Hlavní menu
  Novinky
19.08.2019: V sobotu 24. 8. 2019 Vás zve Eva do Luk n. Jihlavou
Na výstavu fotografií a starých žehliček, Odjezd z Jihlavy hl.n. 15,30 hod. do Luk n. Jihlavou. Zájemci o výstavu se sejdou v 16.00 hod. U Kolničky, výstava je s průvodcem. Odjezd vlakem z Luk n. Jihlavou 18,09 hod.

09.08.2019: Pozvánka výlet na nejsevernější místo Rakouska v sobotu 17. 8. 2019
 Odjezd: Jih 7,25 hod. hl.n., J. Hradec 8,40 hod. J. Hradec 9,25 hod. N. Bystřice 10,47 hod. z Bystřice na Peršlák je to 7 km tam a 7 km zpět. Odjezd vlaku z N. Bystřice je 15,15 hod. do J. Hradce z J. Hradce 17,16 hod. v Jihlavě je 18,33 hod. Na výlet zve Pepa

27.07.2019: LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH - v sobotu 3. srpna 2019
S t a r t: Hostinec "U Štefana" Sobíňov od 6.00 – 9.00 hodin (Od zastávky ČD 0,5km po modré turistické značce C í l: Hostinec „U Štefana“ Sobíňov do 18,00 hodin. Startovné: 20,- Kč, děti do 15 let zdarma Občerstvení: Z vlastních zásob a v restauračních zařízeních po cestě. V cíli v hostinci „U Štefana" a na letním parketě. Další informace: Na startu obdrží účastníci mapku s vyznačenými trasami. Odjezd z Jihlavy hl.n. 7, 27 hod. příjezd Sobíňov 8, 34 hod. Odjezd ze Sobíňova 13,19 nebo 15,24 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Pěší vede Pepa K. a cyklo Jirka V.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
11.Hvězdicový výstup na Čeřínek
Již po jedenácté se turisté vydali z různých stran na Čeřínek. Pořadatelé z KČT, odbor Čeřínek pro ně nachystali několik tras z různých směrů.

Ráno o půl osmé pořadatelé začali chystat před turistickou chatou stánky na registraci účastníků a propagační materiály, které věnoval Kraj Vysočina, Vysočina Tourism a město Jihlava. Připravovaly se také sladkosti a tradiční klobásky k opékáni na ohni.

na příchod turistů jsme připraveniKolem deváté hodiny se začali trousit první turisté. Úplně první byl turista z Chebu, který přijel již v pátek a přespal u chaty ve stanu.
Pepa přivedl malou skupinku turistů Čeřínku. Během dopoledne přicházeli další turisté, mezi nimi například naši stálí návštěvníci z Hlinska. Ze vzdálenějších míst tu byli turisté z Břeclavi a Brna. Přijeli i cyklisté. Měli jsme radost, že se zúčastnili i nečlenové KČT. Všichni dostali Pamětní list a mohli si vybrat z propagačních materiálů, zaměřených na krásu a pamětihodnosti Vysočiny, klobásku na opečení na ohni, o který se staral Honza. Na výběr také byly dobré buchty a zákusky, napečené organizátorkami.

turista z Chebu

první turisté přicházejí
Honza připravil oheň

turisté z Hlinskaturisté KČT Čeřínek


cyklisté KČT Čeřínek


V turistické chatě v restauraci byla možnost chutného oběda.
Pro pobavení nejmenších účastníků připravila Jitka dovednostní soutěže.

házení na cíl

před odchodem do KostelcePříčinou menší účasti, oproti minulým ročníkům, bylo asi počasí. Bylo velké teplo a dusno. Meteorologové předpovídali 34°C a také silné bouřky, což některé odradilo. Nakonec bylo na Čeřínku jenom 27°C, ani nepršelo a bouřky přišly až v noci, ale to už byli všichni doma.
Přesto se na Čeřínku sešlo 61 turistů a snaha pořadatelů manželů Svatošových, Veselých, Korbelových a E. Kumštárové uspořádat 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek, nebyla snad až tak zbytečná.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2019 | 122 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto J. Veselý a F. Janeček |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server