Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Okolo Dobronína s Evou
Těšili jsme se, že se už vše vrátí do zajetých kolejí, ale hrozba Covid-19 tady stále je. Velké akce, které byly plánované, se opět ruší. Tak byl zrušený i pochod v Sobíňově “Léto v Železných horách”, kterého se každoročně účastníme.

Náhradní vycházky v sobotu 1. 8. 2020 se ujala opět Eva Kumštárová a pozvala naše turisty do Dobronína. Na nádraží v Dobroníně čekala na vlak, který přivezl z Jihlavy 10 kamarádů turistů.

Eva čeká v Dobroníně

vlak přivezl 10 turistů

přivítání a seznámení s vycházkou


Bylo dost velké horko a také bylo dost času, tak se skupina pomalu vydala Dobronínem na začátek Naučné stezky o koních. U plastiky velikého pohádkového koníka se chvíli zdržela a potom pokračovala k vypuštěnému rybníku Holotympl.

cestou Dobronínem

zvědavá kozička

k Naučné stezce o koních


Pohádkový koník

zastávka u koníka


březovou alejí po NS

koně u NS

Březová alej

Kaštanová alej vystřídala Březovou

vypuštěný rybník Holotympl

u rybníka Holotympl


cestou i necestoupřekonávání překážekodpočívadlo u Ždírce

chvíle ve stínu odpočívadla


ke Ždírci

ve stínu mohutné lípy

po silnici do Dobronína

v Dobroníně


Dobrodružná výprava v žáru slunce trochu unaví, a tak zasloužená zastávka v restauraci Na Zatáčce byla vítaná. Všichni žízniví se odměnili studeným pěnivým oroseným mokem. To prasátko, které se točilo na rožni bohužel bylo až na večer.Jedenáctka našich turistů se po osvěžení v restauraci vydala k nádraží. Po cestě přišla některým ještě vhod zmrzlina u kulturního domu. Tady se kamarádi rozloučili s Evou. Pochválili jí vycházku netradičními cestami a zvesela a spokojení se vlakem vrátili do Jihlavy.

hurá na zmrzlinu

na nádražíCelá vycházka byla dlouhá 10 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 08. 2020 | 160 přečtení |
Zdroj: text:V. Veselá, foto: V. Veselá, P. Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server