27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Kolem Dobronína na vánoční výstavu
V sobotu 30. 11. 2019 nás Eva pozvala na vycházku kolem Dobronína, spojenou s vánočním programem v kulturním domě.

Po příjezdu do Dobronína nás čekala spolu s Karlem na nádraží, všechny přivítala a seznámila nás s trasou vycházky, kterou musela trochu upravit z důvodu bláta po deštích. Naše cesta vedla ulicí Za Tratí k Silu a dále přes silnici k tunelu pod tratí a k soukromým rybníčkům. Tyto rybníčky se upravují, tak je zde plno bláta. Po lávce přes Zlatý potok jsme došli k lomům. Zde jsme objevili práci bobra. V lomech se těžil kámen na stavbu silnic v Dobroníně.

vystupujeme v Dobroníně

Eva s Karlem nás čekají

okolo Dobronína

Za Tratí

Za Tratí k rybníčkům

soukromé rybníčky

kolem rybníčků jdeme blátem

Zlatý potok

starý lom

práce bobra

Další cesta vedla po stráni k lesu, kde řádil vítr a stromy popadaly jeden přes druhý. Vysokou trávou a lesem jsme došli k místu, které se upravuje jako odpočinková zóna. Přes Budínku naše cesta směřovala do kulturního domu na vánoční výstavu.

neznačenou cestou

Zlatý potok

k Budínce

do Dobronína

v Dobroníně

Před kulturním domem byl nádherně zrestaurovaný starý kolotoč. Na výstavě betlémů jsme obdivovali práci šikovných lidí. K dobré předvánoční pohodě přispěly i děti se svým vystoupením.

u betléma

dobový kolotoč

výstava betlémů

ručně vyrobený čertík

výstava rukodělných prací

vystoupení dětí

vánoční písničky s kytarami

Při sledováni programu čas ubíhal a nadešel čas odjezdu. Odešli jsme na nádraží a vlakem 14,26 hod. odjeli do Jihlavy.

odcházíme na vlak

Vycházka nebyla dlouhá. Za částečně slunného počasí 17 turistů ušlo 7 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 12. 2019 | 274 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |