27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Z Leštiny do Nové Vsi na výstavu dýní
Na podzim bývá většinou sychravo, deštivo a mlhavo. A taková byla sobota 2. 11. 2019. V Nové Vsi u Leštiny už od září probíhala výstava dýní, která začátkem listopadu měla skončit. Do Dýňového světa na poslední chvíli pozval Pepa naše turisty.

Ráno se na nádraží sešlo 9 lidiček, kteří se po vystoupení z vlaku v Leštině u Světlé vydali lesní cestou po modré TZ směrem do Nové Vsi u Leštiny. Typicky listopadové počasí umožnilo tentokrát výhledy jen tak do mlhy, a cesta byla trochu mokrá. Asi v polovině 6 km cesty do Dýňového světa jsme odbočili k Mariánské studánce, která je udržovaná a upravená.

v Leštině

po MTZ

stále po MTZ

u Mariánské studánky

V Nové Vsi u Leštiny si ještě skupinka před vstupem do statku prohlédla pěknou nově opravenou kapličku na návsi.

k Nové Vsi

v Nové Vsi

kaplička v Nové Vsi

V Dýňovém světě ve statku U Pipků panovala dobrá nálada. Dopoledne ještě mnoho návštěvníků nebylo, tak jsme si ve venkovním areálu v klidu mohli prohlédnout vystavené dýně různých velikostí, tvarů a barev a obdivovali všelijaké hrací atrakce pro děti, které byly z dýní, slámy a dřeva. Protože měl Svět dýní končit, určitě jsme neviděli všechno, ale i tak jsme viděli radost dětí skákajících ve slámobazénu, prošli jsme se ve šnecích z dýní a v bludišti z klád, někteří z nás vylezli i na stromový žebřík uprostřed. Užili jsme si mnoho legrace. Ještě nás čekala prohlídka výstavy dýní ve stodole, kde byl i prodej.

v Dýňovém světě U Pipků

slámobazén

U Pipků

dýňoví šneci

dýně různých barev a tvarů

bludiště z klád

turisté bloudí v bludišti

prodejna dýní

před restaurací

Potom už byl čas na oběd. V příjemné restauraci na statku jsme ochutnali dýňové speciality. Po obědě jsme statek u Pipků opustili. Do odjezdu vlaku z Nové Vsi bylo ještě spousta času, tak byl původní plán změněn. Nepojedeme z N. Vsi, ale půjdeme na vlak zpět do Leštiny, nyní už po silnici. Po cestě začalo mrholit, a to později přešlo v drobný deštík.

dýňová polévka chutná

dýńové hranolky

odchod z Nové Vsi

v dešti z Nové Vsi do Leštiny

v Leštině

Z Leštiny s přestupem v Havl. Brodě jsme přijeli do Jihlavy. Stále ještě mrholilo. Vycházka do Dýňového světa se líbila, přestože bylo počasí chladné a sychravé, zkrátka jako v listopadu.
Nachodili jsme 11 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 11. 2019 | 263 přečtení |