27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Údolí Krounky a Pivnická rokle
V měsíci červnu bývá mnoho akcí a ne všech se může každý účastnit. Některé jsou plánované dopředu, ale některé se objeví na poslední chvíli a každý si musí dobře rozmyslet, kam se v daný termín vydá. Takový nabitý víkend byl právě v sobotu 22. a v neděli 23. června 2019. V Jihlavě probíhala veliká slavnost havířů a my měli výlet a pochod. Byli bychom rádi zúčastnit se všeho, ale to bohužel nešlo.
Výlet organizoval KČT, odbor Bedřichov do údolí Krounky. Osm našich turistů se vydalo na dobrodružnou cestu s nimi.

Malý autobus nás dovezl do obce Kutřín a odtud jsme prošli kaňon Šilinkův důl a nenáročné ferraty. V obci Předhradí jsme si dali v restauraci kávu a pivo. Zde jsme se rozdělili. Malá skupina jela autobusem do Dolan, ta větší se vydala na rozhlednu Borůvka a na dobrodružnou cestu Střítežskou roklí do Dolan a Pivnickou roklí do obce Zderaz. Místy byla tato trasa dost náročná. Přece jen už nejsme tolik pružní, jako dřív, ale taková situace, kdy jeden potřebuje pomoc druhého, posiluje kolektiv. Nakonec všichni zvládli i ta nejnebezpečnější místa soutěsky, kde nebyly ani žebříky, ani řetězy a na oblém a mokrém pískovci se nebylo čeho zachytit. Potom už jsme došli do obce Zderaz. Prošli jsme kolem pískovcových skalních obydlí. Ta jsme si prohlédli jen zvenčí a spěchali jsme do restaurace, kde nás už čekala první skupinka. Dali jsme si tam oběd a potom byl čas na návrat. Autobus nás čekal blízko restaurace a přesně v 17 hodin jsme vyjeli k Jihlavě.
Výlet byl moc pěkný a 20 km dobrodružných zážitků, hlavně z Pivnické rokle nám zůstanou hodně dlouho v paměti.

Na prohlížení fotek klikněte zde.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 06. 2019 | 398 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |