Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Po Vysočině s Gustavem Mahlerem
U příležitosti hudebního festivalu Mahler Jihlava 2020 - Hudba tisíců, pořádal KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava ve spolupráci s OS Mahler 2000 - společnost Gustava Mahlera v neděli 14. 6. 2020 putování po Vysočině s Gustavem Mahlerem.
Každý rok se účastníme této slavnostní akce, spojené s turistickým pochodem.

V důsledku Covid-19 a povinného omezení vyjeli účastníci objednaným autobusem v rouškách a v menším počtu 31 osob do Kališť u Humpolce, rodné obce G.M.
Hned po příjezdu u rodného domu G. Mahlera paní Mgr. Jana Černá ze společnosti Gustava Mahlera všechny přivítala. V proslovu o G. Mahlerovi připomněla také účast Mirka Svatoše v minulých letech, který se vždy podílel na každoročním vysázení růže. Letos v květnu Mirek bohužel odešel do turistického nebe. Vysazení růže Lidka, která byla vyšlechtěna pro obec Lidice, se ujali Jirka Veselý, předseda KČT, odbor Čeřínek Jihlava a Iva Svobodová s pomocí Míši Svatošové.

než přijede autobus

u rodného domu G.M.

přivítání v Kalištích


sázení růžePo slavnostním aktu, který proběhl za drobného deště, byli všichni přítomní pozváni, před odchodem na trasy pochodu, na bohatou snídani.
Dobré jídlo, příjemná obsluha a ochota organizátorů od společnosti G. Mahlera, navodila dobrou náladu turistům, vydávajícím se na cestu. I počasí se umoudřilo a přestalo pršet. Ač se od domu vydávaly skupinky jednotlivě, po cestě se spojily a trasu tak absolvovaly téměř celou společně.

snídaně v domě G. Mahlera

odchod na trasu


Šlo se nejprve po zelené TZ do Proseče. Do Starých Hutí, Rejčkova a Rohule vedla červená TZ.

mlha nad krajinou

rybník Horní Rychta

na trase

v Proseči


ve Starých Hutích


u smírčího kamene


na blátivé cestě

BOTA-NICKÁ zahrada


u bota-nické zahrady

v Rejčkově


objevili jsme divočáka

soukromý pozemek RohulePo modré, už za nepříjemného deště, přišli zmoklí turisté přes Koňkovice do Smrčné nad Sázavou. Absolvovali tak 12,5 km. Většina zůstala tady na železniční zastávce, i když byla ještě asi hodina do odjezdu vláčku.

začalo pršet

ve Smrčné n. Sázavou

v Sázavě je konečně dost vody

čekárna ve Smrčné


Skupinka těch otrlejších však pokračovala stále v dešti na příští železniční stanici do Mrzkovic. A dvě nejvíce urputné účastnice pokračovaly ještě dál a nastoupily až v Dolní Březince.


Do Jihlavy přijeli všichni trochu zmáčení, ale spokojení s krásně prožitým dnem společně s kamarády, po dlouhé době, postižené koronavirem.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2020 | 328 přečtení |
Zdroj: text a foto: V+J Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server