17.03.2019: Upozornění pro přihlášené na ZJTS do Humpolce 23. 3. 2019
Odjezd autobusu z parkoviště za BILLOU v 7,00 hod. Odjezd z Humpolce v 16,00 hod. Podrobnosti o programu ZJTS ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na poště na náměstí

10.03.2019: JARNÍ VODY 16. března 2019
Odjezd vlaku z hlavního nádraží Jihlava v 7,27 hodin do zastávky ZÁVRATEC (přes Havlíčkův Brod s přestupem (v 8.00 h) na rychlík do Čáslavi a v Čáslavi (v 9.12 h) na osobáček směr Třemošnice) 13 km převážně přírodního charakteru pěšina místy vede svahem nad řekou!!! (lze zkrátit na polovinu bez svahu – tj. z Ronova nad Doubravou využít vláček v 12,18 h do Žlebů a odtud procházkou k zámku a do parku) Trasa: Ztracenec – Mladotice – Chitussiho údolí – vodní tunel na Doubravě – kostel sv. Kříže – Ronov nad Doubravou – Sádecký most – údolím Doubravy do Žlebů Občerstvení v Hospůdce U Kosů (!!! pouze nápoje, klobása !!!) Svačinu proto s sebou. Zpáteční vlak ze Žlebů v 14,31 h do Čáslavi, z Čáslavi rychlík v 15,08 do H. Brodu, z H. Brodu osobní vlak v 16,05 h (odjezd dalšího spoje přesně o 2 hodiny déle) Při nepřízni počasí může být trasa pozměněna. Připravili: Mirek a Marta

04.03.2019: Upozornění pro zájemce na Poslední puchýř v Olomouci
ve dnech 14. -17. 11. 2019 Dostavte se ve čtvrtek 7. 3. 2019 v 9,00 do klubovny KČT, odbor Čeřínek Jihlava (kuželna Cháb). Je potřeba domluvit ubytování. Nebo volejte co nejdříve tel: 604 456 475

Adventní vycházka Polná – Přibyslav
Chladné ráno a ani blížící se vánoční svátky neodradilo 9 turistů od adventní vycházky.

Linkový autobus nás z Jihlavy dovezl do zasněžené Polné a my jsme se asi v 8h pod vedením Petra Janouška vydali po zelené turistické z jednoho krásného městečka do druhého malebného městečka Přibyslav. Minuli jsme židovský hřbitov, šlapali ve sněhu k Borskému mlýnu a první občerstvovací zastávku si dopřáli u rybníka Kukle, který je v současné době vypuštěný, ale pracuje se na jeho obnovení. Prošli jsme zasněženou náves Věžnice a dál jsme směřovali k věžím větrných elektráren viditelných z velké dálky. Po krátkém zastavení a načerpání základních informací jsme procházeli Kobylský les, kde se také i v sobotu pracovalo a traktory svážely dřevo.

v Polné

setkání s lesní technikou

vypuštěný rybník Kukle

ve Věžnici

větrné elektrárny u Věžnice

Kobylský les

Do vesničky Dolní Jablonná, která už je součástí Přibyslavi, jsme statečně šlapali otevřenou krajinou za stálého sněžení a větru. Na návsi jsme obdivovali novou kapličku z roku 2014.

kaplička v Dolní Jablonné

Jablonským žlabem nad říčkou Bystřice jsme ve sněhu zdolali téměř poslední část trasy a došli do cíle dnešního putování. Přibyslav je městečko ležící na řece Sázavě, je spojeno s dolováním stříbra a se jménem Jana Žižky. My jsme se nevěnovali jeho historii, ale dali si příjemnou odpočinkovou přestávku, kterou jsme si po zdolání 15 km ve sněhu určitě zasloužili. Někdo si dal kávu v cukrárně, někdo využil tohoto času i k obědu a sešli se všichni na nádraží v 13.30, abychom se vlakem vrátili přes Havlíčkův Brod do Jihlavy. Stačili jsme se pozdravit s turisty z Havlíčkova Brodu, kteří dnes prošli cestu Šlapanov – Přibyslav.

Jablonecká nádrž

v Přibyslavi

socha J. Žižky

na nádraží v Přibyslavi

Byla to nádherná zimní vycházka a my všichni bychom si přáli, aby sněhová nadílka vydržela do vánočních svátků.

Další skupina členů se zúčastnila minikurzu práce s fotografiemi v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava.
zde se můžete kliknutím podívat
| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 12. 2018 | 262 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: P. Varhaníková |