13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Mikulášská vycházka na Čeřínek
Sobota 7. prosince 2019 nezačala zrovna nejlíp. Přes noc mrzlo a k tomu začala padat mrznoucí mlha, takže ráno bylo všechno jako zalité pod sklem. Cestou na nádraží už byly silnice prosolené, ale MHD moc nefungovala. Chodníky klouzaly, a tak se mnozí turisté zavčas nedostali na nádraží. Někteří to vzdali už při pohledu z okna.

Přesto se ale sešlo 11 odvážných, aby se vydali vlakem do Dolní Cerekve a pak pěšky, námrazou pokrytou krajinou, na vrch Čeřínek. Cestou se zastavili u lomu. Na hladině jeho čisté vody se odrážela okolní skaliska jako v zrcadle.

v Dolní Cerekvi

betlém v D. Cerekvi

výzdoba u domu

po ŽTZ

u zatopeného lomu

Cesta lesem neklouzala, zato ze stromů občas padaly kapky tající námrazy. Chvílemi to vypadalo, jako když prší. Loni jsme šli čerstvým sněhem, ale letos jsme postupovali vzhůru spadaným listím, a tak jsme mohli vidět i čerstvě rozrytou zem od divočáků. S přibývající výškou se na cestě objevovala i sněhová pokrývka. Došli jsme na turistickou chatu na Čeřínku, kde již byly připravené špekáčky a začalo dobrodružství se zapálením ohně.

na zdraví

tady řádili divočáci

u chaty ale sníh není

v chatě

Dřevo totiž bylo hodně mokré, ale po chvíli snažení boje s kouřem se podařilo oheň rozdělat. Každý si opekl špekáček a odešel do chaty si ho sníst.

oheň ještě nechce hořet

a přece opékáme

V chatě panovala dobrá nálada. Věra rozdala perníčky a pamětní listy, které k této příležitosti připravila. Po výborné bramborové polévce a dalšího jídla nastal čas odchodu na vlak do Kostelce.

odcházíme na vlak

v Kostelci

Vlakem v 14,45 hod. odjela skupina do Jihlavy.

Celkem jsme na vycházce ušli 12 km. I přes nepříznivé ráno se vycházka vydařila.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 12. 2019 | 395 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |