27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Teslácký šotek
V sobotu 25. 5. 2019 pořádal KČT, odbor Tesla Jihlava 39. ročník turistického pochodu a cyklojízdy TESLÁCKÝ ŠOTEK.
Trasy pro pěší turisty byly vedeny po turistických značených trasách a Jihlavském turistickém okruhu – s možností navštívit rekreační místa Okrouhlík a Čeřínek.
Trasy pro cykloturisty vedly po vyznačených cyklotrasách a méně frekventovaných cestách.
Rodinná turistika zvala rodiny s ratolestmi v kočárku.
Při akci byla možnost navštívit jihlavskou ZOO se zlevněnou vstupenkou.

Na startu v areálu někdejšího podniku Tesla Jihlava se sešlo 5 našich cykloturistů. Zaregistrovali se a vybrali si cyklotrasu 42 km: TESLA Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík – křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Od rána bylo příjemné počasí prozářené sluncem. Vydali jsme se na cestu. První zastávka byla u rybníka Okrouhlík. Na kontrole u Bohatých jsme si zopakovali znalosti turistického značení – kdo chtěl, mohl si namalovat svou turistickou značku. Za správné odpovědi jsme si vysloužili bonbónek a v hospůdce „U Billa“ jsme si dali životabudič v podobě kávy.

na startu

registrace

na křižovatce u Vysoké

rybník Okrouhlík

kontrola

Rybník Okrouhlík byl v dopoledním slunci nádherný, ani se odtud nechtělo, ale větší část cesty jsme měli ještě před sebou. Vrátili jsme se na křižovatku u Vysoké a po silnici pokračovali na Popice a do Vílance. Z Vílance na cyklostezku jsme museli kousek po hlavní tepně vedoucí na Znojmo. S největší opatrností se i tento nepříjemný úsek cesty zvládnul a pak do Cerekvičky do prudkého stoupání, na jehož vrcholu se otevřel zasloužený úžasný výhled.

z Okrouhlíku ke křižovatce u Vysoké

u Cerekvičky

Po lepších i horších cestách jsme dojeli do Uhřínovic, kde jsme posvačili.

k Uhřínovicím

svačina v Uhřínovicích

Dál jsme jeli přes Komárovice do Luk nad Jihlavou. V Lukách jsme si dopřáli krátký odpočinek u cukrárny. Zmrzlina moc chutnala. Z Luk se nedalo pokračovat po známé uzavírce na cyklostezce, proto trasa vedla přes Brádlo (tady na nás spadlo asi pět kapek deštíku), a pak po cyklostezce do Helenína - místy pěkně blátivé - a do cíle trasy u vchodu do ZOO v Jihlavě.

v Lukách n. J.

na cyklostezce

most přes řeku Jihlavu

V cíli nás přivítali pořadatelé a jako odměnu každý účastník dostal Diplom za účast a tradiční koblížek a pohárek minerálky.

v cíli u ZOO

Pro nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastníky byly připraveny věcné ceny. Teslácký šotek se vydařil a my po jeho trasách najeli 55 km.

naše trasa

| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 05. 2019 | 692 přečtení |