Hlavní menu
  Novinky
17.02.2019: Radňov – H. Brod 23. 2. 2019
Pojedeme os. vlakem z Jihlavy 7,27 do Havlíčkova Brodu příjezd do H. Brodu 7,51 hod. Přestoupíme na vlak z odjezdem z H. Brodu 8,07 hod. Příjezd do Radňova 8,25 hod. Půjdeme po MTZ do H. Brodu, délka vycházky asi 13 km. Odjezd z H. Brodu do Jihlavy vlakem buď ve 14,05 (je zde plánovaná výluka mezi Šlapanovem a Dobronínem) nebo 16,05 hod. Příjezd do Jihlavy 14,34, nebo 16,35 hod. Na vycházku zve Petr

10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
13. ročník memoriálu Ládi Mlnaříka
Přijali jsme pozvání od třebíčských turistů na 13. ročník memoriálu Ládi Mlnaříka v Radošově.

V sobotu 9. 2. 2019 ráno se sešlo 17 turistů Čeřínku a odjeli z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do stanice Dolní Smrčné. Zde počkali na vlak, kterým přijeli vedoucí vycházky manželé Nosálovi a turisté z Třebíče.

Dolní Smrčné

přijeli turisté z Třebíče


Trasa vedla po MTZ a na této cestě jsme museli dvakrát překročit potůček, ve kterém teklo, nezvykle v tuto dobu, dost vody. U Pavlovského mlýna jsme opustili MTZ a pokračovali po silnici k Radošovu. Před Radošovem jsme odbočili k chatě u Vavroveckého rybníka.

po MTZ

první přechod potůčku


druhý přechod potůčku


k Vavroveckému rybníkukůrovcová kalamita

u chaty L. Mlnaříka


Tam na turisty čekal přípitek a chleba se sádlem a s cibulí. Od chaty jsme se vrátili na silnici k Radošovu.

chleba se sádlem a cibulí


Vavrovecký rybník


Do cíle v Radošově zbýval už jen malý kousek. Zde v kulturním domě byl připraven kančí guláš a něco na zapití. V sále vyhrávala místní kapela, a tak čas při zábavě ubíhal.

v cíli hraje živá hudbamanželé Nosálovi zahájili zábavu


Nastal čas k odchodu na vlak do stanice Dolní Smrčné. Zde jsme poděkovali třebíčským turistům. Vlak směr Třebíč odjížděl o pár minut dříve. Ještě jsme jim zamávali na rozloučenou a počkali na příjezd vlaku do Jihlavy.

odcházíme

Radošov


a znovu přes potok
před příjezdem vlakuPočasí bylo ráno mrazivé, ale během dne se ukázalo i sluníčko.
Krajinou zasněženou, občas kluzkou, občas blátivou jsme našlapali 11 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 02. 2019 | 53 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server