27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Z Křižanova do Velkého Meziříčí
Na třetí adventní sobotu 14. 12. 2019 navrhnul Petr vycházku z Křižanova do Velkého Meziříčí. Předvánoční shon a nejisté počasí bylo příčinou, že se ve vlaku směr Havlíčkův Brod s přestupem do Křižanova sešlo jen šest turistů. Cestou vlakem svítilo sluníčko, tak se všichni těšili na jasný den.

Při vystoupení z vlaku v Křižanově se sluníčko schovalo do šedivých mraků. Krajina byla vyzdobená silnou vrstvou stříbrné jinovatky. I bez jasného slunce to však byla nádhera.
Po zelené TZ skupinka zanedlouho došla do Kozlova a potom do obce Sviny. Odtud červená TZ vedla směrem na Fajtův kopec s rozhlednou.

v Křižanově

v Kozlově

kaplička v Kozlově

ojíněnou krajinou

do obce Sviny

zvonička v obci Sviny

na zahrádce místní MŠ

po ČTZ do Velmezu

na Fajtův kopec

rozhledna na Fajtově kopci

U rozhledny je sjezdovka, která už byla v plném provozu. Na rozhlednu se nikomu nechtělo, protože výhledy byly zakryty šedivými mraky. Z Fajtova kopce vedla červená TZ do Velkého Meziříčí, kam šestice po nějaké chvíli došla.

sjezdovka je v provozu

ve Velkém Meziříčí

Malá procházka městem stačila na rozhodnutí navštívit restauraci Nový Svit na oběd. Brzy po obědě byla naplánovaná cesta k autobusu. Mezitím chvílemi padal mokrý sníh. Při čekání na autobus si turisté vzpomněli na dětství a společně postavili malého sněhuláčka. Asi dlouho nevydržel, protože se dost oteplilo.

v restauraci na obědě

vánočně vyzdobené náměstí

postavíme si sněhuláčka

sněhulák turista

Vycházka proběhla v dobré náladě a při cestě z Křižanova do Velkého Meziříčí urazili turisté 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 15. 12. 2019 | 228 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |