Hlavní menu
  Novinky
08.12.2018: Adventní vycházka z Polné do Přibyslavi 15. 12. 2018
Odjezd z aut. nádr. v 7:30 ze stan. č. 21, příjezd Polná 7:55. Odjezd z Přibyslavi R 13:45 nebo 15:45  s příjezdem do H. Brodu S přestupem na os. vlak do Jihlavy buď ve 14:05 nebo 16:05 Hod. Příjezd do Jihlavy 14:34 nebo 16:35 hod. Jídlo, pití a dobrou předvánoční náladu s sebou. Délka trasy cca 15 km. Na vycházku zve Petr

01.12.2018: Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
V sobotu pojedeme z hl. nádraží do Kostelce. 7,33 hod. Jih. město 7,42 hod. St. Hory 7,44 hod. Půjdeme po ZTZ na Čeřínek.(možnost i po silnici) Z Čeřínku odejdeme ve 12,45 hod. po ŽTZ na vlak do Dolní Cerekve. Odjezd vlaku 14,40 hod. Příjezd Jihlava 15,14 hod. Celková trasa vycházky 12 km. Na vycházku zvou V+J Veselí

26.11.2018: Sobota 1. 12. 2018
Chcete načerpat nápady na vánoční výzdobu a potěšit oko i duši? Zvu všechny na nenáročnou vycházku dlouhou 5 km s následnou návštěvou betléma a výstavy v KD. Občerstvení zajištěno. Odjezd z Jihlavy města: 9,10 hod., Jihl. hl. 9,22 hod. V Dobroníně nás bude čekat Eva. Zpáteční odjezd z Dobronína: 12.24, 14.24 a 16.25 hod. Každý podle své chuti. Všechny srdečně zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
27. ZJTS na Vysočině – Jihlava
Rok 2018 je mimo jiné rokem dvou významných výročí. Je to 100. výročí vzniku republiky a také 130 let KČT. Turisté oslavují tato výročí svými akcemi.

Každý rok se zahajuje na Vysočině jarní turistická sezona pokaždé v jiném oblastním městě.
Letos se konalo slavnostní zahájení v sobotu 17. března 2018 v Jihlavě.
Tomuto datu ale předcházely přípravy. Aby se veřejnosti představila k významnému výročí KČT činnost turistů, uspořádal oblastní výbor KČT, oblast Vysočina v prostorách Magistrátu města Jihlavy výstavu fotografií a dokumentů.
Každý odbor si na výstavu připravil nějaké zajímavé materiály ze své činnosti.
Ve středu 14. 3. 2018 se v odpoledních hodinách výstava začala instalovat, aby se příští den ve čtvrtek mohla konat slavnostní vernisáž výstavy.
V 16 hodin se zaplnilo přízemí radnice. Členka oblastního výboru Mgr. Marie Vincencová přivítala hosty Ing. Jaroslava Šlechtu a senátora Miloše Vystrčila, pozdravila veřejnost a v neposlední řadě turisty, kteří se sjeli téměř ze všech koutů Vysočiny. Na úvod zahájení výstavy představila Mgr. Jitka Korbelová žáka ZŠ Nad Plovárnou Šimona Škrdlu, který svým uměleckým přednesem básně – pohádky Jakuba Škrdly navodil slavnostní, ale i radostnou atmosféru celé akce.

Vernisáž výstavy k 130. výročí KČT


Mgr. M. Vincencová zahájila výstavu

Šimon Škrdla pobavil diváky


Po kulturní vložce promluvili hosté. Potom následoval přípitek k úspěchu nejen výstavy, ale i k dalším turistickým akcím a už nic nebránilo, aby si přítomní prošli a prohlédli výstavu, podebatovali s přáteli a k tomu se ještě občerstvili připravenými dobrotami.

hosté výstavy

přípitek na zdar výstavy a ZJTS

občerstvení k vernisáži


V sobotu 17. března 2018, v den zahájení jarní turistické sezony všichni očekávali jaro. Ale ona přišla zpátky zima. Silně se ochladilo, foukal ledový vítr a co chvíli padal sníh. U radnice, kde byl start pochodu a prohlídek města, se tlačilo mnoho zkřehlých turistů. V prostorách radnice se mohli ohřát horkým čajem, zakoupit si svařák, kávu a koláčky. Country skupina „Kolibříci“ z Humpolce hrála k poslechu. Turisté se registrovali a přihlašovali na komentované prohlídky města, radnice, podzemí a kolektorů. Při odevzdání registračního lístku obdrželi účastnickou tašku, ve které byl kromě propagačních a informačních předmětů vložen pamětní list a placka účastníka. Tato sloužila jako vstupenka do všech objektů ve městě označených logem akce.

country skupina "Kolibříci"


první turisté přicházejí

občerstvení je připraveno


fronta sahá až ven z radnice


prodej upomínkových předmětůTuristé většinou volili prohlídky pamětihodností a zajímavostí ve městě. Možná z důvodů chladného počasí, které ZJTS trochu znepříjemnilo.
Než se ale všichni vydali za svým vybraným cílem, proběhl na náměstí hlavní akt zahájení. Přítomné turisty přivítal J. Škrdla. Pozval na pódium hosty.
Mgr. Marie Vincencová poděkovala turistům za spolupráci a předala svou předsednickou funkci v oblasti Vysočina Ing. Jaroslavu Šlechtovi. Náměstkyně hejtmana Ing. J. Fischerová pozdravila přítomné a vyřídila pozdrav od hejtmana Kraje Vysočina MUDr. J. Běhounka. Svůj pozdrav přednesl i primátor města Jihlavy PaedDr. Ing. Rudolf Chloupek. Stuhu na klíč přivázala Ing. Jana Fischerová. Mgr. M. Vicencová a Ing. J. Šlechta symbolickým klíčem odemkli turistickou sezonu. Následoval krátký kulturní program připravený pořadateli. Všechny přítomné zahřála svým parkurovým vystoupením skupina čtyř mladíků skupiny Urban Sense. Nad jejich výkony, které předváděli za tak chladného počasí, se přítomným tajil dech.

na Masarykově náměstí

slavnostní zahájení

vázání stuhy na klíč

 vystoupení skupiny Urban Sense
dechové kvarteto


Po skončení kulturního programu se vydali turisté na trasy a na prohlídky města a kostelů

prohlídka města s průvodcem

park G. Mahlera

Brána Matky Boží

U Mincovny

prohlídka kostelů
Komentovaná prohlídka kolektorů

před prohlídkou kolektorů

seznámení s bezpečností v kolektorech

v kolektorech


výstup do dalšího patraKomentovaná prohlídka radnice a podzemí

komentovaná prohlídka radniceJihlavské podzemí
Pro ty, kteří měli chuť jít ven na výšlap, byly připraveny tři trasy.
Červená trasa měřila 17 km.
červená trasa

Modrá trasa byla dlouhá 22 km.
modrá trasa

Zelená trasa měla 31 km.
zelená trasa

Čtvrtou trasou byla Hornická naučná stezka. Zájemci měli možnost dopravit se k Hornické naučné stezce zvláštním autobusem dopravního podniku.


Hlavní pořadatelé ZJTS

pořadatelé ZJTS

pořadatelé ZJTS

pořadatelé ZJTS

pořadatelé ZJTS


Akce byla podle ohlasů vydařená. Každý si přišel na své, program byl pestrý a vymyšlen byl dobře.
Fotografie dodali: L. Tomáš, M. Svatoš, J. Daňhel, P. Varhaníková, J. Lavičková , V+J Veselí a J. Veselá

| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 03. 2018 | 642 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server