27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Havlíčkobrodská padesátka
V sobotu 7. 9. 2019 se sešla skupinka 5 turistů KČT Čeřínek na hl. nádraží, aby se zúčastnila tradičního pochodu Havlíčkobrodská padesátka, kterou pořádají tamní turisté.

Naše skupina v počtu 4 turistů se rozhodla pro trasu naučné stezky Bohuslava Reynka.

Počasí bylo deštivé a většina trasy vedla mokrou trávou. Místy jsme se museli vyhnout i dřevorubcům, kteří likvidují kůrovcovou kalamitu. Neodradilo nás to a absolvovali jsme 15 km úsek trasy. Nejvíce nám ale bylo smutno z toho, když jsme procházeli úseky, kde z lesů zůstaly jen suché a zničené stromy, které v tom zamračeném počasí připomínaly ukázky z hororových strašidelných filmů. Při příchodu do cíle jsme obdrželi drobný dárek a Pamětní list. I když počasí bylo nepříjemné, za které pořadatelé nemohli, organizace pochodu byla dobře připravena. Myslím si, že byli spokojeni i ostatní turisté.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 09. 2019 | 278 přečtení |
Zdroj: text: J. Kaman, foto: A. Stratilová |