Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Brigáda na malé chatě na Čeřínku
Je úterý 19. května a pomalu odeznívá pandemie COVID-19. Společné vycházky stále neorganizujeme, ale brzy se vrátíme k pravidelným akcím. Ta první proběhne 20. 6. 2020 na Čeřínku, aspoň pokud to podmínky a nařízení vlády umožní. Proto je potřeba začít něco dělat.

Omezením počtu a míst v autech se osm turistů domluvilo na brigádu úklidu a údržby malé chaty na Čeřínku. Vybaveni pracovními pomůckami se po příjezdu na Čeřínek hned čtyři ženy a čtyři muži dali do práce.

příjezd na Čeřínek


Bylo potřeba v chatě vymést všechny pavučiny, vyhnat zimní obyvatele chaty myšky, které nechaly po sobě nevábné známky svého pobytu. Umývalo se veškeré nádobí, leštila okna, vysávala a vytírala se podlaha. Ženské práce bylo dost.

Eva vymetá pavučiny

Vlaďka pracuje na verandě

Miládka umývá nádobí


Zato chlapi se dali do broušení venkovního dřevěného obložení chaty a následoval nový nátěr. S veselou náladou šla práce rychle od ruky a brzy bylo hotovo.

začala se brousit chata

natírá se chata

Jirka natírá na žebříku


Pepa natírá dveře

Ambrož natírá okapy

a nenechal se zlákat k odpočinku

Věra umývá okna po natření chaty


Také okolí chaty se zbavovalo suchého listí.

úklid listí kolem chatyLuděk už nahrabal dost


Za odměnu si všichni pochutnali na teplém párku a zaslouženém kafíčku s kokosovým řezem. Zázemí a párky zajistil nájemce velké chaty.


rozkvetlý kaštan rozezvučely včelky

mladá ještěrka u chaty

brigáda se vydařila


I když pracovně, ale spokojeně v hezkém prostředí „našeho“ Čeřínku jsme si užili pěkný slunečný den.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 05. 2020 | 370 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server