13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Z Bohušic do Moravských Budějovic
Na sobotu 26. 10. 2019 naplánoval Petr vycházku z Jaroměřic nad Rokytnou do Moravských Budějovic. Jelikož první úsek z Jaroměřic vede po asfaltové frekventované silnici, tak se po domluvě trasa zkrátila o jednu vlakovou zastávku.

Na nádraží v Jihlavě se sešlo 13 turistů a vlakem odjeli do Bohušic u Moravských Budějovic. Mlha nad krajinou se pomalu rozpouštěla a celá parta se vydala po ČTZ směrem na Vícenice. Polní cesta byla lemovaná červenými drahokamy zrajících šípků. Na pozadí za šípky kvetla, k našemu úžasu, řepka. Byla to zvláštní, ale krásně jarně vymalovaná podzimní krajina.

přivítání v Bohušicích

Březinova cesta

šípky a rozkvetlá řepka

Ve Vícenicích jsme se zastavili na krátký odpočinek v hezkém parčíku a potom pokračovali dál kolem rybníčku Oklika k lesu. Po vstupu do lesa (kůrovcem napadeného „nelesa“) se nám ztratila turistická značka. Při hledání TZ jsme nacházeli krásně vzrostlé a zdravé bedly vysoké. Po chvilce nejistoty na neznačené cestě jsme opět značení objevili. Stále po červené TZ Březinovou cestou jsme se dostali na rozcestí Holý kopec.

Vícenice

podzim ve Vícenicích

parčík ve Vícenicích

rybníček Oklika

bedla vysoká

Odtud nás zelená TZ vedla pod vrch Sv. Vít a pod Lukovskou horu, a okrajovou městskou částí Moravských Budějovic zvané Mexiko jsme se dostali do města. Někteří se rozloučili, protože využili dřívější odjezd autobusu.

na ZTZ

kraj pod sv. Vítem

v Mexiku

Většina nespěchala, tak vyplnila čas k odjezdu dalšího autobusu návštěvou restaurace s malým obědem a kávičkou v cukrárně, s následnou krátkou procházkou kolem říčky Rokytné. Mnozí se na Petrově vycházce dostali do míst, kde nikdy předtím nebyli, a tak si vycházku pochvalovali.

restaurace Stern

neobvyklý stolek z vrtule

než přijede autobus

Krásné a slunečné podzimní počasí s téměř letní teplotou nás doprovázelo celých 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 10. 2019 | 402 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |