27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Hvězdicově na Jalovec 2019
V první polovině září se tradičně koná pochod organizovaný KČT, odbor Třebíč - „Hvězdicově na Jalovec“.

V tomto roce vydrželo ještě skoro letní počasí a 14. 9. 2019 vyjelo 28 jihlavských turistů autobusem do historického městečka Brtnice, odkud jsme společně vyšli po modré turistické značce. Po zdolání největšího stoupání na rozcestí Černé lesy, nám byly odměnou krásné výhledy zpět na krajinu Vysočiny a městečko našeho startu. Po cestě jsme se zastavili u Božích muk U sv. Trojice v hlubokých lesích, kde lavičky zlákaly některé k posezení a svačině.

na autobusovém nádraží

v Brtnici

Jitka nás vítá na vycházce

výhled na Brtnici

na rozcestí Černé lesy

Výklenková kaple sv. Trojice

Dál jsme pokračovali lesem, poznamenanýcm těžbou po kalamitě, do zapadlé, ale romantické vesnice Radonín. Asi po 1 km následovala nejdobrodružnější část dnešního putování. Bylo třeba překonat potok po lávce, která nebyla zcela bezpečná. Modrá značka nás zavedla na zříceninu Střeliště, kde můžeme najít zbytky kruhového valu.

v lese napadeném kůrovcem

v Radoníně

přes nebezpečnou lávku

ke Střelišti

Střeliště - zřícenina

Poslední etapa vedla lesy, které bohužel mizí před očima, a kolem krásně opravené hájenky Vápenice. Poslední stoupání pod vlekem nás dovedlo k cíli cesty. Na lyžařské chatě pod Jalovcem už turisté z Třebíče nabízeli občerstvení. Téměř nikdo neodolal a po 8,5 zdolaných kilometrech jsme společně opekli klobásy, mnozí si objednali i kávu a k ní dostali něco sladkého, pečeného turistkami pořádajícího odboru.

u hájenky Vápenice

Jalovec

opékání na Jalovci

Někteří poseděli déle a sešli na vlak do nedalekého Číchova, vzdáleného asi 2,5 km, někteří se vydali 4 km na vlak do Okříšek.

cestou do Okříšek

před námi Okříšky

v Okříškách na nádraží

než přijede vlak

Den, kdy jsme se možná rozloučili s létem, se vydařil a my se budeme těšit na další ročník.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 09. 2019 | 235 přečtení |
Zdroj: text: J. Korbelová, foto: V+J Veselí, P. Varhaníková |