13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Havlíčkobrodská padesátka
V sobotu 7. 9. 2019 se sešla skupinka 5 turistů KČT Čeřínek na hl. nádraží, aby se zúčastnila tradičního pochodu Havlíčkobrodská padesátka, kterou pořádají tamní turisté.

Naše skupina v počtu 4 turistů se rozhodla pro trasu naučné stezky Bohuslava Reynka.

Počasí bylo deštivé a většina trasy vedla mokrou trávou. Místy jsme se museli vyhnout i dřevorubcům, kteří likvidují kůrovcovou kalamitu. Neodradilo nás to a absolvovali jsme 15 km úsek trasy. Nejvíce nám ale bylo smutno z toho, když jsme procházeli úseky, kde z lesů zůstaly jen suché a zničené stromy, které v tom zamračeném počasí připomínaly ukázky z hororových strašidelných filmů. Při příchodu do cíle jsme obdrželi drobný dárek a Pamětní list. I když počasí bylo nepříjemné, za které pořadatelé nemohli, organizace pochodu byla dobře připravena. Myslím si, že byli spokojeni i ostatní turisté.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 09. 2019 | 420 přečtení |
Zdroj: text: J. Kaman, foto: A. Stratilová |