Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
30. Pochod k oslavě Dne Země - Větrný Jeníkov
Stále se opakující slovo covid-19 a rozšiřující se nákaza omezuje letošní akce a komplikuje život všude na světě. Na jaře v dubnu se měl konat ve Větrném Jeníkově tradiční pochod ke Dni Země. Na 30. pochod k oslavě Dne Země pozvali Příznivci přiměřeného pohybu, Městys Větrný Jeníkov, ZŠ Větrný Jeníkov a KČT, odbor Čeřínek Jihlava ze známých důvodů až na sobotu 19. září 2020.

Objednaný autobus z Jihlavy nabral v sobotu ráno na zastávce u Motorpalu 11 turistů KČT, odbor Čeřínek Jihlava a pokračoval do Větrného Jeníkova na městečko. Tam už čekali další účastníci pochodu z Jeníkova i z Jihlavy a Polné, kteří do Jeníkova přijeli svými auty. Celkem se sešlo 42 účastníků, z toho bylo 17 čeřínkovských.

přijeli jsme do V. Jeníkova

J. Palán vítá účastníky


Hned na začátku jeníkovský organizátor Jiří Palán přivítal přítomné a informoval o průběhu a trase pochodu. Překvapení si připravil jeníkovský organizační výbor. Předal panu Palánovi za přípravu a za organizaci pochodu velikou perníkovou medajli a jemu a jeho manželce trička s obrázkem k pochodu. Potom obdrželi drobné dárečky všichni účastníci. Došlo i na přípitek ke zdaru celé akce. Bylo to milé zpestření začátku hezkého letního dne.

předání medaile organizátorovitrička pro Palánovy

společně před pochodem


Potom všichni společně nastoupili do autobusu, který jel nejprve do Úsobí. Tam vystoupili turisté na kratší 8km trasu. Ostatní autobusem pokračovali do Kochánova na 16km trasu.
Jihlavští šli krátkou trasu. Z Úsobí se skupina vydala polní cestou směrem na Kosovy, tam se napojila na modrou turistickou značku. Cesta vedla převážně do kopce až k zřícenině kaple Andělů Strážných, která byla postavena v roce 1715. Odtud se rozprostíraly krásné výhledy do okolí. V připraveném ohništi si turisté zapálili oheň a opekli si donesené špekáčky.

porada kudy půjdeme

v Úsobí


neznačenou cestou

po modré TZ


k ruině kaple

u Andělů Strážných

příprava ohně

opékání

mrkvánky z Polné


Po odpočinku se pokračovalo polní cestou k silnici na okraj obce Úsobí, odtud k lesu a k nedaleké dálnici. Dunění aut sice neomylně vedlo k dálnici, ale chvíli trvalo, než se našel podchod, aby se dalo projít na druhou stranu dálnice. Prostup pod dálnicí tvoří široká betonová kanalizační roura. Trochu zeširoka se nad tekoucím pramínkem vody dalo docela pohodlně projít.

výhledy od zříceniny


dodržujeme pitný režim

hledáme průchod pod dálnicí

průchod jsme našli


tudy se dostaneme na druhou stranu

na druhé straně dálnice


Dále se šlo lesem. Někteří neodolali a využili tuto chvíli ke sbírání hub. Z lesa vedla cesta do Zbinoh kolem pastvin, kde se pásly krávy. Ze Zbinoh se ze silnice odbočilo na zkratku pro pěší a do Větrného Jeníkova to už byl jen malý kousek.

pastviny u Zbinoh

mezi pastvinami

já jsem Woody, milé krávy...

před V. Jeníkovem

zámek ve V. Jeníkově


Ve V. Jeníkově se skupina rozpadla. Někteří šli do Jihlavy pěšky, jiní navštívili místní restauraci a počkali na odpolední autobus a další odjeli auty.

závěr pochoduPochod se vydařil. Jihlavští se díky naplánované trase pochodu dostali do míst, kde většina z nich ještě nikdy nebyla. Všichni si užívali krásné výhledy i příjemně letního počasí.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 09. 2020 | 131 přečtení |
Zdroj: text:V.Veselá, foto:V+J Veselí, E.Horská, M. Duchanová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server