27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

11.Hvězdicový výstup na Čeřínek
Již po jedenácté se turisté vydali z různých stran na Čeřínek. Pořadatelé z KČT, odbor Čeřínek pro ně nachystali několik tras z různých směrů.

Ráno o půl osmé pořadatelé začali chystat před turistickou chatou stánky na registraci účastníků a propagační materiály, které věnoval Kraj Vysočina, Vysočina Tourism a město Jihlava. Připravovaly se také sladkosti a tradiční klobásky k opékáni na ohni.

na příchod turistů jsme připraveni

Kolem deváté hodiny se začali trousit první turisté. Úplně první byl turista z Chebu, který přijel již v pátek a přespal u chaty ve stanu.
Pepa přivedl malou skupinku turistů Čeřínku. Během dopoledne přicházeli další turisté, mezi nimi například naši stálí návštěvníci z Hlinska. Ze vzdálenějších míst tu byli turisté z Břeclavi a Brna. Přijeli i cyklisté. Měli jsme radost, že se zúčastnili i nečlenové KČT. Všichni dostali Pamětní list a mohli si vybrat z propagačních materiálů, zaměřených na krásu a pamětihodnosti Vysočiny, klobásku na opečení na ohni, o který se staral Honza. Na výběr také byly dobré buchty a zákusky, napečené organizátorkami.

turista z Chebu

první turisté přicházejí

Honza připravil oheň

turisté z Hlinska

turisté KČT Čeřínek

cyklisté KČT Čeřínek

V turistické chatě v restauraci byla možnost chutného oběda.
Pro pobavení nejmenších účastníků připravila Jitka dovednostní soutěže.

házení na cíl

před odchodem do Kostelce

Příčinou menší účasti, oproti minulým ročníkům, bylo asi počasí. Bylo velké teplo a dusno. Meteorologové předpovídali 34°C a také silné bouřky, což některé odradilo. Nakonec bylo na Čeřínku jenom 27°C, ani nepršelo a bouřky přišly až v noci, ale to už byli všichni doma.
Přesto se na Čeřínku sešlo 61 turistů a snaha pořadatelů manželů Svatošových, Veselých, Korbelových a E. Kumštárové uspořádat 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek, nebyla snad až tak zbytečná.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2019 | 360 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto J. Veselý a F. Janeček |