Hlavní menu
  Novinky
14.10.2019: Informace pro přihlášené
Autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 V sobotu pojedeme z parkoviště za Billou v 6,30 hod. Naším cílem je obec Milovy u Sněžného. Půjdeme po značené cestě na Dráteničky a zpět do obce Milovy. Tato trasa měří 5 km. V restauraci U Šlechtů bude možnost oběda. Po obědě půjdeme na trasu 6 km dlouhou s cílem na Čtyřech Palicích. Cena výletu 120 Kč. Na výlet zvou V+J Veselí

05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
13. ročník memoriálu Ládi Mlnaříka
Přijali jsme pozvání od třebíčských turistů na 13. ročník memoriálu Ládi Mlnaříka v Radošově.

V sobotu 9. 2. 2019 ráno se sešlo 17 turistů Čeřínku a odjeli z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do stanice Dolní Smrčné. Zde počkali na vlak, kterým přijeli vedoucí vycházky manželé Nosálovi a turisté z Třebíče.

Dolní Smrčné

přijeli turisté z Třebíče


Trasa vedla po MTZ a na této cestě jsme museli dvakrát překročit potůček, ve kterém teklo, nezvykle v tuto dobu, dost vody. U Pavlovského mlýna jsme opustili MTZ a pokračovali po silnici k Radošovu. Před Radošovem jsme odbočili k chatě u Vavroveckého rybníka.

po MTZ

první přechod potůčku


druhý přechod potůčku


k Vavroveckému rybníkukůrovcová kalamita

u chaty L. Mlnaříka


Tam na turisty čekal přípitek a chleba se sádlem a s cibulí. Od chaty jsme se vrátili na silnici k Radošovu.

chleba se sádlem a cibulí


Vavrovecký rybník


Do cíle v Radošově zbýval už jen malý kousek. Zde v kulturním domě byl připraven kančí guláš a něco na zapití. V sále vyhrávala místní kapela, a tak čas při zábavě ubíhal.

v cíli hraje živá hudbamanželé Nosálovi zahájili zábavu


Nastal čas k odchodu na vlak do stanice Dolní Smrčné. Zde jsme poděkovali třebíčským turistům. Vlak směr Třebíč odjížděl o pár minut dříve. Ještě jsme jim zamávali na rozloučenou a počkali na příjezd vlaku do Jihlavy.

odcházíme

Radošov


a znovu přes potok
před příjezdem vlakuPočasí bylo ráno mrazivé, ale během dne se ukázalo i sluníčko.
Krajinou zasněženou, občas kluzkou, občas blátivou jsme našlapali 11 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 02. 2019 | 303 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server