Hlavní menu
  Novinky
27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Příseka – Muzeum autíček
První říjnová sobota 5. 10. 2019 byla deštivá. Eva naplánovala hezkou vycházku do Příseky do muzea autíček. Potom byla v plánu cesta z Příseky do Jihlavy pěšky, nebo do Luk n. J. a potom vlakem do Jihlavy.

Na autobusovém nádraží se sešlo jen pět turistů, kteří se dohodli, že v takovém nečase se nevydají na blátivé cesty. V dešti by si, jinak krásnou přírodu v tomto kraji, taky nijak neužili. Rozhodli se využít autobusu, který jel ve 13 hodin zpět do Jihlavy a někteří tím pádem stihnou i návštěvu nějaké dílničky u příležitosti „Den otevřených ateliérů“.
Tohoto plánu se tedy drželi a odjeli autobusem do Příseky. Celou cestu autobusem docela silně pršelo. V Přísece vystoupili a s nimi vystoupilo na chvíli z mraků i sluníčko. To je doprovodilo až na zámek do muzea.

o historii Příseky

Příseka


Muzeum autíček a starých hraček vystavuje asi 10 000 exponátů vyrobených v letech 1910 – 1991. Bylo stále na co koukat a divit se, co se všechno vyrobilo a také díky sběratelům zachovalo. Dvě hodiny prohlížení se vzpomínkami na dětství málem nestačily.

zámek PřísekaErb rodu Collaltů - majitel zámečku 17. - 20. stol.

v expozici muzea
Nejen pastva pro oči, ale také pro uspokojení chutí bylo v nabídce areálu muzea. Krásnou kavárnu nikdo nechtěl vynechat. Proto došlo i na kávu a zákusek. I tam byla spousta vystavených autíček. Ta se tam dala i zakoupit.

v kavárně muzea

odcházíme z muzea

zámek Příseka


Z příjemného prostředí se těžko odchází, ale 13. hodina se blíží. Malá skupinka odchází na autobus. Opět neprší. Ale cestou autobusem už zase stěrače pracují na plné obrátky.
V Jihlavě někteří využili ještě na krátký čas otevřené ateliéry a vydali se do knihařství Hloch na exkurzi.
S ostatními návštěvníky se zajímavě dozvěděli, jak se vážou knihy, jak se zdobí, i jak je těžké staré knihy opravit, aby vypadaly jako nové. Každý si tu mohl vlastnoručně vyrobit sešitek. Skoro všichni tuto možnost využili. Tímto se završila deštivá sobota.

v knihařství


vlastnoručně vyrobené sešitky


Malá skupinka, která se vydala do Příseky, vůbec nelitovala, protože si užila příjemný den. Změna programu je vždy vyhrazena a záleží na domluvě a také na možnosti spojů, které ale bývají bohužel v sobotu omezeny. Tady to vyšlo a bylo to fajn.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 10. 2019 | 374 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server