13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Svatováclavské rozloučení s cyklosezonou 2019
Poslední letní den 22. 9. 2019 byla krásná slunečná neděle a byla jako stvořená na cyklistické putování po Vysočině. Svatováclavské cyklo rozloučení připravil KČT, odbor Bedřichov Jihlava a byl to už v pořadí 14. ročník.

V neděli dopoledne se sešlo 11 cykloturistů z odborů Bedřichov a Čeřínek před hlavním nádraží v Jihlavě. Přivítal je Standa B., který připravil trasu vyjížďky.
Skupina cyklistů, vybavená reflexními vestičkami se vydala na trasu vedoucí nejprve městskou částí Bedřichov, po cyklostezce dojela do Pávova a do Ant. Dolu. Pak pokračovala lesem kamenitou cestou. U Nového Štockého rybníka se skupina rozdělila. Šest pohodářů zvolilo asi pětikilometrovou cestu do Kamenné po silnici a pět odvážných se vydalo lesní kamenitou a nepohodlnou cestou.

sraz u hlavního nádraží

kůrovcovým lesem

Nový Štocký rybník

někteří pojedou do Kamenné lesem, druzí po silnici

Zhruba po dvaceti minutách se všichni sešli v Kamenné na půvabné návsi s rybníčkem. Společně potom pokračovali lesem a loukami na původní Haberskou stezku. U kamenného historického mostu „U Lutriána“ si chvíli odpočinuli. Most ze 16. století překlenuje říčku Šlapanku a spojoval na staré zemské stezce střed Čech s jižní Moravou. Patří mezi nejstarší mosty u nás.

do Kamenné

Kamenná

přijíždí skupina, která jela lesem

v Kamenné

U Lutriána

historický most U Lutriána

Od Lutriána pokračovali do Šlapanova. Bylo právě poledne a z věže kostela sv. Petra a Pavla hrála zvonkohra, která každou hodinu hraje nějakou melodii z vážné nebo lidové hudby.

k Šlapanovu

Potom cesta pokračovala směrem na Smilov. Malou odbočkou v obci přijeli k zchátralé budově zámku. Celkem velká budova je v žalostném stavu, ale vypadá to, že se uvnitř něco děje, a že se asi brzy dočká lepších časů.

zámeček ve Smilově

Cesta do Štok uběhla rychle. V restauraci U Datlíka si dali malý oběd, který se ukázal tak velký, že se potom nikomu nechtělo pokračovat do kopce směrem na Smrčnou a Hybrálec, ale jiná volba nebyla. Vysočina je Vysočina – tady se musí překonávat stále nějaké kopečky. Za Hybrálcem se na chvíli zastavili, aby poděkovali Standovi za hezky připravenou trasu, rozloučili se s prima partou a rozjeli se do svých domovů.

nad Smrčnou

v Hybrálci

v Hybrálci se loučíme

odměna za cyklojízdu

Za větrného, ale krásného slunečného počasí ujeli celkem 48 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 09. 2019 | 467 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |