13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Po stopách armádního generála Ludvíka Svobody
KČT, odbor Trnava a Společnost Ludvíka Svobody pořádaly v sobotu 23. listopadu 2019 setkání k uctění památky armádního generála Ludvíka Svobody u příležitosti 124. výročí jeho narozenin.

V sobotu ráno o půl osmé se vypravilo 15 jihlavských turistů vlakem do Třebíče a dále autobusem do Trnavy. V Trnavě se šli přihlásit na pochod.

v Trnavě na startu

Po registraci se skupina vydala po ŽTZ kolem rybníka Velký Bor ke kontrole v Přeckově. Na kontrole bylo živo, podávalo se zde svařené víno na zahřátí a jiné nápoje.

po ŽTZ

rybník Velký Bor

kontrola v Přeckově

Po občerstvení pokračovali po ŽTZ podzimní krajinou ke kontrole na Kuchyňce. Zde se již tradičně opékaly klobásky a nechyběl ani čaj na zahřátí.

podzimním lesem na Kuchyňku

na Kuchyňce

Po opečení klobásků byl čas jít do Hroznatína, kde se od 11,30 hod. konalo vzpomínkové setkání u Pamětního kamene před rodným domem generála Ludvíka Svobody. Nejprve k pomníku nastoupili vlajkonoši a čestná stráž. Potom nad účastníky setkání přeletěl vrtulník z vojenské základny v Náměšti nad Oslavou a následovala Slovenská a Česká hymna a položení květů k pamětnímu kameni s pozdravnými projevy k uctění válečných obětí.

cesta do Hroznatína

v Hroznatíně

čestná stráž

přelet vrtulníku nad Hroznatínem

kladení věnců a kytic

slavnostní projev

sedící dcera L. Svobody

Po zakončení shromáždění se naši turisté vydali pěšky po silnici do Rudíkova. V restauraci v Rudíkově bylo plno, ale rychlá obsluha uspokojila všechny návštěvníky chutným obědem. Kolem 14. hodiny většina hostů restaurace odešla na autobus, který turisty dovezl do Třebíče na vlak.

cesta do Rudíkova

před Rudíkovem

v Rudíkově

v restauraci

než přijede autobus

I když bylo studené a velmi větrné počasí, vycházka se povedla. Podzimní krajinou jsme našlapali 10 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 24. 11. 2019 | 433 přečtení |
Zdroj: text:V.Veselá, foto:V+J Veselí, Varhaníková, Lavičková |