Hlavní menu
  Novinky
15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
13. ročník memoriálu Ládi Mlnaříka
Přijali jsme pozvání od třebíčských turistů na 13. ročník memoriálu Ládi Mlnaříka v Radošově.

V sobotu 9. 2. 2019 ráno se sešlo 17 turistů Čeřínku a odjeli z Jihlavy vlakem v 9,30 hod. do stanice Dolní Smrčné. Zde počkali na vlak, kterým přijeli vedoucí vycházky manželé Nosálovi a turisté z Třebíče.

Dolní Smrčné

přijeli turisté z Třebíče


Trasa vedla po MTZ a na této cestě jsme museli dvakrát překročit potůček, ve kterém teklo, nezvykle v tuto dobu, dost vody. U Pavlovského mlýna jsme opustili MTZ a pokračovali po silnici k Radošovu. Před Radošovem jsme odbočili k chatě u Vavroveckého rybníka.

po MTZ

první přechod potůčku


druhý přechod potůčku


k Vavroveckému rybníkukůrovcová kalamita

u chaty L. Mlnaříka


Tam na turisty čekal přípitek a chleba se sádlem a s cibulí. Od chaty jsme se vrátili na silnici k Radošovu.

chleba se sádlem a cibulí


Vavrovecký rybník


Do cíle v Radošově zbýval už jen malý kousek. Zde v kulturním domě byl připraven kančí guláš a něco na zapití. V sále vyhrávala místní kapela, a tak čas při zábavě ubíhal.

v cíli hraje živá hudbamanželé Nosálovi zahájili zábavu


Nastal čas k odchodu na vlak do stanice Dolní Smrčné. Zde jsme poděkovali třebíčským turistům. Vlak směr Třebíč odjížděl o pár minut dříve. Ještě jsme jim zamávali na rozloučenou a počkali na příjezd vlaku do Jihlavy.

odcházíme

Radošov


a znovu přes potok
před příjezdem vlakuPočasí bylo ráno mrazivé, ale během dne se ukázalo i sluníčko.
Krajinou zasněženou, občas kluzkou, občas blátivou jsme našlapali 11 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 02. 2019 | 217 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server