sice už méně než včera, ale prší. Chystáme pro děti a širokou veřejnost na Dopravním hřišti U Rybníčků v Jihlavě akci nazvanou Cesta pohádkovým lesem. Letos už po 34.

Po osmé hodině slábnoucí déšť chvílemi i ustává. Jedno nákladní auto s rekvizitami na pohádkové chaloupky už přijelo a osobní auta se zbývajícími potřebnými věcmi také dorazila. Scházejí se i někteří členové na pomoc při přípravě. Mezitím déšť slábne, a než je vše připraveno, ustal už úplně. Před 13. hodinou se sešly i děti 6. třídy ZŠ Nad Plovárnou, aby se převlékly za pohádkové bytosti a „Cesta pohádkovým lesem“ může začít.

stavba perníkové chloupky

stavíme myslivnu

příprava trasy

příprava perníčků na chaloupku

lanové centrum

pokladna

První dorazily početné skupiny školních družin a ve 14 hodin postupně přicházeli rodiče s malými dětmi a maminky s kočárky. Na hřišti bylo živo. Děti u princezny zabily draka, u šašků si vyzkoušely jak se umí trefovat míčkem na kuželky, u vodníků si nachytaly rybičky. S kocourem Mikešem se vydávaly do světa na koloběžkách a kolech, u myšek prolézaly sýrem, čertům utíkaly v pytlích. Ježibabě z perníkové chaloupky loupaly perníček. V myslivně spal vlk a děti si tu povídaly s Karkulkou a myslivcem. Také si v lese zkusily přejít úsek mezi stromy po laně.

začátek cesty

u princezny

u šašků

u myšek

u čertů se skáče v pytli

u čertů

u vodníků

vodníci

putování s Mikešem

perníková chaloupka

baba Jaga

Červená Karkulka

v myslivně spí vlk

lanové centrum

balonky

Kromě pohádek musely děti také plnit sportovní úkoly u stanoviště organizace Bílého kruhu bezpečí. Také policie tu měla svůj stánek a děti si osvěžily své znalosti dopravních značek a o vybavení jízdních kol.

Bílý kruh bezpečí

sponzoři

Nakonec cesty si každý zazvonil na zvonec a pohádky byl konec. Nikdo z dětí neodcházel s prázdnou. Na startu každé dítě obdrželo kartičku a na jednotlivých stanovištích dostalo za absolvování úkolu do kartičky razítko a malou odměnu.

zazvonil zvonec a pohádky je konec

na shledanou za rok

Počasí se asi kvůli dětem umoudřilo, protože odpoledne bylo sice chladno a zataženo, ale už vůbec nepršelo.
Celé tři hodiny procházely postupně přicházející děti pohádkovou říší. Celkem jich přišlo 335. Doprovodilo je asi 200 dospělých.
Na akci Cesta pohádkovým lesem se podílelo 29 pořadatelů a 17 šikovných žáků ZŠ Nad Plovárnou.
Doufáme, že se pohádkový les líbil všem dětem, které na akci přišly.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 06. 2019 | 188 přečtení |
Zdroj: text:V.Veselá, foto:V+J Veselí, E.Horská,P.Varhaníková |