27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Svatováclavské rozloučení s cyklosezonou 2019
Poslední letní den 22. 9. 2019 byla krásná slunečná neděle a byla jako stvořená na cyklistické putování po Vysočině. Svatováclavské cyklo rozloučení připravil KČT, odbor Bedřichov Jihlava a byl to už v pořadí 14. ročník.

V neděli dopoledne se sešlo 11 cykloturistů z odborů Bedřichov a Čeřínek před hlavním nádraží v Jihlavě. Přivítal je Standa B., který připravil trasu vyjížďky.
Skupina cyklistů, vybavená reflexními vestičkami se vydala na trasu vedoucí nejprve městskou částí Bedřichov, po cyklostezce dojela do Pávova a do Ant. Dolu. Pak pokračovala lesem kamenitou cestou. U Nového Štockého rybníka se skupina rozdělila. Šest pohodářů zvolilo asi pětikilometrovou cestu do Kamenné po silnici a pět odvážných se vydalo lesní kamenitou a nepohodlnou cestou.

sraz u hlavního nádraží

kůrovcovým lesem

Nový Štocký rybník

někteří pojedou do Kamenné lesem, druzí po silnici

Zhruba po dvaceti minutách se všichni sešli v Kamenné na půvabné návsi s rybníčkem. Společně potom pokračovali lesem a loukami na původní Haberskou stezku. U kamenného historického mostu „U Lutriána“ si chvíli odpočinuli. Most ze 16. století překlenuje říčku Šlapanku a spojoval na staré zemské stezce střed Čech s jižní Moravou. Patří mezi nejstarší mosty u nás.

do Kamenné

Kamenná

přijíždí skupina, která jela lesem

v Kamenné

U Lutriána

historický most U Lutriána

Od Lutriána pokračovali do Šlapanova. Bylo právě poledne a z věže kostela sv. Petra a Pavla hrála zvonkohra, která každou hodinu hraje nějakou melodii z vážné nebo lidové hudby.

k Šlapanovu

Potom cesta pokračovala směrem na Smilov. Malou odbočkou v obci přijeli k zchátralé budově zámku. Celkem velká budova je v žalostném stavu, ale vypadá to, že se uvnitř něco děje, a že se asi brzy dočká lepších časů.

zámeček ve Smilově

Cesta do Štok uběhla rychle. V restauraci U Datlíka si dali malý oběd, který se ukázal tak velký, že se potom nikomu nechtělo pokračovat do kopce směrem na Smrčnou a Hybrálec, ale jiná volba nebyla. Vysočina je Vysočina – tady se musí překonávat stále nějaké kopečky. Za Hybrálcem se na chvíli zastavili, aby poděkovali Standovi za hezky připravenou trasu, rozloučili se s prima partou a rozjeli se do svých domovů.

nad Smrčnou

v Hybrálci

v Hybrálci se loučíme

odměna za cyklojízdu

Za větrného, ale krásného slunečného počasí ujeli celkem 48 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 09. 2019 | 308 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |