Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Zimním Podoubravím
Poslední roky v zimě moc sněhu nebývá, ale letos je v zimě spíš jaro. Takové skoro jarní počasí bylo i v sobotu 1. února 2020. Na tento den byl připraven 26. ročník pochodu „Zimním Podoubravím, aneb Memoriál Ladislava Dymáčka”, který pořádá obec Sobíňov s KČT Havlíčkův Brod.

Z našeho odboru se do Sobíňova vypravilo 17 turistů. S dalšími turisty z ostatních odborů zaplnili vlak a na start pochodu v hostinci „U Štefana“ přišlo průběžně asi 270 účastníků.

přijeli jsme do Sobíňova


fronta na startu


Po přihlášení a vyzvednutí propozic s mapkami pochodu se jednotlivé skupiny vydaly na cestu. Naše 17členná skupina se rozdělila. Část šla krátkou trasu po naučné stezce 8 km a druhá skupina šla delší patnáctikilometrovou trasu, která vedla přes Dolní Sokolovec, Bezděkov a Štěpánov do Podmoklan a zpět do Sobíňova.

skupina na 15 km trasu

na NS


Téměř jarní počasí připravilo na trasy hodně blátivé cesty. Ale slunce zvědavě vykukovalo z polojasné oblohy, aby vidělo, jak se s útrapami bláta vypořádají turisté. K tomu si prozpěvovali ptáci, kteří se radovali, možná ještě předčasně, že už je to pravé jaro.

bláto,kam se podíváš




Niva Doubravy


na "Hlíně"

vodní nádrž Hlína


na hrázi rybníka

rybník Zahájský

po NS



blížíme se do Sopot

bývalý hřbitov v Sopotech



kostel Navštívení Panny Marie v Sopotech


Během odpoledne se turisté postupně vraceli z tras. V cíli obdrželi pamětní list za absolvování pochodu a drobný dárek v podobě pěkného kovového otvíráčku. V hostinci U Štefana bylo navařeno. Zvláště chutnala výborná dršťková polévka.

vracíme se do Sobíňova

v cíli

polní kuchyně s dršťkovou

před hostincem

jdeme na zastávku

než přijede vlak



Veselá nálada, pěkné počasí a dobré jídlo ve společnosti spokojených lidiček, naladěných na stejnou turistickou notu - co víc si přát.
Děkujeme pořadatelům. Byla to pěkná a vydařená sobotní akce.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 02. 2020 | 422 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server