Hlavní menu
  Novinky
13.04.2019: Pozvánka na 11. ročník zahájení cyklosezony 2019
neděle 21. 4. 2019 Sraz účastníků v Jihlavě na Masarykově náměstí v 9, 00 hod. Slavnostní zahájení 9,05 hod. 9,15 hod. odjezd po cyklostezce do Luk n. Jihlavou - kontrola před restaurací U Procházků. Pokračovat podle svých možností po trase Luka - Kozlov - Rytířsko - Měšín - Jihlava (20 km), nebo Luka - Bítovčice -Přímělkov- Rokštejn - Brtnice - Příseka - Puklice - Studénky - Jihlava( 28 km) Všechny cykloturisty zvou pořadatelé

13.04.2019: 29. pochod k oslavě Dne Země - 20. 4. 2019
Odjezd: Motorpal Jihlava 9:00 Větrný Jeníkov 9:15 Vzdálenost:12 km, Buřty s sebou Návrat autobusem z V. Jeníkova 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Na pochod zve Jirka V.

06.04.2019: APRÍLOVÁ VYSOČINA - 13. DUBNA 2019
Odjezd osobního vlaku do Jihlávky (zpět z Počátky Žirovnice): Jihlava (7,33 h) - Jihlava město (7,42 h) - Staré Hory (7,44 h) Trasa je pohodová, max. 15 km: Jihlávka (příjezd v 8,38 h) – pramen řeky Jihlavy – kamenný kruh druidů – kostel sv. Kateřiny – kaple sv. Markéty – kaple sv. Vojtěcha – Smrčkův rybník – letohrádek sv. Vojtěch (prvorepublikový hotýlek) – modřínová alej – Počátky – Klátův rybník – Balkovo peklo – Počátky Žirovnice Občerstvení v Počátkách (Hostinec u Karásků, kavárna…) Odjezd rychlíkem ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 h s příjezdem do Jihlavy v 16,33 h Připravili: Mirek a Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
13. ročník memoriálu Ládi Mlnaříka
Přijali jsme pozvání od třebíčských turistů na 13. ročník memoriálu Ládi Mlnaříka v Radošově.

V sobotu 9. 2. 2019 ráno se sešlo 17 turistů Čeřínku a odjeli z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do stanice Dolní Smrčné. Zde počkali na vlak, kterým přijeli vedoucí vycházky manželé Nosálovi a turisté z Třebíče.

Dolní Smrčné

přijeli turisté z Třebíče


Trasa vedla po MTZ a na této cestě jsme museli dvakrát překročit potůček, ve kterém teklo, nezvykle v tuto dobu, dost vody. U Pavlovského mlýna jsme opustili MTZ a pokračovali po silnici k Radošovu. Před Radošovem jsme odbočili k chatě u Vavroveckého rybníka.

po MTZ

první přechod potůčku


druhý přechod potůčku


k Vavroveckému rybníkukůrovcová kalamita

u chaty L. Mlnaříka


Tam na turisty čekal přípitek a chleba se sádlem a s cibulí. Od chaty jsme se vrátili na silnici k Radošovu.

chleba se sádlem a cibulí


Vavrovecký rybník


Do cíle v Radošově zbýval už jen malý kousek. Zde v kulturním domě byl připraven kančí guláš a něco na zapití. V sále vyhrávala místní kapela, a tak čas při zábavě ubíhal.

v cíli hraje živá hudbamanželé Nosálovi zahájili zábavu


Nastal čas k odchodu na vlak do stanice Dolní Smrčné. Zde jsme poděkovali třebíčským turistům. Vlak směr Třebíč odjížděl o pár minut dříve. Ještě jsme jim zamávali na rozloučenou a počkali na příjezd vlaku do Jihlavy.

odcházíme

Radošov


a znovu přes potok
před příjezdem vlakuPočasí bylo ráno mrazivé, ale během dne se ukázalo i sluníčko.
Krajinou zasněženou, občas kluzkou, občas blátivou jsme našlapali 11 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 02. 2019 | 172 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server