27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

29.01.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na únor v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

04.01.2021: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Vzhledem k zhoršující se situaci s covidem se veškeré akce do odvolání ruší. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Brigáda na malé chatě na Čeřínku
Je úterý 19. května a pomalu odeznívá pandemie COVID-19. Společné vycházky stále neorganizujeme, ale brzy se vrátíme k pravidelným akcím. Ta první proběhne 20. 6. 2020 na Čeřínku, aspoň pokud to podmínky a nařízení vlády umožní. Proto je potřeba začít něco dělat.

Omezením počtu a míst v autech se osm turistů domluvilo na brigádu úklidu a údržby malé chaty na Čeřínku. Vybaveni pracovními pomůckami se po příjezdu na Čeřínek hned čtyři ženy a čtyři muži dali do práce.

příjezd na Čeřínek

Bylo potřeba v chatě vymést všechny pavučiny, vyhnat zimní obyvatele chaty myšky, které nechaly po sobě nevábné známky svého pobytu. Umývalo se veškeré nádobí, leštila okna, vysávala a vytírala se podlaha. Ženské práce bylo dost.

Eva vymetá pavučiny

Vlaďka pracuje na verandě

Miládka umývá nádobí

Zato chlapi se dali do broušení venkovního dřevěného obložení chaty a následoval nový nátěr. S veselou náladou šla práce rychle od ruky a brzy bylo hotovo.

začala se brousit chata

natírá se chata

Jirka natírá na žebříku

Pepa natírá dveře

Ambrož natírá okapy

a nenechal se zlákat k odpočinku

Věra umývá okna po natření chaty

Také okolí chaty se zbavovalo suchého listí.

úklid listí kolem chaty

Luděk už nahrabal dost

Za odměnu si všichni pochutnali na teplém párku a zaslouženém kafíčku s kokosovým řezem. Zázemí a párky zajistil nájemce velké chaty.

rozkvetlý kaštan rozezvučely včelky

mladá ještěrka u chaty

brigáda se vydařila

I když pracovně, ale spokojeně v hezkém prostředí „našeho“ Čeřínku jsme si užili pěkný slunečný den.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 05. 2020 | 358 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |