24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

33. Cesta pohádkovým lesem
Na dětském dopravním hřišti v Jihlavě U Rybníčků se 30. května 2018 v rámci oslav dne dětí konala 33. Cesta pohádkovým lesem. Tu každý rok pořádá náš KČT, odbor Čeřínek Jihlava.

Ráno kolem šesté vyráží nákladní auto na Čeřínek, kde jsou uskladněny chaloupky a další rekvizity, potřebné k akci. Hned po příjezdu na místo konání se ujímají muži stavby myslivny a perníkové chaloupky. Ženy zatím chystají vybavení chaloupek, přípravu jednotlivých stanovišť a perníčků na chaloupku. Téměř celé dopoledne je co dělat. Zbývá jen krátká přestávka na svačinu (oběd). O půl druhé musí být všechno hotové.

stavba perníkové chaloupky

příprava perníčků na chaloupku

kontrola koloběžek

stavba pokladny

pohádkové bytosti odcházejí na svá stanoviště

pokladna pohádkového lesa

První návštěvníci pohádkového lesa jsou děti z družin. Jsou nedočkavé a snaží se stihnout jednotlivá stanoviště jako první. O trochu později přicházejí maminky s menšími dětmi a kočárky. Na hřišti je velmi rušno. Největší zájem bývá tradičně o lana, na kterých si děti vyzkouší rovnováhu, sílu a také obratnost při lezení na žebřík. Děti obchází všechna stanoviště. U každého dostanou malou odměnu a razítko do pohádkové průkazky.

družiny už přicházejí

u myslivny

v myslivně spí vlk

hod na cíl u šašků

u šašků

u perníkové chaloupky

u vodníků se chytají rybičky

u čertů se leze tunelem

u princezny

u princezny je potřeba zabít draka

u Mikeše se vydáváme do světa na kole

na lanech

odměna za odvahu

u myšek se prolézá sýrem

balonky

K našim stanovištím se přidala, jako každý rok Městská policie. U jejího stanu si děti doplnily své vědomosti o dopravě. Také nechyběla Oborová zdravotní pojišťovna.

stánek Městské policie

stánek OZP

Velký zájem také měl stánek malování na obličej. Za úhradu si děti nechaly na obličej namalovat třeba Zombího, Spidermana nebo krásného motýla a jiné nádhery.

malování na obličej

Dalo by se říct, že si každý přišel na své. Děti byly spokojené a my pořadatelé také. Počasí nám přálo, bylo sice větrno, ale nepršelo. V 17 hodin cesta pohádkovým lesem skončila. Pro nás pořadatele ale ještě zbývalo všechno uklidit, postavené chaloupky a rekvizity rozebrat, znovu naložit na nákladní auto a odvézt zpět do skladiště na Čeřínku. Všichni byli rádi, že se do půl osmé dostali domů.

pohádkový les skončil

Podle ohlasu byla 33. Cesta pohádkovým lesem úspěšná. Přišlo celkem 360 dětí, 200 rodičů a o přípravu se postaralo 31 členů KČT a 20 žáků 6. ročníku ZŠ Nad Plovárnou v Jihlavě, kteří se proměnili v pohádkové bytosti u jednotlivých stanovišť.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 06. 2018 | 105 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá foto: V. Veselá, P. Varhaníková |