27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Šlapanov - H. Brod v zimě
Je 22.2.2020 a to je den se zvláštní ENERGIÍ – nuže,využijme ji! Skupina 15 turistů z KČT Čeřínek i jiných, se sešla na hl.vlak.nádraží v Jihlavě k vycházce ze Šlapanova do Havl.Brodu.

Hudební znělkou ze šlapanovského kostela jsme se naladili na pěknou vycházku po ZTZ přes vrch Vysoká, překrásné rozhledy do okolí, obec Vysoká.

cesta do Vysoké

Odtud naučnou stezkou Bohuslava Reynka- Svatý Kříž –Lázně Petrkov/není moc udržovaný/ a potom Grodlův mlýn a okolo vodní přehrady Žabinec.

na NS B. Reynka

Vodní nádrž Žabinec

památník rumunských vojáků

Různorodý povrch a překrásné, téměř jarní počasí, dodalo skvělou náladu.

Došli jsme šťastni, trochu zabláceni, ale po občerstvení U Kroupů spokojeni!
Děkuji za organizaci Petra Janouška a KČT Čeřínek

Bylo nás 15 a ušli jsme asi 15,5 km Jíťa Lavičková