07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

11.Hvězdicový výstup na Čeřínek
Již po jedenácté se turisté vydali z různých stran na Čeřínek. Pořadatelé z KČT, odbor Čeřínek pro ně nachystali několik tras z různých směrů.

Ráno o půl osmé pořadatelé začali chystat před turistickou chatou stánky na registraci účastníků a propagační materiály, které věnoval Kraj Vysočina, Vysočina Tourism a město Jihlava. Připravovaly se také sladkosti a tradiční klobásky k opékáni na ohni.

na příchod turistů jsme připraveni

Kolem deváté hodiny se začali trousit první turisté. Úplně první byl turista z Chebu, který přijel již v pátek a přespal u chaty ve stanu.
Pepa přivedl malou skupinku turistů Čeřínku. Během dopoledne přicházeli další turisté, mezi nimi například naši stálí návštěvníci z Hlinska. Ze vzdálenějších míst tu byli turisté z Břeclavi a Brna. Přijeli i cyklisté. Měli jsme radost, že se zúčastnili i nečlenové KČT. Všichni dostali Pamětní list a mohli si vybrat z propagačních materiálů, zaměřených na krásu a pamětihodnosti Vysočiny, klobásku na opečení na ohni, o který se staral Honza. Na výběr také byly dobré buchty a zákusky, napečené organizátorkami.

turista z Chebu

první turisté přicházejí

Honza připravil oheň

turisté z Hlinska

turisté KČT Čeřínek

cyklisté KČT Čeřínek

V turistické chatě v restauraci byla možnost chutného oběda.
Pro pobavení nejmenších účastníků připravila Jitka dovednostní soutěže.

házení na cíl

před odchodem do Kostelce

Příčinou menší účasti, oproti minulým ročníkům, bylo asi počasí. Bylo velké teplo a dusno. Meteorologové předpovídali 34°C a také silné bouřky, což některé odradilo. Nakonec bylo na Čeřínku jenom 27°C, ani nepršelo a bouřky přišly až v noci, ale to už byli všichni doma.
Přesto se na Čeřínku sešlo 61 turistů a snaha pořadatelů manželů Svatošových, Veselých, Korbelových a E. Kumštárové uspořádat 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek, nebyla snad až tak zbytečná.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2019 | 87 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto J. Veselý a F. Janeček |