05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

11.Hvězdicový výstup na Čeřínek
Již po jedenácté se turisté vydali z různých stran na Čeřínek. Pořadatelé z KČT, odbor Čeřínek pro ně nachystali několik tras z různých směrů.

Ráno o půl osmé pořadatelé začali chystat před turistickou chatou stánky na registraci účastníků a propagační materiály, které věnoval Kraj Vysočina, Vysočina Tourism a město Jihlava. Připravovaly se také sladkosti a tradiční klobásky k opékáni na ohni.

na příchod turistů jsme připraveni

Kolem deváté hodiny se začali trousit první turisté. Úplně první byl turista z Chebu, který přijel již v pátek a přespal u chaty ve stanu.
Pepa přivedl malou skupinku turistů Čeřínku. Během dopoledne přicházeli další turisté, mezi nimi například naši stálí návštěvníci z Hlinska. Ze vzdálenějších míst tu byli turisté z Břeclavi a Brna. Přijeli i cyklisté. Měli jsme radost, že se zúčastnili i nečlenové KČT. Všichni dostali Pamětní list a mohli si vybrat z propagačních materiálů, zaměřených na krásu a pamětihodnosti Vysočiny, klobásku na opečení na ohni, o který se staral Honza. Na výběr také byly dobré buchty a zákusky, napečené organizátorkami.

turista z Chebu

první turisté přicházejí

Honza připravil oheň

turisté z Hlinska

turisté KČT Čeřínek

cyklisté KČT Čeřínek

V turistické chatě v restauraci byla možnost chutného oběda.
Pro pobavení nejmenších účastníků připravila Jitka dovednostní soutěže.

házení na cíl

před odchodem do Kostelce

Příčinou menší účasti, oproti minulým ročníkům, bylo asi počasí. Bylo velké teplo a dusno. Meteorologové předpovídali 34°C a také silné bouřky, což některé odradilo. Nakonec bylo na Čeřínku jenom 27°C, ani nepršelo a bouřky přišly až v noci, ale to už byli všichni doma.
Přesto se na Čeřínku sešlo 61 turistů a snaha pořadatelů manželů Svatošových, Veselých, Korbelových a E. Kumštárové uspořádat 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek, nebyla snad až tak zbytečná.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2019 | 164 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto J. Veselý a F. Janeček |