12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Adventní vycházka Polná – Přibyslav
Chladné ráno a ani blížící se vánoční svátky neodradilo 9 turistů od adventní vycházky.

Linkový autobus nás z Jihlavy dovezl do zasněžené Polné a my jsme se asi v 8h pod vedením Petra Janouška vydali po zelené turistické z jednoho krásného městečka do druhého malebného městečka Přibyslav. Minuli jsme židovský hřbitov, šlapali ve sněhu k Borskému mlýnu a první občerstvovací zastávku si dopřáli u rybníka Kukle, který je v současné době vypuštěný, ale pracuje se na jeho obnovení. Prošli jsme zasněženou náves Věžnice a dál jsme směřovali k věžím větrných elektráren viditelných z velké dálky. Po krátkém zastavení a načerpání základních informací jsme procházeli Kobylský les, kde se také i v sobotu pracovalo a traktory svážely dřevo.

v Polné

setkání s lesní technikou

vypuštěný rybník Kukle

ve Věžnici

větrné elektrárny u Věžnice

Kobylský les

Do vesničky Dolní Jablonná, která už je součástí Přibyslavi, jsme statečně šlapali otevřenou krajinou za stálého sněžení a větru. Na návsi jsme obdivovali novou kapličku z roku 2014.

kaplička v Dolní Jablonné

Jablonským žlabem nad říčkou Bystřice jsme ve sněhu zdolali téměř poslední část trasy a došli do cíle dnešního putování. Přibyslav je městečko ležící na řece Sázavě, je spojeno s dolováním stříbra a se jménem Jana Žižky. My jsme se nevěnovali jeho historii, ale dali si příjemnou odpočinkovou přestávku, kterou jsme si po zdolání 15 km ve sněhu určitě zasloužili. Někdo si dal kávu v cukrárně, někdo využil tohoto času i k obědu a sešli se všichni na nádraží v 13.30, abychom se vlakem vrátili přes Havlíčkův Brod do Jihlavy. Stačili jsme se pozdravit s turisty z Havlíčkova Brodu, kteří dnes prošli cestu Šlapanov – Přibyslav.

Jablonecká nádrž

v Přibyslavi

socha J. Žižky

na nádraží v Přibyslavi

Byla to nádherná zimní vycházka a my všichni bychom si přáli, aby sněhová nadílka vydržela do vánočních svátků.

Další skupina členů se zúčastnila minikurzu práce s fotografiemi v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava.
zde se můžete kliknutím podívat
| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 12. 2018 | 126 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: P. Varhaníková |