Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Svatováclavské rozloučení s cyklosezonou 2019
Poslední letní den 22. 9. 2019 byla krásná slunečná neděle a byla jako stvořená na cyklistické putování po Vysočině. Svatováclavské cyklo rozloučení připravil KČT, odbor Bedřichov Jihlava a byl to už v pořadí 14. ročník.

V neděli dopoledne se sešlo 11 cykloturistů z odborů Bedřichov a Čeřínek před hlavním nádraží v Jihlavě. Přivítal je Standa B., který připravil trasu vyjížďky.
Skupina cyklistů, vybavená reflexními vestičkami se vydala na trasu vedoucí nejprve městskou částí Bedřichov, po cyklostezce dojela do Pávova a do Ant. Dolu. Pak pokračovala lesem kamenitou cestou. U Nového Štockého rybníka se skupina rozdělila. Šest pohodářů zvolilo asi pětikilometrovou cestu do Kamenné po silnici a pět odvážných se vydalo lesní kamenitou a nepohodlnou cestou.

sraz u hlavního nádraží

kůrovcovým lesem

 Nový Štocký rybníkněkteří pojedou do Kamenné lesem, druzí po silnici


Zhruba po dvaceti minutách se všichni sešli v Kamenné na půvabné návsi s rybníčkem. Společně potom pokračovali lesem a loukami na původní Haberskou stezku. U kamenného historického mostu „U Lutriána“ si chvíli odpočinuli. Most ze 16. století překlenuje říčku Šlapanku a spojoval na staré zemské stezce střed Čech s jižní Moravou. Patří mezi nejstarší mosty u nás.

do Kamenné

Kamenná

přijíždí skupina, která jela lesem

v Kamenné

U Lutriána

historický most U Lutriána

historický most U Lutriána


Od Lutriána pokračovali do Šlapanova. Bylo právě poledne a z věže kostela sv. Petra a Pavla hrála zvonkohra, která každou hodinu hraje nějakou melodii z vážné nebo lidové hudby.

k Šlapanovu


Potom cesta pokračovala směrem na Smilov. Malou odbočkou v obci přijeli k zchátralé budově zámku. Celkem velká budova je v žalostném stavu, ale vypadá to, že se uvnitř něco děje, a že se asi brzy dočká lepších časů.

zámeček ve SmilověCesta do Štok uběhla rychle. V restauraci U Datlíka si dali malý oběd, který se ukázal tak velký, že se potom nikomu nechtělo pokračovat do kopce směrem na Smrčnou a Hybrálec, ale jiná volba nebyla. Vysočina je Vysočina – tady se musí překonávat stále nějaké kopečky. Za Hybrálcem se na chvíli zastavili, aby poděkovali Standovi za hezky připravenou trasu, rozloučili se s prima partou a rozjeli se do svých domovů.

nad Smrčnou

v Hybrálci

v Hybrálci se loučíme

odměna za cyklojízdu


Za větrného, ale krásného slunečného počasí ujeli celkem 48 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 09. 2019 | 467 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server