13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Z Křižanova do Velkého Meziříčí
Na třetí adventní sobotu 14. 12. 2019 navrhnul Petr vycházku z Křižanova do Velkého Meziříčí. Předvánoční shon a nejisté počasí bylo příčinou, že se ve vlaku směr Havlíčkův Brod s přestupem do Křižanova sešlo jen šest turistů. Cestou vlakem svítilo sluníčko, tak se všichni těšili na jasný den.

Při vystoupení z vlaku v Křižanově se sluníčko schovalo do šedivých mraků. Krajina byla vyzdobená silnou vrstvou stříbrné jinovatky. I bez jasného slunce to však byla nádhera.
Po zelené TZ skupinka zanedlouho došla do Kozlova a potom do obce Sviny. Odtud červená TZ vedla směrem na Fajtův kopec s rozhlednou.

v Křižanově

v Kozlově

kaplička v Kozlově

ojíněnou krajinou

do obce Sviny

zvonička v obci Sviny

na zahrádce místní MŠ

po ČTZ do Velmezu

na Fajtův kopec

rozhledna na Fajtově kopci

U rozhledny je sjezdovka, která už byla v plném provozu. Na rozhlednu se nikomu nechtělo, protože výhledy byly zakryty šedivými mraky. Z Fajtova kopce vedla červená TZ do Velkého Meziříčí, kam šestice po nějaké chvíli došla.

sjezdovka je v provozu

ve Velkém Meziříčí

Malá procházka městem stačila na rozhodnutí navštívit restauraci Nový Svit na oběd. Brzy po obědě byla naplánovaná cesta k autobusu. Mezitím chvílemi padal mokrý sníh. Při čekání na autobus si turisté vzpomněli na dětství a společně postavili malého sněhuláčka. Asi dlouho nevydržel, protože se dost oteplilo.

v restauraci na obědě

vánočně vyzdobené náměstí

postavíme si sněhuláčka

sněhulák turista

Vycházka proběhla v dobré náladě a při cestě z Křižanova do Velkého Meziříčí urazili turisté 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 15. 12. 2019 | 354 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |