Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Turistické uvítání roku 2020 ve Ždírci
Více jak dvacetiletou tradici máme v našem KČT Čeřínek na začátku každého roku. Turistické uvítání roku, spojené s výšlapem a ukončené taneční zábavou, se letos uskutečnilo v sobotu 4. 1. 2020 ve Ždírci u Jihlavy.

V pravé poledne se turisté, připraveni na pěší výpravu z Jihlavy do Ždírce, sešli u hlavního nádraží v Jihlavě. Tradičně se před nádražní budovou vyfotografovali a potom se už pod vedením Jitky Korbelové vydali na cestu. Předpověď počasí příliš pěkná nebyla a mnoho turistů na 15 km odradila, tak tuto nejdelší trasu absolvovalo jen 9 turistů. Ještě je potřeba přičíst další pochodníky na dlouhou trasu, kteří přijeli z Třebíče a šli do Ždírce už o hodinu dříve, z důvodu vlakového spojení, které je od letoška trochu komplikovanější, než v předchozích letech.

turisté u hlavního nádraží


pěšky do Ždírce
na Rytířsku mají zavřeno


Mezitím, co pěšáci překonávali zmrzlé i blátivé cesty přes Henčov a Rytířsko, přes nástrahy vykácených lesů, zničených kůrovcem, čelili velkému větru a občas dešti i slabému chumelení, organizátoři manželé Věra a Jiří Veselí, Míša Svatošová, Marie Nováková a Jan Korbel připravovali sál v kulturním domě ve Ždírci.

sál je připravený

Netrvalo dlouho a přicházeli první návštěvníci, kteří se dopravili do místa konání zábavy auty, autobusy nebo i pěšky z okolních blízkých obcí.
Při příchodu dostal každý návštěvník půl litru vína (měl na výběr červené nebo bílé), perníkový koláček, krémový věneček a později k večeři každý dostal vepřový řízek s chlebem a okurkou. To vše bylo v ceně vstupenky.
V 17 hodin začala hrát hudba – skupina TRIOMIX. Zábava se rozjela. Turisté, ač trochu unaveni pochodem, neváhali a hned byl taneční prostor zaplněn tancujícími páry i skupinkami společně tancujícími v kroužku. Bylo veselo.

občerstvení pro účastníky

Jirka zahajuje zábavuhraje skupina Triomix
příprava večeře
Zábavu ještě víc oživilo taneční vystoupení skupiny rokenrolového klubu Elvis z Jihlavy. Tanec na české starší písničky rokenrolové dívčí formace a začínající tanečníci akrobatického rokenrolu diváky pobavili a potěšili. Jejich milé vystoupení se vždy líbí.

vystoupení skupiny rokenrolu Elvisa už se zase tančí

Další taneční vystoupení si připravila skupina country tanců BONANZA. Zatancovala dva tance. Ženy svými rozevlátými sukněmi vnesly do sálu mexický temperament a moc se také líbily. Sklidily velký potlesk stejně jako rokenrol.

taneční skupina Bonanza
Mexický tanec v podání Bonanzy


BonanzaPotom se už všichni bavili sami svými „tanečními kreacemi“. Hudba hrála a turisté tancovali až do 23 hodin, kdy zábava skončila.
když hudba nehraje


už se zase tancuje

zábava se líbila


Někteří návštěvníci měli svůj odvoz, ostatní zájemce odvezl přistavený autobus do Jihlavy. Cesta byla trochu dobrodružná, protože se počasí ještě více pokazilo a na silnici se vytvořila ledová krusta z padajícího sněhu s deštěm a okamžitého přimrzání. Přesto se všichni dostali pomalu, ale v pořádku do svých domovů.

za rok na shledanou


a na závěr...


Turistického uvítání do roku 2020 se zúčastnilo 117 turistů, o občerstvení a organizaci se postaralo 7 pořadatelů, 3 muzikanti Triomixu,
16 tanečníků rokenrolu a 5 žen Bonanzy. Řízky usmažili kuchaři v Zezulkárně v Jihlavě.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 01. 2020 | 417 přečtení |
Zdroj: text: V Veselá, foto: V+J Veselí, E. Horská |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server