07.07.2018: Bedřichovská padesátka 14. 7. 2018
Sraz turistů Čeřínku v 9,00 hod. u haly Sokola Bedřichov. Trasy domluvíme na místě. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na Poště na náměstí. Pěší zve Pepa K. a cyklisty Jirka V.

30.06.2018: Vycházka do Slavonic 7. 7. 2018
V sobotu 7. 7. 2018 pojedeme vlakem 7,33 z hl. nádr. Jihl. město 7,42 St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Zde přestoupíme na vlak do Slavonic. Ve Slavonicích budeme 9,52 hod. Půjdeme do rakouského Fratres a přes Maříž zpět do Slavonic. Trasa vycházky asi 15 km. Odjezd ze Slavonic 15,05 hod. V Jihlavě 17,14 hod. Na vycházku zve Pepa

24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

36. ročník Cestami Jaroslava Haška
V sobotu 26. 8. 2017 jsme se zúčastnili 36. ročníku dálkového pochodu „Cestami Jaroslava Haška“, pořádaného KČT Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.

V místě startu v ZŠ v Lánecké ulici se sešlo našich 5 cyklistů a 12 pěších turistů.

přihlášení na startu

před odchodem na trasy

někteří pěšky, někteří na kole

Cyklisté se vydali na 45 km dlouhou trasu, která vedla přes Příseku, Malčín, Dobrou Vodu, Lučici, Veselý Žďár, Perknov, Havlíčkův Brod, Poděbaby, Hurtovu Lhotu, Březinku a přes Krásnou Horu na Lipnici. Z Lipnice na Dolní Město a po hlavní silnici na Radoslavice a Závidkovice do cíle ve Světlé n. Sázavou.
Bylo slunečno a dost teplo. Po cestě jsme si užívali pěkných výhledů, zvlášť hezký byl pohled na hrad Lipnici. U hradu jsme poobědvali.

cyklisté v Pohledi

už vidíme Lipnici

Lipnice se přibližuje

pod Lipnicí

občerstvení na Lipnici

hrad Lipnice

Právě tady probíhal triatlon XTR Melechov 2017, tak jsme obdivovali cyklisty závodníky, kteří měli za sebou plavání a asi je ještě čekal 10km běh.
Po cestě z Lipnice jsme zastavili u žulové sochy Hlava 22.

u Hlavy 22

Hlava 22

drobná oprava kola

cyklisté jsou v cíli

Pěší 10kilometrová trasa vedla od startu přes Pohleď zpět do Světlé. V Pohledi jsme se podívali k bustě císaře Františka Josefa na návsi, navštívili jsme skanzen a v hospůdce u Františka Josefa se ohlásili na kontrole. Na zpáteční cestě jsme navštívili zámek ve Světlé a prohlédli si Světelské podzemí. Několik našich členů se vydalo i na 20 km cestu přes hrad Lipnici. V naší skupině byly i děti a vzhledem k horkému počasí jsme zvolili kratší trasu.

Před odchodem na trasy vyplnili účastníci slosovatelný kupon k výročí 100 let České republiky. Po návratu se již každý mohl přesvědčit, zda vyhrál některou z pěkných cen (kniha, kosmetika a pod.). Ještě se losovalo o skleněné ceny, které věnoval KČT Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Zkrátka ale nepřišel žádný účastník pochodu, protože v cíli všichni dostali od pořádajícího odboru skleničku na víno s emblémem pochodu.

jedna z cen od pořadatelů

Po cestě jsme se občerstvili, rozloučili se s pořadateli a vydali se zpět do Jihlavy.
Byli jsme spokojeni s organizací pochodu ze stany  pořadatelů a rádi se tam za rok vrátíme.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 08. 2017 | 399 přečtení |
Zdroj: text a foto: V. Veselá a J. Kaman |