19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta

Adventní vycházka Polná – Přibyslav
Chladné ráno a ani blížící se vánoční svátky neodradilo 9 turistů od adventní vycházky.

Linkový autobus nás z Jihlavy dovezl do zasněžené Polné a my jsme se asi v 8h pod vedením Petra Janouška vydali po zelené turistické z jednoho krásného městečka do druhého malebného městečka Přibyslav. Minuli jsme židovský hřbitov, šlapali ve sněhu k Borskému mlýnu a první občerstvovací zastávku si dopřáli u rybníka Kukle, který je v současné době vypuštěný, ale pracuje se na jeho obnovení. Prošli jsme zasněženou náves Věžnice a dál jsme směřovali k věžím větrných elektráren viditelných z velké dálky. Po krátkém zastavení a načerpání základních informací jsme procházeli Kobylský les, kde se také i v sobotu pracovalo a traktory svážely dřevo.

v Polné

setkání s lesní technikou

vypuštěný rybník Kukle

ve Věžnici

větrné elektrárny u Věžnice

Kobylský les

Do vesničky Dolní Jablonná, která už je součástí Přibyslavi, jsme statečně šlapali otevřenou krajinou za stálého sněžení a větru. Na návsi jsme obdivovali novou kapličku z roku 2014.

kaplička v Dolní Jablonné

Jablonským žlabem nad říčkou Bystřice jsme ve sněhu zdolali téměř poslední část trasy a došli do cíle dnešního putování. Přibyslav je městečko ležící na řece Sázavě, je spojeno s dolováním stříbra a se jménem Jana Žižky. My jsme se nevěnovali jeho historii, ale dali si příjemnou odpočinkovou přestávku, kterou jsme si po zdolání 15 km ve sněhu určitě zasloužili. Někdo si dal kávu v cukrárně, někdo využil tohoto času i k obědu a sešli se všichni na nádraží v 13.30, abychom se vlakem vrátili přes Havlíčkův Brod do Jihlavy. Stačili jsme se pozdravit s turisty z Havlíčkova Brodu, kteří dnes prošli cestu Šlapanov – Přibyslav.

Jablonecká nádrž

v Přibyslavi

socha J. Žižky

na nádraží v Přibyslavi

Byla to nádherná zimní vycházka a my všichni bychom si přáli, aby sněhová nadílka vydržela do vánočních svátků.

Další skupina členů se zúčastnila minikurzu práce s fotografiemi v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava.
zde se můžete kliknutím podívat
| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 12. 2018 | 381 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: P. Varhaníková |