27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Výlet do Nové Bystřice
O prázdninách náš odbor nepořádá pravidelné vycházky, ale Pepa s Romanem naplánovali vycházku do Nové Bystřice. V sobotu 17. 8. 2019 se na nádraží v Jihlavě sešlo 6 turistů a odjeli rychlíkem v 7,30 hod. do Jindřichova Hradce.

V Jindřichově Hradci jsme přestoupili na úzkokolejku, která nás odvezla do Nové Bystřice. Původní plán vycházky byl jít k lesnímu hotelu Peršlák. Po příjezdu do Bystřice se situace trochu zkomplikovala, odjezd vlaku zpět do J. Hradce byl v 15,00 hod., a proto bylo z časových důvodů rozhodnuto, že změníme plán a navštívíme Muzeum veteránů.

nastupujeme do vláčku úzkokolejky

ve vláčku do N. Bystřice

v Nové Bystřici

do Muzea veteránů

Ford z r. 1912

Cadillac z r. 1959

závodní auto Škoda

Citroen z r. 1970

auto ze stodoly

modely aut k zakoupení

Z návštěvy muzea byli všichni nadšeni. Tolik krásných vozů, a tak pěkně zrestaurovaných, se jen tak na jednom místě nevidí.
Po krátké prohlídce města jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat na bývalý hraniční přechod do Rakouska. Po necelých třech kilometrech jsme došli na hraniční přechod. Po vyfocení na hranici naše cesta vedla zpět do Bystřice na vlak.

jdeme na náměstí

pořádná porce osvěží

po silnici do Rakouska

u Nové Bystřice

Před odjezdem úzkokolejného vláčku zbylo ještě trochu času na kávičku.

Nasedli jsme do vláčku a po hodině a půl dojeli do J. Hradce. Potom rychlíkem do Jihlavy a v 18,30 hod. vystoupili v Jihlavě na nádraží.
Na této vycházce ušlo šest turistů 8 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 08. 2019 | 299 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí a Libor Kaman |