27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Mikulášská vycházka na Čeřínek
Sobota 7. prosince 2019 nezačala zrovna nejlíp. Přes noc mrzlo a k tomu začala padat mrznoucí mlha, takže ráno bylo všechno jako zalité pod sklem. Cestou na nádraží už byly silnice prosolené, ale MHD moc nefungovala. Chodníky klouzaly, a tak se mnozí turisté zavčas nedostali na nádraží. Někteří to vzdali už při pohledu z okna.

Přesto se ale sešlo 11 odvážných, aby se vydali vlakem do Dolní Cerekve a pak pěšky, námrazou pokrytou krajinou, na vrch Čeřínek. Cestou se zastavili u lomu. Na hladině jeho čisté vody se odrážela okolní skaliska jako v zrcadle.

v Dolní Cerekvi

betlém v D. Cerekvi

výzdoba u domu

po ŽTZ

u zatopeného lomu

Cesta lesem neklouzala, zato ze stromů občas padaly kapky tající námrazy. Chvílemi to vypadalo, jako když prší. Loni jsme šli čerstvým sněhem, ale letos jsme postupovali vzhůru spadaným listím, a tak jsme mohli vidět i čerstvě rozrytou zem od divočáků. S přibývající výškou se na cestě objevovala i sněhová pokrývka. Došli jsme na turistickou chatu na Čeřínku, kde již byly připravené špekáčky a začalo dobrodružství se zapálením ohně.

na zdraví

tady řádili divočáci

u chaty ale sníh není

v chatě

Dřevo totiž bylo hodně mokré, ale po chvíli snažení boje s kouřem se podařilo oheň rozdělat. Každý si opekl špekáček a odešel do chaty si ho sníst.

oheň ještě nechce hořet

a přece opékáme

V chatě panovala dobrá nálada. Věra rozdala perníčky a pamětní listy, které k této příležitosti připravila. Po výborné bramborové polévce a dalšího jídla nastal čas odchodu na vlak do Kostelce.

odcházíme na vlak

v Kostelci

Vlakem v 14,45 hod. odjela skupina do Jihlavy.

Celkem jsme na vycházce ušli 12 km. I přes nepříznivé ráno se vycházka vydařila.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 12. 2019 | 245 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |