Hlavní menu
  Novinky
27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Brigáda na malé chatě na Čeřínku
Je úterý 19. května a pomalu odeznívá pandemie COVID-19. Společné vycházky stále neorganizujeme, ale brzy se vrátíme k pravidelným akcím. Ta první proběhne 20. 6. 2020 na Čeřínku, aspoň pokud to podmínky a nařízení vlády umožní. Proto je potřeba začít něco dělat.

Omezením počtu a míst v autech se osm turistů domluvilo na brigádu úklidu a údržby malé chaty na Čeřínku. Vybaveni pracovními pomůckami se po příjezdu na Čeřínek hned čtyři ženy a čtyři muži dali do práce.

příjezd na Čeřínek


Bylo potřeba v chatě vymést všechny pavučiny, vyhnat zimní obyvatele chaty myšky, které nechaly po sobě nevábné známky svého pobytu. Umývalo se veškeré nádobí, leštila okna, vysávala a vytírala se podlaha. Ženské práce bylo dost.

Eva vymetá pavučiny

Vlaďka pracuje na verandě

Miládka umývá nádobí


Zato chlapi se dali do broušení venkovního dřevěného obložení chaty a následoval nový nátěr. S veselou náladou šla práce rychle od ruky a brzy bylo hotovo.

začala se brousit chata

natírá se chata

Jirka natírá na žebříku


Pepa natírá dveře

Ambrož natírá okapy

a nenechal se zlákat k odpočinku

Věra umývá okna po natření chaty


Také okolí chaty se zbavovalo suchého listí.

úklid listí kolem chatyLuděk už nahrabal dost


Za odměnu si všichni pochutnali na teplém párku a zaslouženém kafíčku s kokosovým řezem. Zázemí a párky zajistil nájemce velké chaty.


rozkvetlý kaštan rozezvučely včelky

mladá ještěrka u chaty

brigáda se vydařila


I když pracovně, ale spokojeně v hezkém prostředí „našeho“ Čeřínku jsme si užili pěkný slunečný den.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 05. 2020 | 50 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server