Hlavní menu
  Novinky
27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Havlíčkobrodská padesátka
V sobotu 7. 9. 2019 se sešla skupinka 5 turistů KČT Čeřínek na hl. nádraží, aby se zúčastnila tradičního pochodu Havlíčkobrodská padesátka, kterou pořádají tamní turisté.

Naše skupina v počtu 4 turistů se rozhodla pro trasu naučné stezky Bohuslava Reynka.

Počasí bylo deštivé a většina trasy vedla mokrou trávou. Místy jsme se museli vyhnout i dřevorubcům, kteří likvidují kůrovcovou kalamitu. Neodradilo nás to a absolvovali jsme 15 km úsek trasy. Nejvíce nám ale bylo smutno z toho, když jsme procházeli úseky, kde z lesů zůstaly jen suché a zničené stromy, které v tom zamračeném počasí připomínaly ukázky z hororových strašidelných filmů. Při příchodu do cíle jsme obdrželi drobný dárek a Pamětní list. I když počasí bylo nepříjemné, za které pořadatelé nemohli, organizace pochodu byla dobře připravena. Myslím si, že byli spokojeni i ostatní turisté.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 09. 2019 | 278 přečtení |
Zdroj: text: J. Kaman, foto: A. Stratilová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server