13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Vysazení lípy na Čeřínku
Na sázení lípy na Čeřínku se těšili turisté nejen z našeho odboru. Situace je v poslední době hodně složitá a slavnostní akt pro veřejnost pokazil další nárůst covidové nákazy.

V týdnu před sázením byla připravená jáma pro lípu a zároveň byl upraven kámen pro pamětní desku. To vše probíhalo ještě v naději, že sázení bude veřejné. Na základě vládního nařízení, které platilo od středy 14. 10. 2020 bylo nutné slavnostní zasázení omezit na co nejmenší počet zúčastněných a akci plánovanou na 17. 10. 2020 zrušit.

příprava kamene

kámen připravený pro pamětní desku

Mladá lípa byla objednaná, nezbývalo, než zasadit lípu bez účasti veřejnosti. V pátek 16. 10. 2020 dovezli pracovníci SMJ asi pětiletou lípu k turistické chatě na Čeřínku. Zároveň se tu sešla malá skupinka turistů odboru a pozvaná autorka nového sborníku - almanachu Míša Svatošová, a s ní další, kteří se podíleli na jeho vydání.
Pracovníci dovezenou lípu usadili do připravené jámy a každý z účastníků přihodil pár lopat dovezené zeminy, popřál lípě, aby se jí na Čeřínku dařilo, a aby tady rostla mnoho let. Potom předseda odboru Jirka Veselý odhalil kámen s pamětní deskou o vysazení lípy.

pracovníci SMJ přivezli lípu

příchod účastníků

první lopata zeminy byla od Luďka

Míša pokračuje

následují František a Jirka

Věra a Jitka

Iva a Míla

Iva a Miládka

odhalení kamene s pamětní deskou

U nově zasazeného stromu byl představen nový sborník, vydaný ke 100 letům založení KČT Čeřínek Jihlava. Předseda s autorkou Míšou Svatošovou sborník slavnostně pokřtili. Přítomní si připili na dalších sto let Čeřínku. Pracovníci SMJ dokončili usazení a zajištění lípy, a upravili okolí stromu.

křest nového sborníku ke 100 let zal. KČT Čeřínek

usazení a zajištění lípy pracovníky SMJ

mladá lípa na Čeřínku

Přítomní se u lípy vyfotografovali a společně ocenili práci autorky sborníku s vyhledáváním historických faktů a literárního uspořádání celého díla, na kterém měl svůj podíl i Mirek Svatoš, který se bohužel vydání už nedočkal. Rádkyní a pomocnicí autorce byla Ing. Míla Bradová, a František Janeček pomohl s grafickou úpravou. Nutno dodat, že sborník obsahuje důležité údaje za celých sto let KČT Čeřínku a je moc pěkně doplněný fotografiemi, jak historickými, tak i současnými.

nový sborník

turistická chata na Čeřínku

pamětní kameny u turistické chaty

Poté se účastníci rozešli a odjeli z Čeřínku.

Omlouváme se všem, kteří se chtěli této akce účastnit. Chtěli jsme, aby tu byli všichni, kteří měli zájem. Ale bohužel, nešlo to jinak. Vládní nařízení se muselo dodržet. Moudří to pochopí. Slavnostní setkání u lípy ale uskutečníme až budou lepší časy. Doufejme, že to bude brzy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 10. 2020 | 121 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |