11.08.2018: CESTAMI JAROSLAVA HAŠKA - v sobotu 25. srpna 2018
Podrobnosti o pochodu ve skříňkách KČT,odbor ČeřínekJihlava Odjezd vlakem z hl.n. 7,27 hod do H. Brodu, přestup na rychlík do Světlé n Sáz. Příjezd Světlá 8,14 hod. Přestup na os.v. Světlá město. Odjezd ze Světlé město 14,40 hod. přestup ve Světlé 14,47 hod. Příjezd H. Brodu 15,05 hod. Odjezd z H. Brodu 16.05 hod. Příjezd Jihlava 16,35 hod. Na pochod do Světlé n. Sázavou zve Pepa

05.08.2018: Sobotní vycházka na SÁDEK
V sobotu 11. 8. 2018 pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 8,40 hod. do Okříšek, kde přestoupíme na os. vlak do Šebkovic. Ze Šebkovic půjdeme na Sádek. Odjezd z Kojetic na Moravě v 16,21 hod. do Okříšek, kde přestoupíme na rychlík do Jihlavy. Příjezd do Jihlavy v 17,18 hod. Jízdenku zakoupit do Šebkovic. Zpáteční z Kojetic na Moravě do Jihlavy. Na vycházku zve Pepa.

25.07.2018: Léto v Železných Horách 4. 8. 2018
Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava u hlavního nádraží a u pošty v Komenského ulici. Odjezd vlakem z hlavního nádraží v 6,05 hod., přestup v H. Brodě, příjezd do Sobíňova v 7, 39 hod. Odjezd ze Sobíňova ve 13,18 nebo 15,24 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Cykloturisty zve J. Veselý a pěší turisty J. Kaman

19. Turistické uvítání roku 2018 ve Ždírci
KČT, odbor Čeřínek Jihlava pozval své i další turisty z jiných odborů, aby společně ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Akce se konala v sobotu 6. ledna 2018 v kulturním domě ve Ždírci. Taneční večer ale předcházela odpolední cesta z Jihlavy do Ždírce.

Akční turisté se sešli ve 12,30 hod. u hlavního nádraží v Jihlavě. Společně s turisty z KČT, odbor Třebíč se vydali pěšky na 15 km dlouhou túru do Ždírce. Vycházku vedli Jitka a Honza Korbelovi.

sraz u hlavního nádraží

K jejich cestě Jitka napsala:
Tentokrát na Tři krále vyšlo od hlavního nádraží asi 30 turistů, kteří zvolili pěší trasu k dosažení cíle ve Ždírci.
Sluníčko, které nalákalo větší počet, než je obvyklé, bylo téměř jarní a provázelo nás až na letiště. Známou trasu jsme doplnili výstupem na  vyhlídku továrníka Karla Löwa nad řekou Jihlavou  v Heleníně.

pěší vyrazili do Ždírce

na vyhlídku K. Löwa

pohled z vyhlídky na Helenín

na vyhlídce

Za letištěm ve Špitálském lese už nás provázela mlha. Bez úrazů jsme prošli polomy poničený les. Od rybníka U stěny už byla trasa po modré značce kolem dálnice a po silnici bez problémů. Poslední úsek neznačnou cestou přes Zelený les jsme si zpříjemňovali zastávkami, kde bylo možno vyndat naše "placatice" a ochutnat něco na zdraví do dalšího turistického roku.
Jitka

mlha na letišti

opatrně přes polomy

na zdraví

tradiční foto u závory

Mezitím, než pěšáci přišli a než začal hlavní program v sále Kulturního domu, měli plné ruce práce organizátoři akce manželé Svatošovi a Veselí. Připravit sál a občerstvení (sladkosti a víno), které bylo v ceně vstupenky, a už od půl třetí vítat první příchozí, kteří volili cestu na zábavu autem nebo autobusem. Marie Nováková vše jistila v šatně a statečně čelila náporu návštěvníků na začátku i na konci akce.

sál je připraven

přísálí také

Po 16. hodině se v sále připravovala Country kapela „AHOJ“, která potom bavila přítomné celý večer. Sál se začal rychle plnit a v 17 hodin hned po zahájení přišly děti z obce na Tříkrálovou sbírku. Potom následovala večeře – řízek skoro přes celý talíř, chleba a okurka. Než se všichni najedli, už byly připraveny se svým vystoupením děti ze souboru Jeřabinka. Zatančily své tanečky na lidové písničky a říkadla. Je to velmi milé vystoupení. Divákům se moc líbí a vůbec nikomu nevadí, když se něco maličko nepovede.

přivítání turistů a zahájení zábavy

Tříkráloví koledníci

soubor Jeřabinka nastupuje

Jeřabinka po vystoupení

Na vystoupení skupiny akrobatického rock'n rollu Elvis se už tradičně všichni těší. Při některých figurách se divákům až tají dech. Není divu, vždyť tanečníci, kteří tu vystupují, dosahují i v evropských soutěžích vysoké hodnocení.

skupina Elvis - dívčí formace

skupina Elvis - vystoupení párů

skupina Elvis se loučí

Po vystoupení tanečníků následovala volná zábava. Turisté, ač měli mnozí už v nohách 15 km chůze, vůbec nelenili a hned byl sál plný tančících. Country kapela AHOJ se také nenechala pobízet a hrála a zpívala k uspokojení všech. Jen škoda, že v sále je dost špatná akustika, která kazí celkový poslech.

country kapela AHOJ

Turisté z Třebíče se opět ukázali. Uprostřed rozjeté zábavy vběhli na parket, coby fotbalová jedenáctka, doprovázená třemi čarodějnicemi, které jim schválně kazily fotbalovou hru.

Třebíč zase překvapila

fotbalová jedenáctka z Třebíče

Lidé se bavili, tancovali a zpívali až do doby, kdy přijely autobusy na odvoz turistů, teď už snad unavených. No, asi tak moc ne. Fotografie dokazují, že se ještě naplno baví a zpívají v autobusu. Po 23. hodině utichl sál. Pořadatelé všechno uklidili a odjížděli domů s tím, že to letos „zase dopadlo dobře“ a ke spokojenosti všech.

lidé se dobře baví

zábava skončila

autobus do Jihlavy

autobus do Třebíče

zábava pokračuje i v autobusu

Na letošním vtančení do roku 2018 bylo 159 účastníků, 6 muzikantů, asi 30 účinkujících tanečníků a 7 pořadatelů.

za rok nashledanou

| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 01. 2018 | 492 přečtení |