27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Zimním Podoubravím
Poslední roky v zimě moc sněhu nebývá, ale letos je v zimě spíš jaro. Takové skoro jarní počasí bylo i v sobotu 1. února 2020. Na tento den byl připraven 26. ročník pochodu „Zimním Podoubravím, aneb Memoriál Ladislava Dymáčka”, který pořádá obec Sobíňov s KČT Havlíčkův Brod.

Z našeho odboru se do Sobíňova vypravilo 17 turistů. S dalšími turisty z ostatních odborů zaplnili vlak a na start pochodu v hostinci „U Štefana“ přišlo průběžně asi 270 účastníků.

přijeli jsme do Sobíňova

fronta na startu

Po přihlášení a vyzvednutí propozic s mapkami pochodu se jednotlivé skupiny vydaly na cestu. Naše 17členná skupina se rozdělila. Část šla krátkou trasu po naučné stezce 8 km a druhá skupina šla delší patnáctikilometrovou trasu, která vedla přes Dolní Sokolovec, Bezděkov a Štěpánov do Podmoklan a zpět do Sobíňova.

skupina na 15 km trasu

na NS

Téměř jarní počasí připravilo na trasy hodně blátivé cesty. Ale slunce zvědavě vykukovalo z polojasné oblohy, aby vidělo, jak se s útrapami bláta vypořádají turisté. K tomu si prozpěvovali ptáci, kteří se radovali, možná ještě předčasně, že už je to pravé jaro.

bláto,kam se podíváš

Niva Doubravy

na "Hlíně"

vodní nádrž Hlína

na hrázi rybníka

rybník Zahájský

po NS

blížíme se do Sopot

bývalý hřbitov v Sopotech

kostel Navštívení Panny Marie v Sopotech

Během odpoledne se turisté postupně vraceli z tras. V cíli obdrželi pamětní list za absolvování pochodu a drobný dárek v podobě pěkného kovového otvíráčku. V hostinci U Štefana bylo navařeno. Zvláště chutnala výborná dršťková polévka.

vracíme se do Sobíňova

v cíli

polní kuchyně s dršťkovou

před hostincem

jdeme na zastávku

než přijede vlak

Veselá nálada, pěkné počasí a dobré jídlo ve společnosti spokojených lidiček, naladěných na stejnou turistickou notu - co víc si přát.
Děkujeme pořadatelům. Byla to pěkná a vydařená sobotní akce.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 02. 2020 | 239 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí, E. Horská |