Hlavní menu
  Novinky
27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Z Křižanova do Velkého Meziříčí
Na třetí adventní sobotu 14. 12. 2019 navrhnul Petr vycházku z Křižanova do Velkého Meziříčí. Předvánoční shon a nejisté počasí bylo příčinou, že se ve vlaku směr Havlíčkův Brod s přestupem do Křižanova sešlo jen šest turistů. Cestou vlakem svítilo sluníčko, tak se všichni těšili na jasný den.

Při vystoupení z vlaku v Křižanově se sluníčko schovalo do šedivých mraků. Krajina byla vyzdobená silnou vrstvou stříbrné jinovatky. I bez jasného slunce to však byla nádhera.
Po zelené TZ skupinka zanedlouho došla do Kozlova a potom do obce Sviny. Odtud červená TZ vedla směrem na Fajtův kopec s rozhlednou.

v Křižanově

v Kozlově

kaplička v Kozlověojíněnou krajinou


do obce Sviny

zvonička v obci Sviny

na zahrádce místní MŠ

po ČTZ do Velmezuna Fajtův kopec

rozhledna na Fajtově kopciU rozhledny je sjezdovka, která už byla v plném provozu. Na rozhlednu se nikomu nechtělo, protože výhledy byly zakryty šedivými mraky. Z Fajtova kopce vedla červená TZ do Velkého Meziříčí, kam šestice po nějaké chvíli došla.

sjezdovka je v provozu

ve Velkém Meziříčí


Malá procházka městem stačila na rozhodnutí navštívit restauraci Nový Svit na oběd. Brzy po obědě byla naplánovaná cesta k autobusu. Mezitím chvílemi padal mokrý sníh. Při čekání na autobus si turisté vzpomněli na dětství a společně postavili malého sněhuláčka. Asi dlouho nevydržel, protože se dost oteplilo.

v restauraci na obědě


vánočně vyzdobené náměstí

postavíme si sněhuláčka


sněhulák turistaVycházka proběhla v dobré náladě a při cestě z Křižanova do Velkého Meziříčí urazili turisté 13 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 15. 12. 2019 | 228 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server